Zakład pogrzebowy Czechowice-Dziedzice

zakład pogrzebowy Bielach Czechowice
Zakład Pogrzebowy Czechowice - Bielach
ul. Niepodległości 43
43-502 , Czechowice-Dziedzice
668 163 014
32 215 22 31
ml.bielach@interia.pl
www.zaklad-pogrzebowy-czechowice.pl

Zakład Pogrzebowy BIELACH to rodzinna, wielopokoleniowa firma, która stawia na uczciwą pomoc rodzinom w żałobie, głównie w województwie śląskim. Początek działalności datuje się na 1991 rok i od tego czasu nieprzerwanie  zakład pogrzebowy w Czechowicach stara się pomóc w kompleksowej organizacji uroczystości pogrzebowych. Do każdego zlecenia firma podchodzi w sposób indywidualny i z pieczołowitością dba o każdy szczegół, by zapewnić swoim Klientom tak ważny komfort i spokój ducha.

Inicjatorem założenia firmy był Lucjan Bielach, który stworzył nowoczesny zakład pogrzebowy, świadczący najwyższej jakości usługi głównie dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic. Obecnie za działanie i rozwój firmy odpowiedzialne jest kolejne pokolenie – Lena i Łukasz Bielach. Firma pogrzebowa w Czechowicach-Dziedzicach mieści się przy ulicy Niepodległości 43 i tam czeka na rodziny po stracie Bliskich wykwalifikowany personel, który chętnie pomoże we wszystkich kwestiach składających się na przygotowanie wyjątkowej ceremonii ostatniego pożegnania. Wszystkie osoby zatrudnione w firmie posiadają stosowne kwalifikacje oraz obdarzone są empatią, zaangażowaniem i chęcią pomocy wszystkim Klientom.

Usługi pogrzebowe Czechowice

Realizacja usług pogrzebowych to przede wszystkim powołanie, którego wypełnienie wymaga delikatności, taktu i powagi wobec rodzin. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie zawsze są w stanie osobiście zgłosić się do biura firmy w celu ustalenia szczegółów ceremonii, pracownicy dojadą we wskazane wcześniej miejsce, przede wszystkim w rejonie Czechowic-Dziedzic i okolic. W razie potrzeby zamówienia takiej usługi tzw. mobilnego biura zachęcamy do kontaktu pod całodobowymi numerami 668 136 014 lub 32 215 22 31. Pracownicy także mogą przejąć na siebie wszelkie kwestie formalne i reprezentować rodziny Zmarłych w urzędach i instytucjach niezbędnych do przygotowania pogrzebu – a wszystko po to, aby mogli oni czuć się wolni, bez konieczności niepotrzebnego niepokojenia się o sprawy zarówno natury teoretycznej, jak i praktycznej związanej z organizacją pogrzebu. Każda z rodzin otrzymuje za darmo nowoczesne powiadomienie pogrzebowe e-nekrolog.

Zakład Pogrzebowy BIELACH zajmuje się przygotowaniem uroczystości świeckich jak i wyznaniowych, tradycyjnych jak i połączonych z kremacją. Pracownicy firmy, podejmując się przygotowania uroczystości pogrzebowych odpowiadających tradycji Kościoła katolickiego, protestanckiego, prawosławnego oraz innych wyznań zawsze dbają o zapewnienie symboli religijnych, wyznaniowych utworów oraz oferują transport dla osoby duchownej. W przypadku uroczystości świeckich obowiązek poprowadzenia ceremonii pogrzebowe przejmuje na siebie Mistrz Ceremonii, z którym firma współpracuje.

zakłady pogrzebowe czechowice

W zakres usług pogrzebowych, świadczonych przez Zakład Pogrzebowy BIELACH z Czechowic wpisany jest także przewóz Zmarłych, świadczony na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Pracownicy w przypadku konieczności sprowadzenia zwłok z miejsca, gdzie nastąpił zgon i gdzie ciało jest przechowywane, przejmą na siebie wszystkie formalności po stronie polskiej, jak i zagranicznej oraz zadbają o sprawne zdobycie wszystkich dokumentów oraz przewóz ciała w wyznaczonym terminie. Wszystko to możliwe jest dzięki posiadanemu nowoczesnemu taborowi pojazdów, które zostały przystosowane do przewozu zwłok i spełniają wszelkie rygorystyczne normy, wymagane w przypadku takiego typu usług.

Misja zakładu pogrzebowego BIELACH to wszechstronna pomoc i całościowe wsparcie rodzin, których dotyka śmierć najbliższych. Dzięki współpracy z doświadczonym specjalistą tanatokosmetyki świadczone są też usługi obejmujące kwestie związane z przygotowaniem ciała osoby zmarłej do pochówku i ubraniem. W siedzibie firmy możliwe jest zakupienie ubrań oraz akcesoriów pogrzebowych, głównie takich jak różańce, książeczki do nabożeństwa lub święte obrazki, które mogą zostać umieszczone w dłoniach Osoby Zmarłej.

Na całość realizacji uroczystości żałobnej, oferowanej przez Zakład Pogrzebowy BIELACH składa się także dbałość o oprawę muzyczną oraz przygotowanie kompozycji kwiatowych. Dzięki współpracy z profesjonalnymi instrumentalistami firma gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług oraz szeroki repertuar utworów świeckich oraz żałobnych. Poza tym możliwe jest odtworzenie muzyki ze sprzętu nagłaśniającego. Firma oferuje także przygotowanie wieńców i wiązanek na planie koła lub łezki, a wszystkie te kompozycje są tworzone z najwyższej jakości i świeżości kwiatów.

pogrzeby Czechowice

Kremacja Czechowice-Dziedzice

Kremacja polega na spopieleniu zwłok osoby zmarłej i umieszczeniu jej prochów w urnie, która następnie zostaje złożona do grobu. W ciągu ostatnich lat ta forma pochówku zyskała na popularności ze względu na aspekt ekonomiczny, ekologiczny, a także światopoglądowy – jak też ze względu na podkreślenie akceptacji tej formy pochówku przez większość kościołów i związków wyznaniowych.

Zakład Pogrzebowy BIELACH w Czechowicach- Dziedzicach jest w stanie służyć wszechstronną pomocą w organizacji uroczystości pogrzebowych, połączonych z kremacją. Pracownicy podejmują się wszelkiego wsparcia w kwestiach formalnych, składających się na przygotowanie ceremonii oraz zajmą się eksportacją ciała do krematorium, jak też odbiorem urny z prochami i przewiezieniem jej do kościoła, kaplicy oraz na cmentarz. Całość odbywa się zgodnie z życzeniem rodziny Zmarłego.

Cmentarze w Czechowicach-Dziedzicach

Zakład Pogrzebowy BIELACH świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe głównie w województwie śląskim. Pogrzeby mieszkańców Czechowic-Dziedzic, które organizuje firma BIELACH, mają miejsce głównie na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz Miejski – ul. Mikołaja Kopernika 15, 43-502 Czechowice-Dziedzice
  • Cmentarz przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych – ul.  Legionów 57, 43-502 Czechowice-Dziedzice
  • Cmentarz Ewangelicki – ul. Łagodna 9, 43-502 Czechowice-Dziedzice

dom pogrzebowy Czechowice Dziedzice

Ekshumacje w Czechowicach-Dziedzicach

Ekshumacja to procedura wydobycia ciała lub szczątków Osoby Zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Najczęściej wykonywana jest na zlecenie najbliższej rodziny, choć może zostać zarządzona przez prokuraturę lub sąd, w celu wykonania badań procesowych. Przeprowadzenie ekshumacji możliwe jest po uzyskaniu zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego i odbywa się jedynie w okresie między 16 października a 15 kwietnia, w godzinach porannych.

Zakład Pogrzebowy BIELACH w ciągu lat działania uzyskał stosowną wiedzę i doświadczenie, umożliwiające firmie sprawne i bezpieczne wykonanie procesu ekshumacji, której firma BIELACH podejmuje się przede wszystkim na cmentarzach w Czechowicach-Dziedzicach i okolicach.

Rekomendacje

Galeria

zakłady pogrzebowe w czechowicach-dziedzicach zakład pogrzebowy czechowice-dziedzice dom pogrzebowy w czechowicach dziedzicach

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Niepodległości 43, 43-502 Czechowice-Dziedzice

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.