Zakład pogrzebowy Rybnik

Grupa STYX z Rybnika to zakłady pogrzebowe, które posiadają wielopokoleniowe doświadczenie i wiedzę z zakresu przygotowania oraz przeprowadzenia wyjątkowej ceremonii ostatniego pożegnania. Dom pogrzebowy STYX służy swoim klientom nieprzerwanie od początku XX wieku, a za prowadzenie tej firmy odpowiada znana mieszkańcom Rybnika i okolic – śląska rodzina Państwa Wałach.

Wykwalifikowany personel firmy do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny i każdorazowo wsłuchuje się głos najbliższych osoby zmarłej, dopasowując ceremonię do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Zakłady Pogrzebowe STYX Rybnik

Zakłady pogrzebowe wchodzące w skład Grupy STYX działają na terenie województwa śląskiego. Pomagają od pokoleń mieszkańcom Rybnika, ze szczególnym uwzględnieniem takich dzielnic jak Śródmieście, Boguszowice, Rybnik-Północ, Zamysłów, Chwałowice, Niedobczyce, Radziejów, Niewiadom, Grabownia, Rybnicka Kużnia oraz Popielów.

Poza tym istnieje możliwość organizacji pogrzebów przez domy pogrzebowe w Świerklanach, Marklowicach, a także w Radlinie (z dzielnicą Biertułtowy), Wodzisławiu Śląskim i innych miejscowościach w tej części Śląska. W Rybniku zakłady pogrzebowe STYX prowadzą trzy biura zlokalizowane przy ulicy Rudzkiej 73, przy ulicy Małachowskiego 70 oraz przy ulicy 1 Maja 89.

W każdym z tych miejsc rodziny w żałobie mogą liczyć na życzliwość oraz profesjonalne doradztwo – a wszystko po to, aby ten trudny czas przebiegł w jak najspokojniejszej atmosferze. Ponad 100 lat doświadczenia to kapitał gwarantujący godne i eleganckie pogrzeby.

Usługi pogrzebowe Rybnik

Wszystkie osoby zatrudnione w zakładzie pogrzebowym STYX z Rybnika to specjaliści w swojej dziedzinie, których cechuje wysoka kultura osobista, empatia i zaangażowanie. Są oni w stanie przejąć od klienta całość kwestii formalnych, łącznie z reprezentacją rodzin w żałobie we wszystkich urzędach i instytucjach. Pracownicy pomogą także w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS, WBE czy MSWiA.

Istnieje też możliwość zamówienia wizyty pracownika firmy STYX, który pojawi się pojawi się w najbliższym możliwym terminie we wskazanym miejscu, najdogodniejszym dla rodziny organizującej pogrzeb, aby tam uzgodnić wszystkie niezbędne detale związane z ceremonią.

Olbrzymim atutem firmy jest prowadzenie własnej pracowni florystycznej w której wykonuje się piękne palmy, wiązanki, stroiki i wieńce. Kwiaty dowożone są dodatkowym samochodem i pięknie eksponowane na każdej ceremonii pogrzebowej. 

transport zwłok w Rybniku

Zakład Pogrzebowy STYX z Rybnika specjalizuje się w przygotowaniu każdego rodzaju uroczystości pogrzebowych. Firma ta, działając na lokalnym rynku usług pogrzebowych od pokoleń, troszczy się nie tylko o przebieg ceremonii, ale także o dobór odpowiednich akcesoriów pogrzebowych.

Poza uroczystościami wyznaniowymi STYX zajmuje się także przygotowaniem pogrzebów świeckich. Za przeprowadzenie takiej ceremonii odpowiedzialny jest zazwyczaj Mistrz Ceremonii Pogrzebowej Świeckiej, który dba o podniosłość atmosfery, tworzy scenariusz, pisze spersonalizowaną mowę pogrzebową i wygłasza ją, jak również czuwa nad prawidłowym i spokojnym przebiegiem całej uroczystości. Firma współpracuje z doskonałymi i cenionymi Mistrzami Ceremonii – nie tylko ze Śląska – aby zagwarantować Rodzinom wybierającym taką formę pochówku, że będzie ona podniosła, wzruszająca i bardzo uroczysta.

Międzynarodowy transport zmarłych

Firma pogrzebowa w Rybniku nie tylko oferuje kompleksową pomoc i wsparcie w przygotowaniu uroczystości, ale świadczy także usługi z zakresu transportu zmarłych na terenie województwa śląskiego, całej Polski oraz poza jej granicami. Eksportacje zwłok z domów, szpitali i hospicjów do chłodni odbywają się przez całą dobę –  niezależnie od pory pracownicy są w stanie podjąć się realizacji zlecenia. Zakłady pogrzebowe STYX dysponują rozbudowaną flotą samochodową, składającą się głównie z nowoczesnych i eleganckich karawanów marki Mercedes, a także zespołem doświadczonych kierowców.

Firma z Rybnika dołoży wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz harmonijnej współpracy z rodzinami Osób Zmarłych możliwe jest każdorazowo osiągnięcie zamierzonego celu, jakim jest idealna w każdym calu uroczystość żałobna.

organizacja pogrzebów w Rybniku

Kremacje Rybnik

Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym. Po procesie kremacji prochy umieszcza się w urnie, która zostaje złożona do grobu lub też umieszczona w kolumbarium. Kremacja jest to forma pochówku, która w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności, między innymi przez znacznie ograniczoną liczbę miejsc grzebalnych tradycyjnych. Kremacja bowiem umożliwia niejednokrotnie dochowanie prochów osoby zmarłej do już istniejącego rodzinnego grobu, poza tym na jej korzyść przemawiają także kwestie ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Zakład Pogrzebowy STYX jest w stanie pomóc w organizacji uroczystości połączonej z kremacją. Pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania oraz zatroszczą się o rezerwację terminu kremacji w jednym z pobliskich krematoriów, a także będą czuwać nad przygotowaniem do kremacji oraz jej przebiegiem. Poza tym firma dysponuje dużym wyborem trumien kremacyjnych, urn oraz innych akcesoriów, które dodają uroczystości żałobnej splendoru i godności.

kremacja i pogrzeb urnowy Rybnik

Cmentarze w Rybniku

Zakład Pogrzebowy STYX świadczy kompleksową pomoc mieszkańcom Rybnika i okolic. Ich pogrzeby odbywają się głównie na terenie następujących cmentarzy:

 • Cmentarz Komunalny – ul. Rudzka 70B, 44-200 Rybnik
 • Cmentarz Komunalny – ul. Karłowa, 44-292 Rybnik
 • Cmentarz Komunalny – ul. Kamienna, 44-206 Rybnik
 • Cmentarz parafialny – ul. Księdza Piotra Skargi 46, 44-273 Rybnik
 • Cmentarz Niedobczyce – ul. Cienista, 44-270 Rybnik
 • Cmentarz – ul. Jemiołowa 16, 44-200 Rybnik
 • Cmentarz – ul. Stanisława Konarskiego, 44-274 Rybnik
 • Cmentarz parafialny Jejkowice – ul. Zebrzydowicka, 44-200 Rybnik

Zakłady pogrzebowe Rybnik

Ekshumacje w Rybniku

Ekshumacja to skomplikowany proces, polegający na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Podejmowana jest ona głównie na umotywowaną prośbę osób uprawnionych do pochowania zwłok oraz w wyniku zarządzenia prokuratora lub sądu. Jej wykonanie możliwe jest w terminie między 16 października a 15 kwietnia po uzyskaniu zgody miejscowego inspektora sanitarnego oraz zarządcy cmentarzy.

Zakład pogrzebowy STYX w Rybniku oferuje profesjonalną pomoc w zakresie wykonania ekshumacji, transportu oraz ponownego pochówku. Firma współpracuje z pracownikami cmentarza w celu kompleksowej organizacji ekshumacji oraz jest w stanie zadbać o dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Pracownicy posiadają doświadczenie i wiedzą oraz dysponują odpowiednim sprzętem, umożliwiającym sprawne i bezpieczne przeprowadzenia procesu ekshumacji.

Zakład Pogrzebowy Styx Rybnik jest dostępny pod adresem Rudzka 73 pod numerami telefonu 888 860 800, 601 530 578 i 602 558 257.

Rekomendacje

Galeria

zakłady pogrzebowe rybnik przewóz zwłok całodobowy zakład pogrzebowy rybnik zakład pogrzebowy w rybniku transport zwłok tani pogrzeb rybnik kremacje w rybniku firma pogrzebowa w rybniku dom pogrzebowy styx pogrzeb urnowy pogrzeby na cmentarzach w Rybniku pogrzeby w rybniku

Kontakt z zakładem

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe STYX z Rybnika

ul. Rudzka 73, 44-200 Rybnik – Centrum

&

ul. Małachowskiego 70, 44-251 Rybnik – Boguszowice

&

ul. 1 Maja 89, 44-206 Rybnik – Chwałowice

 

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Dwa tygodnie temu pochowałem swoją żonę, był to dla mnie niesamowicie ciężki czas, ale dzięki empatycznej obsłudze zakładu było mi trochę łatwiej. Zakład zajął się wszystkimi formalnościami urzędowymi, dzięki czemu mogłem odbyć żałobę w ciszy i spokoju. Zakład godny zaufania, ogromny profesjonalizm i wiedza.

  (5/5)
 2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ceremonii pogrzebowej, za piękne zaaranżowanie kwiatów oraz za zapewnienie godnego pożegnania naszego bliskiego. Wasza obecność i wsparcie pomogły nam przetrwać ten trudny czas i skupić się na wspomnieniach, które pozostaną z nami na zawsze.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *