Zakład pogrzebowy Łomianki

Zakład pogrzebowy Ameno Łomianki
ul. Brukowa 6A
05-092, Łomianki
660 100 855
602 892 079
biuro@ameno.com.pl
ameno.com.pl
ameno.waw.pl
Facebook
Instagram

Zakład Pogrzebowy AMENO Łomianki to firma, która działając od wielu lat w branży funeralnej, jest znana i niezwykle ceniona przez mieszkańców województwa mazowieckiego. Dom Pogrzebowy AMENO znajduje się przy ulicy Brukowej 6A w Łomiankach. Posiadamy również filię w Warszawie – ameno.waw.pl.

Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji całą dobę przez 7 dni w tygodniu, pod numerem 660 100 855. Na miejscu personel służy swoją fachową radą, pomocą i wiedzą. Firma z Łomianek do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny – z życzliwością, cierpliwością a przede wszystkim z empatią.

Pogrzeby wyznaniowe i świeckie

Dom Pogrzebowy AMENO to wyjątkowe miejsce, w którym zostaną Państwo wysłuchani i obsłużeni z należytym szacunkiem. Firma zajmuje się kompleksową organizacją uroczystości pogrzebowych – zarówno wyznaniowych, jak i świeckich. Zdając sobie sprawę z tego, iż nie każda osoba jest wierząca lub też nie wszyscy życzą sobie pogrzebu o charakterze religijnym – w ofercie AMENO jest możliwość skorzystania z usług Mistrza Ceremonii – Anety Dobroch. Jest to osoba, która zadba o przygotowanie oraz przeprowadzenie pogrzebu, a na prośbę rodziny odczyta wcześniej przygotowaną  – w porozumieniu z rodziną – mowę pogrzebową. Uroczystości z udziałem Mistrza Ceremonii mają niespotykany, prawdziwie wyjątkowy charakter. Usługi pogrzebowe, świadczone przez firmę AMENO to, oczywiście, również tradycyjne ceremonie wyznaniowe. Pracownicy dbają , aby wszystkie elementy uroczystości współgrały ze sobą, a odpowiednie symbole podkreślały jej charakter.

Zakład Pogrzebowy AMENO w Łomiankach dysponuje własną nowoczesną kaplicą pogrzebową. Ostatnie pożegnanie to bardzo trudny i wymagający odpowiedniej oprawy czas, dlatego AMENO udostępnia swoim Klientom to kameralne miejsce. Kaplica jest odpowiednio przygotowywana do każdego pogrzebu, zgodnie z formułą uroczystości i życzeniami rodziny Zmarłego. Oprócz własnej kaplicy firma posiada także własną chłodnię. Tam ciało Zmarłego będzie oczekiwać na dzień pogrzebu w odpowiednich, a zarazem godnych warunkach. Własna chłodnia wpływa również na obniżenie kosztów z tytułu wynajmu pomieszczenia chłodniczego.

Wśród usług, oferowanych przez Dom Pogrzebowy AMENO, jest także balsamacja i tanatokosmetyka czyli kosmetyka pośmiertna mającą na celu odpowiednie przygotowanie ciała zmarłego do pochówku. Firma posiada wykwalifikowany personel po kursach tanatokosmetycznych, dzięki czemu każdy zabieg – chociażby taki, jak makijaż – jest w stanie zakryć wszystkie niedoskonałości oraz zatuszować oznaki śmierci tak, by Zmarły w trumnie prezentował się godnie.

Usługi pogrzebowe Łomianki

Pracownicy zakładu pogrzebowego w Łomiankach są w stanie na życzenie Klientów zająć się także wszelkimi kwestiami formalnymi, związanymi z organizacją pogrzebu – m.in. podejmując się reprezentacji rodzin zmarłych w niezbędnych instytucjach i urzędach czy pomagając w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS jak i MSWiA. Firma wsłuchuje się w potrzeby osób powierzających zadanie przygotowania pochówku – i na każdym etapie służy pomocą, radą i doświadczeniem.

Dom pogrzebowy AMENO zajmuje się również transportem zmarłych, całodobowo świadcząc usługi eksportacji ciała Zmarłego z miejsca zgonu do własnej chłodni. Wszystko odbywa się sprawnie i przede wszystkim z wielkim szacunkiem względem osoby, która odeszła. W skład taboru samochodowego AMENO wchodzą nowoczesne i eleganckie karawany Mercedes-Benz spełniające wszelkie wymogi sanitarne. Realizowane są także przewozy Zmarłych na terenie całej Polski.

dom pogrzebowy w łomiankach

Kremacja Łomianki

Kremacja to proces spopielenia ciała odbywający się w specjalnym piecu kremacyjnym. Po spaleniu prochy Zmarłego trafiają do wybranej przez rodzinę urny. Dom pogrzebowy AMENO oferuje szeroki wybór trumien i urn kremacyjnych.

Kremacja należy do tych form pochówku, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród klientów zakładów pogrzebowych, co związane jest chociażby z kwestiami ekologicznymi, ekonomicznymi, jak i światopoglądowymi. Często kremacja jest ostatnią wolą Zmarłego, ale zdarza się, że i w takim przypadku jego bliscy mają wiele wątpliwości i pytań odnośnie tego typu pogrzebów. Dlatego też pracownicy firmy AMENO w Łomiankach chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Służą również pomocą w organizacji samego procesu kremacji, jak i udzielą wszystkich niezbędnych informacji na temat pogrzebów urnowych.

Cmentarze w Łomiankach

Zakład Pogrzebowy AMENO działa na terenie całego województwa mazowieckiego. Najczęściej w Łomiankach i okolicach obsługuje uroczystości pogrzebowe na takich cmentarzach, jak:

  • Cmentarz parafialny –  ul. Rolnicza, 05-092 Łomianki
  • Cmentarz komunalny Kiełpin Łomianki – ul. Cienista 20, 05-092 Kiełpin
  • Cmentarz parafialny – ul. Jana Kochanowskiego, 05-152 Łomna

Ekshumacje w Łomiankach

Dom pogrzebowy AMENO z Łomianek zajmuje się również przygotowaniem i przeprowadzeniem ekshumacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracowników wszystkie kwestie organizacyjne, jak i sam proces przebiegają sprawnie, z zachowaniem przepisów oraz dyskretnie.

Należy pamiętać, że ekshumacja to proces wydobycia zwłok lub szczątków z grobu. Ze względu na uwarunkowania zarówno sanitarne, jak i etyczne może być dokonana na specjalne zarządzenie prokuratury, sądu, Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz na podstawie wniosku, który przedstawia rodzina Zmarłego. Ekshumacja zwłok dopuszczalna jest w okresie od 16 października do 15 kwietnia w godzinach porannych.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w łomiankach

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Brukowa 6A 05-092 Łomianki

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.