Kocel: 601 447 504

Zakład pogrzebowy Chorzów

Kocel
ul. Dąbrowskiego 11/1
41-500, Chorzów
601 447 504
32 241 21 83
d.kocel@gmail.com
kocel.pl

KOCEL jest nowoczesnym zakładem, który zapewnia usługi pogrzebowe mieszkańcom województwa śląskiego. Firma posiada dwie siedziby na Śląsku. W Chorzowie biuro firmy KOCEL znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 11/1, nieopodal Urzędu Stanu Cywilnego. Drugi obiekt funeralny – który zlokalizowany jest w Świętochłowicach – obejmuje rozbudowaną strukturę, spełniającą najwyższe standardy światowe obowiązujące w branży funeralnej. Oprócz biura są tam także: sala restauracyjna, sala pożegnań, a także prosektorium oraz pomieszczenie, w którym ciała zmarłych mogą czekać na dzień pochówku.

Zadbamy o wszystko

Zakład Pogrzebowy KOCEL służy swoją pomocą na każdym etapie i w każdej kwestii składającej się na kompleksową organizację ceremonii żałobnej. Wśród nich jest wsparcie Klientów w dopełnianiu formalności urzędowych w rozmaitych urzędach oraz instytucjach – jak USC czy ZUS, a także w kancelariach parafialnych czy administracjach cmentarzy. Każde działanie, jakiego się firma podejmuje, jest spersonalizowane i dopasowane do potrzeb Klientów – jednocześnie uwzględniając możliwości finansowe rodziny Osoby Zmarłej.

Wśród pogrzebów organizowanych przez Zakład Pogrzebowy KOCEL są pogrzeby tradycyjne, kremacyjne, wyznaniowe oraz świeckie. W ciągu wielu lat swojej działalności firma ta zorganizowała pogrzeby licznych mieszkańców Śląska, w tym także wielu osób znanych z życia publicznego.

Usługi transportu Zmarłych w Polsce i za granicą

Firma KOCEL oferuje także swoim Klientom usługę przewozu Zmarłych na trasach krajowych oraz międzynarodowych. Zlecenia na tego typu transport pochodzą od osób prywatnych, a także od różnych instytucji i obejmują całodobowe eksportacje, repatriacje z kraju, w którym nastąpił zgon do Polski, jak również przewóz ciała lub prochów Zmarłego do miejscowości, w której odbyć ma się pochówek. W usługach transportowych biorą udział specjalistyczne, certyfikowane i nowoczesne karawany z doświadczonymi kierowcami. Zakład Pogrzebowy KOCEL z Chorzowa zapewnia też dopełnienie wszystkich formalności niezbędnych w przypadku realizacji tego typu usług.

pogrzeby w chorzowie

Usługi kamieniarskie i organizacja styp

KOCEL to firma, która także oferuje swoim Klientom usługi kamieniarskie: od sprzedaży i montażu pomnika nagrobnego – po renowacje nagrobków. Wśród realizowanych dzieł sztuki kamieniarskiej znajdują się nagrobki na groby pojedyncze i podwójne, a także groby urnowe i dziecięce. Jeśli Klienci sobie tego życzą – wykonywane są także grobowce rodzinne.

W ramach kompleksowych usług, oferowanych przez Zakład Pogrzebowy KOCEL, znajduje się także organizacja stypy. Istnieje możliwość przygotowania konsolacji w sali restauracyjnej, należącej do firmy KOCEL.

Kremacja Chorzów

Zakład Pogrzebowy KOCEL przygotowuje pogrzeby kremacyjne. Stanowią one coraz większy odsetek wszystkich uroczystości żałobnych, nie tylko na Śląsku. Decydują się na kremacje osoby w różnych grupach wiekowych, kierując się różnymi motywacjami – wśród których pojawia się często problem z miejscami grzebalnymi i, co za tym idzie, konieczność dochowania urny z prochami do istniejącego grobu tradycyjnego lub w kolumbarium.

W firmie KOCEL, poza kompleksową organizacją kremacji, Klienci otrzymają też odpowiedzi na wszystkie ewentualne pytania, a także możliwość wyboru akcesoriów pogrzebowych z bogatego asortymentu, obejmującego również artykuły do pogrzebów kremacyjnych.

Cmentarze w Chorzowie

Zakład Pogrzebowy KOCEL ma doświadczenie kompleksowej organizacji ceremonii żałobnych na wszystkich nekropoliach Chorzowa i okolic. Najczęściej są to takie cmentarze, jak:

  • Cmentarz komunalny – ul. Chropaczowska 11, 41-608 Chorzów
  • Cmentarz parafii NMP – ul. Graniczna, 41-500 Chorzów
  • Cmentarz parafialny – ul. Janasa Wincentego, 41-500 Chorzów
  • Cmentarz parafialny – stara część – ul. Józefa Kalusa 4, 41-503 Chorzów
  • Cmentarz parafialny – nowa część – ul. Józefa Kalusa 6, 41-503 Chorzów
  • Cmentarz parafialny – ul. 3 Maja, 41-500 Chorzów
  • Cmentarz parafialny – ul. Łagiewnicka, 41-500 Chorzów
  • Cmentarz parafii św. Jadwigi Śląskiej – ul. Michała Drzymały 12A, 41-500 Chorzów

Ekshumacje w Chorzowie

Firma KOCEL z Chorzowa oferuje również pomoc w zakresie usługi ekshumacji. Konieczność jej przeprowadzenia pojawia się zazwyczaj na prośbę rodziny Zmarłego, która chce przenieść jego szczątki do innego grobu lub na inny cmentarza. Z wnioskiem o przeprowadzenie ekshumacji może też wystąpić Sąd lub Prokuratura, gdy niezbędne staje się przeprowadzenie rozmaitych ekspertyz lub analiz np. w toku prowadzenia śledztwa.

Zakład Pogrzebowy KOCEL zapewnia wsparcie w skompletowaniu dokumentacji, w tym pozwolenia ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Firma zajmuje się też przeprowadzeniem całej procedury, która może zostać wykonana jedynie w okresie jesienno-zimowym to znaczy od 16 października do 15 kwietnia. Wszystkie działania, podejmowane przez firmę KOCEL, odbywają się z wielkim szacunkiem do ciała Zmarłego oraz z zachowaniem rygorystycznych przepisów sanitarnych.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w chorzowie pogrzeby w chorzowie pogrzeby w chorzowie

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Dąbrowskiego 11/1 41-500 Chorzów

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.