Zakład pogrzebowy Gdynia

zakład pogrzebowy Orszak
Zakład pogrzebowy Gdynia Orszak®
ul. Witomińska 42
81-311, Gdynia
58 621 14 24
602 107 816
www.orszak.pl

Zakład Pogrzebowy ORSZAK® jest rodzinną firmą pogrzebową, która powstała z inicjatywy Pana Wiesława Mazurka. Firma ta istnieje i działa w branży funeralnej od 1990 roku, z siedzibą w Gdyni przy ul. Witomińskiej 42 . Przez trzy dekady służby mieszkańcom Pomorza ORSZAK® stał się jednym z najbardziej znanych i cenionych zakładów usług pogrzebowych w tej północnej części Polski.

Usługi Pogrzebowe Gdynia

Misją domu pogrzebowego ORSZAK® jest świadczenie usług pogrzebowych najwyższej jakości – dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz profesjonalizmowi pracowników firmy. Wypełniając codzienne obowiązki działają oni zawsze według zasad etyki zawodowej oraz z dużą empatią. Dzięki temu każda rodzina, która zwraca się do firmy ORSZAK® z prośbą o przygotowanie uroczystości pogrzebowych Bliskiej Osoby, otrzymuje pewność perfekcyjnej obsługi.

Cechą charakterystyczną pracy tego zakładu pogrzebowego z Gdyni jest umiejętne połączenie najlepszych polskich tradycji funeralnych z nowoczesnością. Wyrazem szacunku względem osób, którym zakład pogrzebowy służy, jest nie tylko zawsze elegancki ubiór, ale także zaangażowanie, by udzielić wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia. Otoczenie troską każdej rodziny w żałobie, odwiedzającej biuro firmy ORSZAK®, cały personel uważa nie tylko za swój obowiązek, ale także za wyraz zaufania i za zaszczyt.

zakład pogrzebowy

W czasie uroczystości pogrzebowych, organizowanych przez Zakład Pogrzebowy ORSZAK®, ważny jest każdy detal. Duży wybór akcesoriów pogrzebowych, użycie wind cmentarnych czy też namiotów osłaniających grób – to tylko niektóre przykłady troski o piękno wszystkich ceremonii żałobnych.

Dom Pogrzebowy ORSZAK® posiada też imponujący tabor samochodowy, którego dumą jest jedyny w Polsce zabytkowy karawan Rolls-Royce. Dysponując różnorodnymi pojazdami specjalistycznymi – firma mogła poszerzyć swoją ofertę, a wśród usług, które zakład pogrzebowy z Gdyni świadczy na co dzień, znajduje się także transport Zmarłych w Polsce oraz poza jej granicami świadczony drogą lądową, powietrzną oraz morską.

pogrzeby orszak

Kremacje Gdynia

Większość pogrzebów organizowanych w Polsce to nadal ceremonie tradycyjne, którym towarzyszy trumna, jednak zainteresowanie pochówkiem z uprzednią kremacją także systematycznie wzrasta. Tak dzieje się również na Pomorzu, które – podobnie, jak i inne regiony kraju – boryka się z coraz większym deficytem miejsc na cmentarzach.

Pogrzeby, które poprzedza kremacja, przygotowuje kompleksowo także Zakład Pogrzebowy ORSZAK®. Choć Gdynia nie ma własnego krematorium – jednak uzyskane przez lata pracy doświadczenie pozwala na bezproblemowe zorganizowanie kompleksowych uroczystości pogrzebowych z pochówkiem urnowym.

Firma pogrzebowa ORSZAK® dysponuje również bogatym asortymentem akcesoriów pogrzebowych – wśród których znajdują się m.in. trumny i urny oraz ubrania dla Zmarłych. Klienci z Gdyni i okolic, zlecający organizację ceremonii żałobnej, mogą też liczyć na profesjonalne usługi florystyczne, świadczone dzięki współpracy z doświadczonymi florystami.

usługi pogrzebowe w Gdyni

Cmentarze w Gdyni

W Gdyni od początku istnienia miasta powstało kilka cmentarzy – zarówno komunalnych, jak i parafialnych. Niektóre z nich są już nieczynne (jak Cmentarz na Kolibkach czy też Cmentarz Obrońców Wybrzeża przy ul. Legionów), niektóre zaś nadal służą pochówkom. Mieszkańcy Gdyni znajdują swoje miejsce wiecznego spoczynku głównie na następujących nekropoliach:

 • Cmentarz Komunalny Witomiński – ul. Witomińska 76, 81-312 Gdynia
 • Cmentarz Komunalny Mały Kack – ul. Spokojna 6, 81-549 Gdynia
 • Cmentarz Komunalny na Pierwoszynie – ul. Rzemieślnicza 26C, 81-198 Kosakowo
 • Cmentarz parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej Gdynia-Orłowo – ul. Kościelna 4, 81-001 Gdynia
 • Cmentarz parafii p.w. Św. Michała Archanioła Gdynia-Oksywie – ul. Arciszewskich 1A, 81-107 Gdynia
 • Cmentarz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli Gdynia-Obłuże – Plac św. Andrzeja 1, 81-168 Gdynia
 • Cmentarz parafii p.w. św. Mikołaja Gdynia-Chylonia – ul. Pelplińska, 81-001 Gdynia
 • Cmentarz parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza Gdynia-Cisowa – ul. Owsiana, 81-020 Gdynia
 • Cmentarz Marynarki Wojennej – ul. Antoniego Muchowskiego 18, 81-122 Gdynia

zakłady pogrzebowe w gdyni

Ekshumacje w Gdyni

Niejednokrotnie zdarza się, że konieczne staje się przeprowadzenie ekshumacji. Dzieje się tak najczęściej na podstawie zarządzenia prokuratora lub sądu, na prośbę rodziny zmarłego lub innych uprawnionych osób w celu przeniesienia ciała lub szczątków Zmarłego na inne miejsce spoczynku a także – choć to rzadsze przypadki – w przypadku przeznaczenia terenu cmentarza na inny cel.

Ekshumacje na cmentarzach w Gdyni odbywają się zazwyczaj między 16 października a 15 kwietnia we wczesnych godzinach rannych.

Zakład Pogrzebowy ORSZAK®, na prośbę zainteresowanych osób, może kompleksowo zorganizować procedurę ekshumacji oraz późniejszego pochówku ekshumowanych szczątków, wraz z ich transportem na cmentarz nawet w najbardziej odległym regionie kraju. W celu uzyskania niezbędnych informacji najlepiej kontaktować się bezpośrednio z firmą ORSZAK®.

Zakład pogrzebowy Gdynia Orszak® jest dostępny pod adresem ul. Witomińska 42 pod numerami telefonu 58 621 14 24 i 602 107 816.

Rekomendacje

Galeria

usługi pogrzebowe Orszak pogrzeby orszak usługi pogrzebowe w Gdyni zakłady pogrzebowe w gdyni karawan Orszak Zakład pogrzebowy Orszak pogrzeb w Gdyni namiot pogrzebowy zakład pogrzebowy usługi pogrzebowe usługi pogrzebowe w Gdyni

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Witomińska 42, 81-311 Gdynia

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Dziękuję za pomoc przy pogrzebie naszej córki i siostry. Firma Orszak z Gdyni to naprawdę profesjonalna firma pogrzebowa, wiedzą na co zwrócić uwagę, pracownicy są bardzo kulturalni a co najważniejsze mają w sobie empatię i zrozumienie. Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o firmy tego typu, ale z czystym sercem polecam tą firmę.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *