Zakład pogrzebowy Gdańsk

zakłady pogrzebowe credo
Zakład pogrzebowy Credo Gdańsk
ul. Mickiewicza 20A
80-419, Gdańsk
606 201 260
58 341 08 36
poczta@credo.gdansk.pl
credo.gdansk.pl

Zakład Pogrzebowy CREDO to firma z ugruntowaną pozycją w branży funeralnej, prężnie działająca na gdańskim rynku. Wszystko dzięki kompetencjom, empatii oraz dyskrecji, którymi odznaczają się pracownicy zatrudnieni w tej firmie. Siedziba Firmy Pogrzebowej CREDO zlokalizowana jest w Gdańsku przy ulicy Mickiewicza 10 A (naprzeciw kościoła św. Krzyża) w dzielnicy Wrzeszcz. Filia zakładu pogrzebowego mieści się przy ulicy Gospody 2A w Gdańsku w dzielnicy Żabianka.

Usługi pogrzebowe w Gdańsku, świadczone przez zakład CREDO, cechuje najwyższa jakość oraz ukierunkowanie na wymagania i potrzeby osób, które mierzą się z koniecznością zorganizowania uroczystości Ostatniego Pożegnania. Wytężona praca rozpoczyna się już od momentu przyjęcia zgłoszenia, a pracownicy na każdym etapie starają się służyć pomocą i radą.

W związku z rosnącą potrzebą, sygnalizowaną przez coraz liczniejsze osoby, zakład pogrzebowy w Gdańsku uruchomił usługę mobilnego biura, dzięki któremu pracownicy firmy CREDO dojadą we wskazane przez Klienta miejsce w celu dopełnienia tam wszelkich formalności.

Usługi Pogrzebowe Gdańsk

Zakład Pogrzebowy CREDO Gdańsk podejmuje się organizacji uroczystości pogrzebowych zarówno w obrządku katolickim, który jest najczęściej spotykanym obrządkiem w naszym kraju, jak i w obrządkach innych wyznań. Organizacja takich uroczystości ściśle związana jest ze znajomością określonych ceremoniałów oraz przepisów liturgicznych. Pracownicy zdają sobie sprawę, jak delikatną kwestią jest przestrzeganie określonych przez daną religię czynności i symboliki.

Powierzając organizację uroczystości zakładowi pogrzebowemu CREDO mogą być Państwo spokojni o to, że wszelkie kwestie formalne, obyczajowe, jak i kulturowe zostaną drobiazgowo zachowane i dopełnione. Uroczystości zawsze są przeprowadzane w sposób godny oraz harmonijny tak, by nie obciążać dodatkowym stresem rodziny Zmarłego.

Usługi Pogrzebowe Gdańsk

Poza dbałością o przygotowanie pogrzebów wyznaniowych, firma  CREDO w Gdańsku w swojej ofercie posiada również przygotowanie pogrzebów świeckich. Nad przebiegiem tego typu uroczystości czuwa zawsze Mistrz Ceremonii, który uzgadnia z rodziną zmarłego przebieg uroczystości i później jej przewodniczy. Elementem takiej ceremonii może być poezja, gdyż wiersze są w stanie w najodpowiedniejszy sposób opisać trudny do wyrażenia żal i ból po stracie najbliższych, jak również mowa pogrzebowa – specjalnie przygotowana na tę okazję przez profesjonalnego laudatora.

Dom pogrzebowy CREDO zapewnia oprawę muzyczną, współpracując z zawodowymi muzykami, którzy zadbają o niepowtarzalną muzykę podczas uroczystości pogrzebowej. Do wyboru jest bogate instrumentarium (trąbka, organy, skrzypce, a nawet dudy), ale możliwa jest nawet obecność całej orkiestry. Powierzając organizację ceremonii pochówku zakładowi pogrzebowemu nie muszą się Państwo o nic martwić, bo specjaliści z zakładu pogrzebowego w Gdańsku będą czuwać nad przebiegiem całości uroczystości.

Firma CREDO przygotowuje też pamiątkowe obrazki dla uczestników pogrzebu, które będą przypominały im o rocznicy śmierci.

dom pogrzebowy w gdańsku

Przewóz Zmarłych Gdańsk

Firma CREDO z Gdańska świadczy także usługi związane z transportem Zmarłych – krajowym i międzynarodowym. Pracownicy zakładu pozostają do dyspozycji całą dobę i na zlecenie są w stanie przewieźć ciało Zmarłego z domu lub szpitala do chłodni dbając, by wszystko odbywało się z godnością i poszanowaniem oraz z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Gdy śmierć spotka Państwa najbliższych poza granicami kraju, zakład pogrzebowy Credo zorganizuje działania zmierzające do sprowadzenia najbliższych do Polski. Usługa obejmuje wszelkie kwestie formalne, odprawy graniczne i konsularne, tłumaczenia i legalizacje dokumentów, jak również sam transport realizowany drogą lądową, morską bądź powietrzną.

Usługą, która zwłaszcza w czasach pandemii stała się niezwykle cenna, jest transmisja online z przebiegu uroczystości pogrzebowej organizowanej przez Zakład Pogrzebowy CREDO. Jest ona dedykowana osobom nie mogącym osobiście uczestniczyć w uroczystości.

Kremacje Gdańsk

Kremacja należy do przyjętych i szeroko stosowanych – nie tylko w Polsce – form pochówku. Polega ona na spopieleniu ciała Zmarłego przy zachowaniu wszelkich norm i standardów, zarówno etycznych, jak i ekologicznych. Cały proces odbywa się w specjalnym piecu kremacyjnym. Zakład Pogrzebowy CREDO korzysta od wielu lat  z lokalnego krematorium w Gdańsku. Po procesie kremacji prochy zostają złożone w wybranej przez rodzinę urnie, a następnie pochowane w grobie ziemnym lub specjalnie przeznaczonym do tego kolumbarium.

Firma od wielu lat zajmuje się przygotowaniem procesu kremacji i w swojej ofercie posiada ogromny wybór trumien kremacyjnych oraz urn. Pracownicy firmy chętnie odpowiedzą także na wszelkie pytania, jakie mogą nasuwać się Klientom.

Cmentarze w Gdańsku

Zakład Pogrzebowy CREDO to firma obdarzona dużym zaufaniem przez klientów z Gdańska, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. CREDO obsługuje pogrzeby na wszystkich gdańskich cmentarzach, wśród których najważniejsze to:

 • Cmentarz Łostowicki – ul. Łostowicka 35, 80-001 Gdańsk
 • Cmentarz Centralny „Srebrzysko” – ul. Srebrniki 2, 80-282 Gdańsk
 • Cmentarz Garnizonowy – ul. Dąbrowskiego 2, 80-802 Gdańsk
 • Cmentarz parafii p.w. Św. Ignacego – ul. Brzegi 48, 80-045 Gdańsk
 • Cmentarz Salvator Nowy – ul. Cmentarna 2, 80-048 Gdańsk
 • Cmentarz Sobieszewski – ul. Turystyczna 2, 80-680 Gdańsk
 • Cmentarz parafii p.w. Św. Jadwigi – ul. Góreckiego 12, 80-504 Gdańsk
 • Cmentarz parafii p.w. Św. Franciszka – ul. Kartuska 238, 80-125 Gdańsk
 • Cmentarz Oliwski – ul. Opacka 8, 80-336 Gdańsk

Ekshumacje w Gdańsku

Czasami zdarza się tak, że koniecznym się staje wydobycie ciała lub szczątków Zmarłego. Dzieje się tak, gdy prokuratura lub sąd zlecają czynności procesowe. Równie częste jest jednak także wykonanie ekshumacji na wniosek rodziny Zmarłego, która uważa za zasadne przeniesienie szczątków Zmarłego w inne miejsce. Przez wiele lat swojej działalności Zakład Pogrzebowy CREDO w Gdańsku zgromadził potrzebne doświadczenie niezbędne do wykonania ekshumacji zleconej zarówno przez Prokuraturę czy inne instytucje, jak i na prośbę Bliskich Osoby Zmarłej.

Ekshumacja może być wykonana jedynie przez profesjonalny zakład pogrzebowy, który posiada wiedzę w tym zakresie oraz dysponuje specjalistycznym sprzętem. Trzeba bowiem pamiętać, że te skomplikowane działania muszą zostać przeprowadzone zgodnie z przepisami prawnymi oraz sanitarnymi – pomiędzy 16 października a 15 kwietnia.

Zakład Pogrzebowy CREDO z Gdańska był odpowiedzialny za ekshumację szczątków ze starego cmentarza parafialnego parafii pod wezwaniem Św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie.

Zakład pogrzebowy Credo Gdańsk jest dostępny pod adresem ul. Mickiewicza 20A pod numerami telefonu 606 201 260 i 58 341 08 36.

Rekomendacje

Galeria

biuro credo Gdańsk Wrzeszcz dom pogrzebowy credo z Gdańskiego wrzeszcza urny na prochy credo organizacja pogrzebów w gdańsku pogrzeb morski w gdańsku pogrzeby z trumną w gdańsku pogrzeb w asyście marynarki wojennej pogrzeb morski gdańsk kondukt pogrzebowy credo Gdańsk firma pogrzebowa credo gdańsk wrzeszcz pogrzeby na cmentarzach w Gdańsku winda pogrzebowa pogrzeb morski credo gdańsk pogrzeb z asysta policyjną gdańsk godny pogrzeb gdańsk pogrzeb wyznaniowy Gdańsk Usługi Pogrzebowe Credo Gdańsk

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Mickiewicza 20A, 80-419 Gdańsk – Wrzeszcz
oraz
Adres: ul. Gospody 2A, 80-346 Gdańsk – Żabianka

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Mam bardzo dużą wdzięczność za pomoc w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej naszej kochanej babci Jadwigi. Nie wiem, jak poradzilibyśmy sobie gdyby nie pomoc i wsparcie zakładu pogrzebowego Credo z Gdańska. Firma bardzo pomocna i przyjazna, polecam wszystkim ten zakład pogrzebowy.

  (5/5)
 2. Jeden z lepszych zakładów pogrzebowych w Gdańsku. Drugi raz zaufaliśmy tej firmie w kolejnej tragicznej sytuacji i nie zawiedliśmy się ani trochę za co dziękujemy. Wszystko jak zwykle dopięte na ostatni guzik.

  (5/5)
 3. Bardzo dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Zakładu Credo za profesjonalne i ekspresowe zorganizowanie uroczystości pogrzebowych mojego Dziadka. Państwa kompleksowa pomoc była czymś czego w tamtej chwili najbardziej potrzebowaliśmy. Panu Rafałowi w szczegolnosci chcę podziękować za kompleksową obsługę dzięki, której mogliśmy przeżywać żałobę w spokoju. Ilość wsparcia i pomocy, którą otrzymalismy w tamtej chwili jest nie do opisania! Jeżeli ceremonię pogrzebową można nazwać piękną i nostalgiczną, to ta taka właśnie była. Profesjonalizm pracowników podczas uroczystości była i jest nie do opisania. Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu swoim i całej mojej Rodziny ❤️

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *