Zakład pogrzebowy Bydgoszcz

fordoński zakład pogrzebowy bydgoszcz
Zakład Pogrzebowy Fordoński Bydgoszcz
ul. Wyzwolenia 5
85-790 , Bydgoszcz
600 03 25 25
52 52 22 373
pogrzebyfordon@gmail.com
pogrzebyfordon.pl
Facebook

Fordoński Zakład Pogrzebowy jest firmą pogrzebową z Bydgoszczy, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży usług funeralnych. Od wielu lat zajmuje się organizacją uroczystości ostatniego pożegnania, oferując usługi obejmujące zarówno przygotowanie pogrzebów tradycyjnych z trumną, jak i kremacyjnych.

Właścicielem firmy jest Marek Pawłowski, który osobiście czuwa nad przygotowaniami i przebiegiem ceremonii. Firma posiada biuro zlokalizowane w Bydgoszczy przy ulicy Wyzwolenia 5 – w dzielnicy Fordon. Kolejne biuro Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego mieści się przy ulicy Grudziądzkiej 20 – w centrum Bydgoszczy. W obu tych biurach czeka na klientów wykwalifikowany personel, który chętnie pomoże we wszystkich kwestiach składających się na przygotowanie pięknej, uroczystej i wyjątkowej ceremonii. Są oni w stanie przejąć od rodzin w żałobie wszystkie formalności urzędowe, jak reprezentowanie w ZUS czy KRUS.

Pracownicy Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego zadbają także o wszystkie opłaty cmentarne oraz kościelne, jak i są w stanie rozliczyć bezgotówkowo koszty ceremonii w ramach należnego zasiłku pogrzebowego.

Usługi Pogrzebowe Bydgoszcz

Fordoński Zakład Pogrzebowy jest w stanie udzielić wszelkich niezbędnych informacji dotyczących każdej formy pochówku. W razie wątpliwości lub w razie potrzeby wszystkie osoby zainteresowane mogą zadzwonić do firmy i ustalić wszystkie szczegóły, a także określić koszty ceremonii pogrzebowej, która miałaby odbyć się w przyszłości.

 

W ramach swoich usług Fordoński Zakład Pogrzebowy z Bydgoszczy oferuje szeroki wybór trumien i urn w konkurencyjnych cenach. Firma posiada trumny topolowe i dębowe, lakierowane i matowe. Trumny są dostępne zarówno w stałej sprzedaży, jak i na specjalne zamówienie. Poza tym istnieje możliwość dopasowania koloru obudowy do krzyża. Akcesoria te są wykonane z litego drewna, co jest gwarancją jakości.

Zakład pogrzebowy zlokalizowany z Fordonu świadczy także usługi z zakresu przygotowanie ciała do pochówku, oferując usługi z zakresu kosmetyki pośmiertnej. Wykwalifikowani pracownicy zajmą się przygotowaniem zmarłych do ceremonii: istnieje nawet możliwość wykonania balsamacji.

pogrzeby Bydgoszcz

Fordoński Zakład Pogrzebowy jest w stanie zadbać także o oprawę muzyczną ceremonii, oferując bogaty i wyjątkowy wybór utworów muzyki żałobnej, religijnej i klasycznej. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z usług organisty, śpiewu operowego, trąbki oraz skrzypiec, a wszystko to dzięki współpracy z muzykami z opery i filharmonii. W razie potrzeby firma zapewnia usługi Mistrza Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej.

Fordoński Dom pogrzebowy z Bydgoszczy prowadzi własną kwiaciarnię. Pracownicy zakładu pogrzebowego z Bydgoszczy pomogą w doborze odpowiednich kompozycji kwiatowych – takich jak wiązanki na trumnę, wieńce, wiązanki na podkładzie, również ze sztucznych kwiatów. Wszystkie z nich wykonywane są na indywidualne zamówienie złożone przez rodzinę zmarłego. Istnieje możliwość dowozu kwiatów na pogrzeb do kaplicy, kościoła i na cmentarz i ich elegancka ekspozycja.

W ramach świadczonych usług możliwa jest także obecność profesjonalnego fotografa, który stworzy fotorelację z pogrzebu, a rodzina otrzyma unikalny album w formie książki.

transport zmarłych bydgoszcz

Transport zmarłych Bydgoszcz

Bydgoski zakład pogrzebowy świadczy także usługi z zakresu transportu zmarłych krajowego, jak i międzynarodowego. Dysponuje ona profesjonalnym karawanem, który umożliwia wykonanie przewozów międzynarodowych przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarno-technicznych czyli transport w trumnie z metalowym wkładem trwale zamkniętym. Pracownicy pomogą we wszystkich kwestiach formalnych, związanych z przewozem zmarłych, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Decydując się na skorzystanie z oferty Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego każdy klient otrzymuje kompleksową pomoc i wsparcie przy organizacji uroczystości ostatniego pożegnania. W przypadku wyjaśnienia wątpliwości czy potrzeby uzyskania odpowiedzi na pytania najlepiej skorzystać z kontaktu osobistego lub telefonicznego.

Kremacje Bydgoszcz

Kremacja to forma pochówku polegająca na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym i umieszczeniu prochów w specjalistycznej urnie, która zostaje złożona do grobu lub umieszczona w kolumbarium. Coraz więcej osób w ostatnich latach decyduję się na kremacje i formę pochówku z urną, w związku ze stale malejącą liczbą miejsc grzebalnych, jak i ze względu na niższe koszty pogrzebów kremacyjnych.

kremacje bydgoszcz

Fordoński Zakład Pogrzebowy w Bydgoszczy zajmuje się przygotowaniem uroczystości połączonych z kremacją. Kremacje wykonywane są w nowoczesnym krematorium i opatrzone certyfikatem. Dzięki temu, że w budynku krematorium znajduje się kaplica oraz sala pożegnań, mogą się tam odbywać ceremonie zarówno wyznaniowe, jak i świeckie.

Pracownicy Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego pomogą we wszystkich kwestiach formalnych, zadbają o całość kwestii organizacyjnych, jak i transportowych. W razie pytań chętnie służą też pomocą i radą.

Cmentarze w Bydgoszczy

Fordoński Zakład Pogrzebowy świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w całym województwie kujawsko-pomorskim. Pogrzeby mieszkańców Bydgoszczy, organizowane przez tę firmę, odbywają się na wszystkich cmentarzach w Bydgoszczy, najczęściej na:

 • Cmentarz Parafialny Św. Mikołaja – ul. Samotna, 85-794 Bydgoszcz
 • Cmentarz parafialny Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – ul. Cechowa, 85-790 Bydgoszcz
 • Cmentarz komunalny – ul. Wiślana 22, 85-773 Bydgoszcz
 • Cmentarz parafii Św. Stanisława Biskupa – ul. Kapliczna 11A, 85-752 Bydgoszcz

Ekshumacje w Bydgoszczy

Ekshumacja jest procesem polegającym na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Najczęściej wykonywana jest na zlecenie rodziny, ale może także zostać zorganizowana z polecenia prokuratury lub sądu. Do jej wykonania konieczne jest uzyskanie zgody miejscowego inspektora sanitarnego. Ekshumacja może zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie w terminie między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

Fordoński Zakład Pogrzebowy z zajmuje się przeprowadzaniem procesu ekshumacji na wszystkich cmentarzach w Bydgoszczy i jest w stanie pomóc we wszystkich kwestiach formalnych. Dodatkowo jest ona wykonywana przez wykwalifikowanych i sprawdzonych pracowników, którzy zadbają o wszystkie terminy i całość realizacji. Ponadto istnieje możliwość zlecenia ekshumacji w każdym miejscu w Polsce. Niezależnie od lokalizacji – wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie z przepisami oraz, co najważniejsze, przy najwyższym poszanowaniu godności zmarłego.

Zakład Pogrzebowy Fordoński Bydgoszcz jest dostępny pod adresem ul. Wyzwolenia 5 pod numerami telefonu 600 03 25 25 i 52 52 22 373.

Rekomendacje

Galeria

Kontakt z zakładem

ul. Wyzwolenia 5, 85-790 Bydgoszcz (Fordon)

oraz

ul. Grudziądzka 20, 85-130 Bydgoszcz (Centrum)

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Obsługa na najwyższym poziomie. Z czystym sercem mogę polecić zakład Fordoński, ponieważ podchodzi do ludzi indywidualnie i z dużą wrażliwością.

  (5/5)
 2. Profesjonalna obsługa i doświadczeni ludzie pełni empatii. Zdecydowanie dobry wybór w organizacji pogrzebu. Państwo o wszystko zadbali od A do Z. Mogliśmy z żoną skupić się na pożegnaniu teścia w spokoju.

  (5/5)
 3. Chcielibyśmy z całego serca podziękować za waszą nieocenioną pomoc i wsparcie w trudnym okresie po śmierci naszego najbliższego. Wasza życzliwość, takt oraz profesjonalizm były niezwykle cenne w tych chwilach smutku i żalu.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *