Zakład pogrzebowy Dąbrowa Tarnowska

dom pogrzebowy Derus
Dom Pogrzebowy A&W Derus Dąbrowa Tarnowska
ul. Szpitalna 1B
33-200 , Dąbrowa Tarnowska
501 715 501
14 642 46 71
pogrzebyderus@gmail.com
pogrzebyderus.pl
Facebook

Dom pogrzebowy A&W DERUS posiada prawie 40-letnie doświadczenie pracy w branży funeralnej. Rodzinna i wielopokoleniowa firma ta działa nieprzerwanie od 1986 roku, świadcząc kompleksowe usługi pogrzebowe mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. Do każdego zlecenia firma podchodzi w sposób indywidualny, wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania swoich klientów, dzięki czemu jest w stanie spełnić ich życzenia i zaoferować niezbędne usługi.

Nazwa zakładu pogrzebowego – A&W DERUS – zawiera skróty imion założycieli czyli braci: Andrzeja i Wiesława Derus. Po śmierci Wiesława w 1997 roku, ze względu na szacunek dla Niego i nieocenione zasługi dla powstania i rozwoju firmy, nazwa nie zmieniła się, pozostając jednocześnie synonimem jakości usług pogrzebowych i cmentarnych.

Od początku działalności firma prowadzi biuro także w Tarnowie. Jako jeden z pierwszych zakładów pogrzebowych w okolicy zajmowała się międzynarodowym transportem zwłok z całego świata. W 1995 roku otwarto Dom pogrzebowy w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Szpitalnej 1B. Czeka tam na rodziny w żałobie personel, służący pomocą, radą i wsparciem.

Usługi pogrzebowe Dąbrowa Tarnowska

Wśród usług, świadczonych przez Zakład Pogrzebowy z Dąbrowy Tarnowskiej, znajduje się profesjonalne wsparcie w każdej kwestii związanej z przygotowaniem ceremonii żałobnej. Klienci uzyskują pomoc w zakresie załatwienia wszelkich formalności składających się na przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Pracownicy służą także wsparciem w uzyskaniu niezbędnych dokumentów.

usługi pogrzebowe dąbrowa tarnowska

Dom Pogrzebowy DERUS, jako jedyny zakład pogrzebowy w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej, posiada własną kaplicę przedpogrzebową z możliwością zorganizowania czuwania przy osobie zmarłej. Pożegnanie może odbywać się w zupełnej ciszy, przy modlitwie lub zostać wzbogacone o utwory muzyczne.

Na terenie Domu Pogrzebowego A&W DERUS w Dąbrowie Tarnowskiej działa pierwsze prywatne prosektorium w regionie. Jest to miejsce wyposażone w specjalistyczny sprzęt, które umożliwia niezależnie od pory dnia wykonanie zabiegów z zakresu kosmetyki pośmiertnej oraz balsamacji zwłok.

Firma pogrzebowa dysponuje również nowoczesnymi pomieszczeniami chłodniczymi z bogatym zapleczem sanitarnym. Posiadanie takiej infrastruktury funeralnej daje gwarancję rodzinom w żałobie, że ciało osoby zmarłej będzie oczekiwać na pogrzeb w odpowiednich warunkach (w temperaturze od 4-8 stopni). Własna chłodnia pozwala na obniżenie całościowych kosztów pogrzebu.

Nowoczesne i eleganckie karawany pozwalają firmie pogrzebowej na wykonanie wszystkich pogrzebów w sposób elegancki i godny. Dom Pogrzebowy DERUS może także wykonać usługę filmowania pogrzebu, co pozwoli nie tylko zachować ceremonię pogrzebową w pamięci, ale także w zapisie audiowizualnym.

usługi pogrzebowe Derus

Transport zmarłych Dąbrowa Tarnowska

Zakład Pogrzebowy A&W DERUS specjalizuje się także w usługach z zakresu transportu zwłok. Firma jest w stanie przetransportować ciało zmarłego z wykorzystaniem wszelkich dostępnych obecnie środków transportu. Najczęściej odbywa się drogą lądową, jednakże może być również zrealizowany drogą powietrzną lub morską. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem i przy najwyższym poszanowaniu godności osoby zmarłej.

A&W DERUS jest jedyną firmą na obszarze Tarnowa oraz Dąbrowy Tarnowskiej, współpracującą z prokuraturą i policją w celu wykonania przewozów prokuratorskich.

pogrzeby dąbrowa tarnowska

Kremacje Dąbrowa Tarnowska

Kremacja jest procesem polegającym na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym. W ostatnich latach kremacja jako forma pochówku znacząco zyskała na popularności, głównie przez czynniki ekonomiczne, ekologiczne i zmniejszającą się liczbę miejsc grzebalnych. Kremacja bowiem umożliwia pochowanie urny w  pojedynczym grobie jeszcze przed upływem 20 lat od wcześniejszego pochówku.

Zakład Pogrzebowy A&W DERUS pomaga rodzinom w żałobie w organizacji kremacji oraz dba o prawidłową realizację wszystkich procedur. Pracownicy zajmą się zarówno kwestiami związanymi z przygotowaniem kremacji, jak i logistycznymi. Decydując się na usługi pogrzebowe firmy DERUS otrzymujemy kompleksową pomoc i wsparcie w zakresie przygotowania kremacji.

Cmentarze w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakład Pogrzebowy A&W DERUS świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w województwie małopolskim. Pogrzeby mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic odbywają się najczęściej na następujących nekropoliach:

 • Cmentarz parafialny – ul. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, 33-200 Dąbrowa Tarnowska
 • Cmentarz parafialny w Oleśnie – ul. Długa, 33-210 Olesno
 • Cmentarz parafialny w Żelazówce – Żelazówka, 33-200 Żelazówka

usługi pogrzebowe w dąbrowie tarnowskiej

Ekshumacje w Dąbrowie Tarnowskiej

Ekshumacja to proces polegający na wydobyciu ciała lub zwłok osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Wykonuje się ją głównie na zlecenie rodziny zmarłego, ale może zostać także zlecona przez prokuraturę lub sąd w toczącym się postępowaniu. Do jej wykonania konieczne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego. Przeprowadzić ją można jedynie między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zakład Pogrzebowy A&W DERUS zajmuje się przygotowaniem oraz realizacją procesu ekshumacji. Jest to możliwe dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz instrumentarium, które posiada. Procedura ekshumacji wykonywana jest zawsze z ogromnym szacunkiem względem osoby zmarłej.

Dom Pogrzebowy A&W Derus Dąbrowa Tarnowska jest dostępny pod adresem ul. Szpitalna 1B pod numerami telefonu 501 715 501 i 14 642 46 71.

Rekomendacje

Galeria

trumny Derus urny pogrzebowe Derus przewóz zwłok Derus transport zmarłych Derus karawany pogrzebowe Derus akcesoria pogrzebowe Derus usługi pogrzebowe Derus akcesoria pogrzebowe trumny odzież funeralna trumny dąbrowa tarnowska akcesoria dąbrowa tarnowska zakład pogrzebowy dąbrowa tarnowska firma pogrzebowa dąbrowa tarnowska usługi pogrzebowe dąbrowa tarnowska sala pożegnań dąbrowa tarnowska kaplica dąbrowa tarnowska organizacja pogrzebów dąbrowa tarnowska całodobowy transport zwłok dąbrowa tarnowska firma pogrzebowa dąbrowa tarnowska dom pogrzebowy dąbrowa tarnowska zakład pogrzebowy derus zakład pogrzebowy derus dąbrowa tarnowska usługi pogrzebowe derus dąbrowa tarnowska firma pogrzebowa derus dąbrowa tarnowska

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Szpitalna 1B, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. W związku z tym ,że mój komentarz po śmierci taty ,(Władysław Turek 28 .12 2022) nie został zarejestrowany, pozwolę sobie go powtórzyć.
  „Każdy ma coś, co może dać innym”
  JA otrzymałam od Państwa więcej niż się spodziewałam .
  Dziękuję serdecznie waszemu Zakładowi Pogrzebowemu ,czyli ludziom, którzy tworzą tę firmę. Za oddanie swojej pracy , Za doświadczenie i profesjonalne podejście ,do tak trudnej dla rodziny sytuacji ,jakim jest pożegnanie bliskiej osoby. Za estetykę i techniczną oprawę uroczystości, która zrobiła duże wrażenie na osobach uczestniczących w pogrzebie.
  Dziękuję za wszelką okazaną pomoc ,( której może Państwo nie dostrzegacie z racji codziennej pracy ) w przejściu trudnego czasu związanego z organizacją pogrzebu.
  Nadaliście pochówkowi taty wyjątkowości i powagi.
  Kierownictwu i całemu personelowi Zakładowi Pogrzebowemu ” DERUS „życzę odpowiedniego „Wynagrodzenia ” w tej trudnej branży pogrzebowej

  majka ostrowska

  ,

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *