Zakład pogrzebowy Szczecinek

zakład pogrzebowy Omega
Zakład Pogrzebowy Omega Szczecinek
Tadeusza Kościuszki 15
78-400, Szczecinek
512 702 713
884 263 099
omega.szczecinek@gmail.com
pogrzebyomega.pl
Facebook

Zakład pogrzebowy OMEGA to rodzinna firma, która działa na rynku usług funeralnych nieprzerwanie od 2000 roku. Obecnie odpowiedzialność za działanie oraz prężny rozwój tej firmy pogrzebowej ze Szczecinka przejmuje kolejne pokolenie przedsiębiorców pogrzebowych. Do każdego ze zleceń firma OMEGA podchodzi w sposób indywidualny, każdorazowo wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania klientów. Oferowane usługi pozostają w ścisłej korelacji z życzeniami najbliższej rodziny lub też z wolą samej osoby zmarłej.

Dom pogrzebowy OMEGA służy mieszkańcom Szczecinka, województwa zachodniopomorskiego, oraz pomorskiego świadcząc im profesjonalne usługi pogrzebowe. Dlatego też firma posiada biura w trzech lokalizacjach. Dwa w województwie zachodniopomorskim: jedno w Szczecinku przy. ul. Tadeusza Kościuszki 15, a drugie w Białym Borze. Trzecie biuro znajduje się natomiast w województwie pomorskim: w Miastku. W każdym z tych miejsc oczekuje na rodziny w żałobie wykwalifikowany personel, który zrobi wszystko, aby pomóc im przejść przez ten trudny czas.

Usługi pogrzebowe Szczecinek

Wychodząc naprzeciwko potrzebom rodzin, personel zakładu pogrzebowego OMEGA w Szczecinku jest w stanie odciążyć rodzinę od kwestii formalnych. Każdy z pracowników jest gotowy, aby udzielić wszystkim takim osobom niezbędnej pomocy i wsparcia. Pracownik firmy pogrzebowej weźmie na siebie odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich wymaganych formalności we wszystkich urzędach i instytucjach – takich, jak urzędy, biura parafialne czy administracje cmentarzy – jak również kwestie związane z zasiłkami pogrzebowymi – z ZUS, KRUS czy MSWiA. Eksperci zajmując się kwestiami formalnymi pracują zawsze w sposób autonomiczny, nie zakłócając spokoju bliskich zmarłego bardziej, niż jest to absolutnie konieczne.

usługi pogrzebowe Szczecinek

Zakład Pogrzebowy OMEGA zajmuje się przygotowaniem uroczystości pogrzebowych zarówno świeckich, jak i wyznaniowych. Firma może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą, obejmującą m.in. własną chłodnię z zapleczem. Dzięki temu rodziny w żałobie mają gwarancję, że ciało bliskiej osoby będzie przechowywane w godnych warunkach od momentu jego eksportacji z miejsca zgonu – aż do rozpoczęcia uroczystości żałobnych. Firma zapewnia zabiegi z zakresu kosmetyki pośmiertnej oraz ubierania zwłok. Wszelkie zabiegi i procedury są wykonywane przez pracowników, którzy odbyli odpowiednie szkolenia, zakończone uzyskaniem certyfikatu, poświadczającego ich umiejętności.

Pracownicy domu pogrzebowego OMEGA zadbają także o takie kwestie jak oprawa muzyczna, jak również oprawa florystyczna ceremonii dzięki posiadaniu kwiaciarni. To sprawia, że klienci mają możliwość doboru odpowiednich kompozycji kwiatowych i zyskują pewność, że wszystkie przygotowane wieńce, wiązanki czy inne formy będą ułożone według oczekiwań osób zamawiających oraz na długo zachowają swoją świeżość. Firma oferuje również doradztwo w kwestii doboru odpowiednich utworów, towarzyszących ceremonii żałobnej, które mogą być odtwarzane z nagłośnienia albo wykonywane na żywo przez muzyka grającego na trąbce.

Transport zwłok Szczecinek

Zakład pogrzebowy ze Szczecinka świadczy także usługi z zakresu transportu zwłok, świadczone zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Wykonywane są one dzięki specjalistycznym karawanom, które przystosowane zostały do świadczenia tego typu usług zarówno na krótszych jak i dłuższych dystansach. Przez całą dobę istnieje możliwość zlecenia eksportacji ciała Zmarłego, które jest przewożone z wielkim szacunkiem do chłodni. Transporty na dalszych trasach obejmują obszar takich krajów, jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry czy też Wyspy Brytyjskie, Szwecja, Dania i Norwegia.

kremacje Szczecinek

Kremacje Szczecinek

Kremacja jest formą pochówku, która polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym. Następnie prochy zostają złożone do urny, którą umieszcza się w grobie lub niszy kolumbarium. W ostatnich latach pogrzeby z kremacją znacząco zyskały na popularności, na co wpływ mają czynniki ekonomiczne, ekologiczne, jak i stale zmniejszająca się liczba miejsc grzebalnych z możliwością pochówku tradycyjnego. Co ważne – kremacja została zaakceptowana przez Kościół Katolicki, co również nie pozostało bez wpływu na częstość jej wyboru.

dom pogrzebowy w Szczecinku

Firma OMEGA oferuje także możliwość wykonania kremacji, a wykonanie realizowane jest  we współpracy z krematorium Atena w Koszalinie. To nowoczesny obiekt, w którym rodzina ma możliwość skorzystania z sali pożegnań, a także – jeśli ma takie życzenie – może obserwować moment wprowadzenia trumny do pieca kremacyjnego. Pracownicy firmy OMEGA chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości.

Cmentarze w Szczecinku

Zakład Pogrzebowy OMEGA pozostaje do dyspozycji mieszkańców całego województwa zachodniopomorskiego w kwestii organizacji uroczystości pogrzebowych. Pochówki mieszkańców Szczecinka i okolic odbywają się głównie na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz komunalny – ul. Cieślaka 10, 78-400 Szczecinek
  • Cmentarz – ul. Zazdrosna 4, 78-423 Żółtnica
  • Cmentarz –  Parsęcko 36A, 78-412 Parsęcko
  • Cmentarz – Dalęcino, 78-411 Dalęcino
  • Cmentarz – Gwda Wielka 1, 78-422 Gwda Wielka

firma pogrzebowa szczecinek

Ekshumacje w Szczecinku

Ekshumacja jest procesem polegającym na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Najczęściej wykonywana na zlecenie najbliższej rodziny w celu przeniesienia zmarłego na inne miejsce spoczynku. Może zostać również zlecona przez prokuraturę lub sąd, jeśli istnieje konieczność wykonania badań. Do jej wykonania niezbędne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego i zarządcy cmentarzy. Kremacja może zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie w okresie między 16 października a 15 kwietnia.

Zakład Pogrzebowy OMEGA oddaje do dyspozycji swoich klientów odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie przeprowadzenia procesu ekshumacji na wszystkich cmentarzach Szczecinka i okolic. Firma posiada personel, posiadający odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie, który chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże w przygotowaniu ekshumacji, w tym także w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Firma gwarantuje, że wszystko zostanie wykonane sprawnie oraz z najwyższym poszanowaniem godności osoby zmarłej.

Zakład Pogrzebowy Omega Szczecinek jest dostępny pod adresem Tadeusza Kościuszki 15 pod numerami telefonu 512 702 713 i 884 263 099.

Rekomendacje

Galeria

usługi pogrzebowe w szczecinku dom pogrzebowy Szczecinek przewóz zwłok bytów transport zwłok miastko zakład pogrzebowy w bytowie pogrzeby w miastku pogrzeb wyznaniowy organizacja pogrzebów szczecinek godne pogrzeby pogrzeby w szczecinku asysta pogrzebowa szczecinek pogrzeb kremacyjny bytów akcesoria funeralne urny pogrzebowe dewocjonalia usługi pogrzebowe w bytowie kremacje Szczecinek

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 15, 78-400 Szczecinek

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Dzięki waszej staranności i zaangażowaniu, udało się nam zorganizować pogrzeb zgodnie z naszymi życzeniami i tradycją. Wspieraliście nas na każdym etapie i pozwoliliście nam poświęcić czas na nasze uczucia, wiedząc, że wszelkie szczegóły zostały omówione i załatwione przez was.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *