Zakład pogrzebowy Borkowo

Zakład pogrzebowy Róża
Zakład Pogrzebowy Róża Borkowo
ul. Świętokrzyska 49
80-180, Borkowo
570 205 550
570 456 450
biuro@rozagdansk.pl
rozagdansk.pl

Zakład Pogrzebowy RÓŻA to firma, która w swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w organizacji uroczystości pogrzebowych. Usługi, świadczone przez firmę RÓŻA, głównie w Trójmieście i okolicach, to pełne spektrum kwestii, składających się na całokształt przygotowania i przeprowadzenia ostatniej drogi.

Zakład pogrzebowy RÓŻA Gdańsk posiada biuro zlokalizowane na terenie gdańskiego osiedla Łostowice, które przylega do Borkowa. To właśnie mieszkańcy Borkowa, Rotmanki, Straszyna, Kowal, Lublewa Gdańskiego i Kolbud często zwracają się do nas po pomoc. Biuro zakładu usług pogrzebowych znajduje się w Gdańsku przy ulicy Świętokrzyskiej 49, na samym wjeździe do Gdańska od strony Kowal. 

Na rodziny w żałobie oczekuje wykwalifikowany personel, który pomoże we wszystkich kwestiach, składających się na przygotowanie wyjątkowej uroczystości żałobnej, z dbałością o każdy detal. Firma RÓŻA swoje usługi kieruje do mieszkańców Gdańska, ale otacza swoją opieką także mieszkańców Borkowa, Rotmanki, Straszyna, Kowal, Lublewa Gdańskiego, Kolbud i okolic. W swojej działalności ten zakład pogrzebowy otacza troską zmarłego i jego rodzinę od pierwszych chwil zgłoszenia bolesnego faktu zgonu.

Usługi Pogrzebowe Borkowo, Straszyn, Rotmanka

Zakład Pogrzebowy RÓŻA specjalizuje się w przygotowaniu wszystkich rodzajów uroczystości żałobnych, wychodzi bowiem z założenia, że każda ze zmarłych osób zasługuje na ceremonię pogrzebową, która zostanie przeprowadzona zgodnie z tradycją oraz obrzędami danej religii, jeśli dana osoba takową wyznawała.

Firma pogrzebowa jest w stanie przygotować również pogrzeb o charakterze świeckim czy wojskowym. Wśród ceremonii ostatniego pożegnania są nie tylko pogrzeby tradycyjne, ale także te połączone z kremacją. Pracownicy firmy posiadają stosowną wiedzę i są w stanie z należytą troską przygotować również pogrzeb dzieci utraconych czy nienarodzonych. Chętnie odpowiedzą oni także na wszystkie pytania związane z organizacją czy przebiegiem tego typu uroczystości.

zakład pogrzebowy Róża Borkowo, Straszyn, Rotmanka

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów i zdając sobie sprawę z tego, że formalności pogrzebowe mogą dla osób niezwiązanych z branżą pogrzebową być zbyt skomplikowane i powodować bezradność i zagubienie – Zakład Pogrzebowy RÓŻA jest w przejąć całość kwestii formalnych. Wieloletnie doświadczenie pracowników tego zakładu pogrzebowego skutkuje sprawnym wypełnieniem wszystkich kwestii urzędowych, cmentarnych oraz parafialnych. Firma kredytuje usługi pogrzebowe w oparciu o zasiłek pogrzebowy.

Misją Zakładu Pogrzebowego RÓŻA jest nie tylko świadczenie usług pogrzebowych najwyższej jakości, ale także czynienie tego zawsze w atmosferze szacunku względem zmarłego i jego Rodziny.

Dlatego też jako jeden z nielicznych zakładów pogrzebowych w Trójmieście oferuje usługi z zakresu kosmetyki pośmiertnej, jak chociażby zabieg balsamacji (czyli tanatopraksji), który pozwala zahamować rozkład ciała zmarłego. Jest ona stosowana także wraz z rekonstrukcją pośmiertną – głównie w przypadku zmarłych, którzy zginęli w wypadku lub odeszli w wyniku wyniszczających chorób.

Dzięki takim zabiegom możliwe jest przywrócenie ciału zmarłego naturalnego wyglądu oraz zlikwidowanie objawów choroby oraz oznak śmierci. Wszystko wykonywane jest zgodnie z życzeniem rodziny przez wykwalifikowany personel Zakładu Pogrzebowego RÓŻA.

usługi pogrzebowe Borkowo

Dom pogrzebowy dysponuje także szerokim wyborem akcesoriów funeralnych – w postaci tabliczek pogrzebowych, krzyży, obudowy grobów oraz dewocjonaliów, różańców, obrazków pamiątkowych czy książeczek do nabożeństwa, a nawet eleganckich garniturów czy garsonek. W biurze na Ujeścisku – Łostowicach znajduje się bogata wystawa urn pogrzebowych i trumien, dzięki czemu każda rodzina dopasuje wybór do upodobań i planowanej ceny pogrzebu.

Zakład Pogrzebowy RÓŻA dla swoich Klientów przygotował także możliwość skorzystania z darmowej publikacji nekrologów pogrzebowych online, a nawet usługi transmisji pogrzebów online. Dostęp do transmisji jest ograniczony – dla zalogowanych użytkowników, co sprzyja zachowaniu prywatności uczestników pogrzebu. Udostępnienie danych dostępowych leży w gestii rodziny zmarłego. Firma zadba również o wszystkie inne elementy składające się na uroczystość – chociażby takie, jak baldachim, winda, nagłośnienie, sztuczna trawa czy muzyka na pogrzebie.

zakłady pogrzebowe Borkowo, kowale, Lublewo Gdańskie, Kolbudy

Kremacje Borkowo, Rotmanka, Straszyn, Kolbudy

Kremacja jest to coraz powszechniejsza forma pochówku w Polsce. Polega ona na spopieleniu ciała osoby zmarłej. Procedurę tę wykonuje się w krematorium, a następnie umieszcza prochy zmarłego w urnie, która zostaje złożona w grobie lub w kolumbarium. Czynnikiem, który wpływa na coraz większą popularność kremacji jest aspekt ekonomiczny, gdyż w wielu przypadkach jest ona tańsza od tradycyjnego pochówku. Poza tym obecnie coraz bardziej odczuwalny jest brak tradycyjnych miejsc grzebalnych, a kremacja umożliwia pochowanie do istniejącego już grobu przed upływem przepisowych 20 lat od ostatniego pochówku.

Zakład Pogrzebowy RÓŻA z Gdańska podejmuje się przygotowania i realizacji uroczystości żałobnych, poprzedzonych kremacją. Pracownicy firmy chętnie odpowiedzą też na wszystkie pytania rodzin pogrążonych w żałobie oraz rozwieją wątpliwości dotyczące kremacji. Poza tym są w stanie pomóc we wszystkich kwestiach związanych z jej przygotowaniem.

Ceremonie pogrzebowe poprzedzone certyfikowanym przez krematorium spopieleniem zawsze przeprowadzane są z największym szacunkiem względem zmarłego.

Cmentarze w Gdańsku, Straszynie, Lublewie Gdańskim i okolicach

Zakład Pogrzebowy RÓŻA świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe przede wszystkim w województwie pomorskim. Pogrzeby mieszkańców Borkowa i okolic odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz Łostowicki – ul. Łostowicka 35, 80-001 Gdańsk
 • Cmentarz Srebrzysko – ul. Srebrniki 12, 80-282 Gdańsk
 • Cmentarz Oliwski – ul. Józefa Czyżewskiego 4a, 80-336 Gdańsk
 • Cmentarz Gdańsk Kiełpino – ul. Otomińska 75, 80-178 Gdańsk
 • Cmentarz św. Jadwigi Śląskiej – ul. Ks. Mariana Góreckiego 12, 80-538 Gdańsk
 • Cmentarz Parafialny w Kokoszkach – Św. Brata Alberta 22, 80-298 Gdańsk
 • Cmentarz parafialny w Lublewie – ul. Jaskółcza, 83-050 Lublewo Gdańskie
 • Cmentarz parafialny w Straszynie – ul. Jana Pawła II 7, 83-010 Straszyn
 • Cmentarz Pręgowo Górne koło Kolbud – ul. Bukowskiego, 83-050 Pręgowo Górne
 • Cmentarz Niestępowo – ul. Raduńska 74, 83-331 Niestępowo

transport zmarłych Borkowo, Kolbudy, Rotmanka, Straszyn

Ekshumacje Borkowo, Straszyn, Rotmanka, Kolbudy

Ekshumacja polega na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej i najczęściej dokonywana jest na zlecenie rodziny w celu translokacji zmarłego w inne miejsce spoczynku. Wymogi dotyczące ekshumacji zwłok określa art. 15 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2126 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. Nr 153, poz. 1783 z późn. zm.) i rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2011r. w sprawie sposobu przechowywania zwłok i szczątków (Dz. U. Nr 57, poz. 405).

Ekshumacja może zostać przeprowadzona między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych, a do jej wykonania konieczne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego.

Zakład Pogrzebowy RÓŻA jest w stanie pomóc we wszystkich kwestiach formalnych, związanych z przygotowaniem ekshumacji, a także we wszystkich kwestiach praktycznych czyli podjąć się jej przeprowadzenia. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, przepisami i z szacunkiem należnym ciału ludzkiemu.

Zakład Pogrzebowy Róża Borkowo jest dostępny pod adresem ul. Świętokrzyska 49 pod numerami telefonu 570 205 550 i 570 456 450.

Rekomendacje

Galeria

całodobowe przewozy zwłok karawany amerykańskie zakład pogrzebowy Róża usługi pogrzebowe pogrzeby firma pogrzebowa dom pogrzebowy róża kompleksowe usługi pogrzebowe organizacja pogrzebów ceremonie pogrzebowe zakład pogrzebowy borkowo eleganckie karawany pogrzebowe zakład usług pogrzebowych Róża Gdańsk Łostowice usługi pogrzebowe Gdańsk Łostowice

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Świętokrzyska 49, 80-180 Gdańsk

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Polecam zakład pogrzebowy Róża z Gdańska Łostowic, eleganccy młodzi Panowie, ładne samochody a sama ceremonia była piękna.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *