Zakład pogrzebowy Otmuchów

zakład pogrzebowy Orea Rabuszko
Zakład Pogrzebowy Otmuchów Orea Rabuszko
ul. Rynek 40
48-385, Otmuchów
786 105 123
orea.rabuszko@wp.pl
pogrzebyotmuchow.pl

Zakład Pogrzebowy OREA to rodzinna firma, która została założona i jest prowadzona jest przez Państwa Elżbietę i Tadeusza Rabuszko oraz ich synów. Nazwa OREA powstała w wyniku połączenia imion i nazwisk osób bliskich założycielom tego zakładu pogrzebowego. Firma pogrzebowa z Otmuchowa od lat stara się nieść pomoc każdemu – i to jest jej celem nadrzędnym. Wsłuchując się w głos i potrzeby Klientów właściciele oraz pracownicy robią wszystko, aby pomóc rodzinom w potrzebie i zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy element, składający się na organizację uroczystości pogrzebowej.

Zakład pogrzebowy OREA posiada biuro w miejscowości Otmuchów przy ulicy Rynek 40. Dzięki tej lokalizacji firma jest w stanie nieść pomoc w przygotowaniu uroczystości żałobnych także osobom mieszkającym w takich miejscowościach, jak Paczków, Sarnowice, Meszno, Goświnowice, Ujeździec, Dziewiętlice, Buków, Trzeboszowice, Maciejkowice, Lasowice, Janowa, Ligota Wielka, Lubiatów, Radzikowice, Kałków, Ujeździec, Wilamowa oraz w ich okolicach. Dom pogrzebowy OREA posiada również biuro na Dolnym Śląsku, w Ziębicach.

Usługi pogrzebowe Otmuchów

Zakład Pogrzebowy OREA specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wyjątkowych i dopracowanych w każdym aspekcie uroczystości żałobnych. Wszystkich zatrudnionych w firmie cechuje empatia i chęć pomocy osobom borykającym się ze stratą najbliższych. W ramach świadczonych usług pracownicy są w stanie przejąć od rodzin pogrążonych w żałobie odpowiedzialność za załatwienie kwestii formalnych, poprzez reprezentowanie rodziny w urzędach takich jak ZUS czy USC. Wszystko odbywa się zgodnie z wolą i za upoważnieniem Bliskich Zmarłego, z którymi firma pozostaje w kontakcie na każdym z etapów przygotowań do pochówku.

usługi pogrzebowe otmuchów

Zakład pogrzebowy z Otmuchowa świadczy również usługi w zakresie transportu zwłok na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Wszystko to możliwe jest dzięki nowoczesnemu taborowi pojazdów, na który składają się zarówno piękne i luksusowe karawany, które pełnią funkcję reprezentacyjną w trakcie trwania ceremonii, jak i inne pojazdy, które są pomocne w trakcie załatwiania spraw codziennych związanych z całodobową eksportacją Zmarłych czy właśnie ich przewozem na odległości dalsze i bliższe.

Wszystkie z pojazdów przewożących zwłoki spełniają wymagania i normy sanitarne oraz zostały wyposażone w niezbędny sprzęt umożliwiający świadczenie tego typu usług. W razie pytań czy wątpliwości możliwy jest kontakt z pracownikami firmy, którzy pozostają do dyspozycji Klientów przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Otmuchów

Poza wyżej wymienionymi usługami, w biurze firmy OREA można uzyskać także pomoc w doborze odpowiednich kompozycji kwiatowych.  To właśnie dzięki nim – odpowiednio dobranym kwiatom na pogrzeb – miejsce wiecznego spoczynku nabiera niepowtarzalnego charakteru. Dzięki współpracy z profesjonalnymi florystami, wszystkie usługi florystyczne świadczone są na najwyższym poziomie, a wieńce, wiązanki czy bukiety powstają zawsze ze świeżych kwiatów, co gwarantuje trwałość kompozycji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów, Zakład Pogrzebowy OREA w Otmuchowie w swojej ofercie posiada także trumny i urny, jak również różnorodne ubrania dla Zmarłych, modlitewniki, krzyżyki, różańce, znicze i inne akcesoria żałobne, które przyczyniają się do uświetnienia ostatniej drogi Zmarłego. Dostępność wszystkich utensyliów w jednym miejscu umożliwia przygotowanie pogrzebu dopracowanego w każdym detalu.

firma pogrzebowa Otmuchów

Zakład usług pogrzebowych OREA Otmuchów jest w stanie również podjąć się wszelkich prac cmentarnych, w tym także przygotowania i montażu pomników nagrobnych czy grobowców. Firma pogrzebowa OREA dba zarówno o różnorodność, jak i o jakość usług tak, aby każdy Klient mógł mieć pewność, że otrzymał wszystko, co najlepsze w tych trudnych okolicznościach, jakimi są chwile śmierci i pogrzebu osób najbliższych.

Kremacje Otmuchów

Kremacja stała się tą formą pochówku, która w ostatnich latach zaczęła budzić coraz większe zainteresowanie osób organizujących pogrzeby. Uroczystość pochówku, która nie różni się znacząco od tradycyjnego pogrzebu, poprzedza spopielenie zwłok osoby zmarłej w specjalistycznych piecach kremacyjnych. Następnie prochy Zmarłego umieszcza się w urnie, którą najczęściej składa się do grobu tradycyjnego ziemnego, murowanego, do grobowca lub do niszy kolumbarium.

Zakład Pogrzebowy OREA w Otmuchowie podejmuje się kompleksowego przygotowania uroczystości żałobnych połączonych z kremacją. Personel służy pomocą we wszystkich kwestiach formalnych, składających się na przygotowanie tego typu uroczystości, jak i sprawach logistycznych. Pracownicy zadbają o organizację ceremonii żałobnej kremacyjnej tak, aby pomóc Państwo przetrwać te najtrudniejsze chwile.

zakłady pogrzebowe Otmuchów

Cmentarze Otmuchów

Zakład Pogrzebowy OREA specjalizuje się w organizacji kompleksowych uroczystości żałobnych w województwie opolskim. Ceremonie pogrzebowe mieszkańców Otmuchowa, realizowane przez firmę OREA, odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz – ul. Krakowska, 48-385 Otmuchów
  • Cmentarz – Ratnowice, 48-385 Ratnowice
  • Cmentarz – ul. Nyska 33, 48-300 Goświnowice
  • Cmentarz – 48-370 Wilamowa
  • Cmentarz – 48-385 Lasowice
  • Cmentarz – 48-320 Makowice

dom pogrzebowy Otmuchów

Ekshumacje w Otmuchowie

Ekshumacja to wydobycie szczątków lub ciała osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Najczęściej wykonywana jest na zlecenie najbliższej rodziny, a do jej wykonania niezbędne jest uzyskanie zgody inspektora sanitarnego, któremu podlega teren, gdzie ma się odbyć ekshumacja oraz zarządcy cmentarzy, których dotyczy wydobycie ciała Zmarłego oraz jego ponowny pochówek. Wykonanie ekshumacji możliwe jest tylko i wyłącznie między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zakład Pogrzebowy OREA z Otmuchowa podejmuje się wykonywania prac ekshumacyjnych. Podejmowanie się takich działań możliwe jest dzięki posiadaniu przez firmę odpowiedniego sprzętu, środków i personelu, który umożliwia sprawne przeprowadzenie ekshumacji. Dodatkowo pracownicy firmy OREA są w stanie pomóc w formalnościach i zadbać o niezbędną dokumentację.

Zakład Pogrzebowy Otmuchów Orea Rabuszko jest dostępny pod adresem ul. Rynek 40 pod numerem telefonu 786 105 123.

Rekomendacje

Galeria

zakład pogrzebowy w otmuchowie usługi pogrzebowe w otmuchowie pogrzeby w otmuchowie dom pogrzebowy w otmuchowie

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Rynek 40, 48-385 Otmuchów

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Bardzo polecam firmę Państwa Rabuszko. Wszystko pięknie wytłumaczone, a ceremonia pogrzebowa mojej siostry przygotowana prawdziwie od serca. Z serca dziękuję.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *