Białoruś Twoja firma: 501 759 267

Transport zwłok Białoruś

Białoruś
Twoja firma
501 759 267

Białoruś nie jest może destynacją, w jaką często udają się osoby z Polski, jednak jest grupa ludzi, która wybiera ten kraj jako miejsce swego zamieszkania czy pracy. Wpływ na to przede wszystkim ma położenie w sąsiedztwie naszego kraju. Czasami też zdarza się, iż umierają poza granicami swojego kraju, na przykład w wyniku wypadków komunikacyjnych, a rodzina czuje się zobowiązana do sprowadzenia ciała do Polski.

Taki transport zwłok z zagranicy wiąże się z szeregiem formalności, jakie muszą być dopełnione. Niewiele osób orientuje się, jakie kroki należy podjąć, dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w transporcie zwłok z Białorusi.

Przewóz zwłok z Białorusi i na Białoruś

Białoruś jest państwem, które nie należy do struktur Unii Europejskiej, co dodatkowo komplikuje sprawy formalne związane z przewiezieniem zwłok do Polski. Warto pamiętać o tym, iż oprócz zgody i dokumentów niezbędnych i wymaganych przez stronę białoruską należy uzyskać zgodę starosty lub prezydenta miasta na transport ciała do Polski i pochowanie na cmentarzu w Polsce.

W przypadku konieczności sprowadzenia zwłok z Białorusi firmy zajmujące się tą kwestią sugerują wykonanie zabiegu balsamacji i jak najszybsze wykonanie transportu, ze względu na małą ilość miejsc chłodniczych służących do przechowywania zwłok na terenie Białorusi.

Koszty sprowadzenia zwłok z i na Białoruś

Koszt przewozu zmarłego z Białorusi do Polski zależny jest od wielu czynników – między innymi od tego, czy zostanie wykonana balsamacja czy od odległości, jaką musi pokonać ciało zmarłego, aby dotrzeć na miejsce pochówku w naszym kraju. Najbardziej aktualne informacje można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą, świadczącą usługi transportu Zmarłych.