Orszak Orszak: 58 621 14 24

Zakład pogrzebowy Gdynia

Orszak
Orszak
ul. Witomińska 42
81-311, Gdynia
58 621 14 24
602 107 816
www.orszak.pl

Zakład Pogrzebowy ORSZAK jest rodzinną firmą pogrzebową, która powstała z inicjatywy Pana Wiesława Mazurka. Firma ta istnieje i działa w branży funeralnej od 1990 roku, z siedzibą w Gdyni przy ul. Witomińskiej 42 . Przez trzy dekady służby mieszkańcom Pomorza ORSZAK stał się jednym z najbardziej znanych i cenionych zakładów usług pogrzebowych w tej części Polski.

Misją tego zakładu pogrzebowego jest świadczenie usług pogrzebowych najwyższej jakości – dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz profesjonalizmowi pracowników firmy. Wypełniając codzienne obowiązki działają oni zawsze według zasad etyki zawodowej oraz z dużą empatią. Dzięki temu każda rodzina, która zwraca się do firmy ORSZAK z prośbą o przygotowanie uroczystości pogrzebowych Bliskiej Osoby, otrzymuje pewność perfekcyjnej obsługi.

Pogrzeby perfekcyjne w każdym szczególe

Cechą charakterystyczną pracy zakładu pogrzebowego z Gdyni jest umiejętne połączenie najlepszych polskich tradycji funeralnych z nowoczesnością. Wyrazem szacunku względem osób, którym zakład pogrzebowy służy, jest nie tylko zawsze elegancki ubiór, ale także zaangażowanie, by udzielić wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia.

W czasie uroczystości pogrzebowych, organizowanych przez Zakład Pogrzebowy ORSZAK, ważny jest każdy detal. Duży wybór akcesoriów pogrzebowych, użycie wind cmentarnych czy też namiotów osłaniających grób – to tylko niektóre przykłady troski o piękno wszystkich ceremonii żałobnych.

ORSZAK posiada też imponujący tabor samochodowy, którego dumą jest jedyny w Polsce zabytkowy karawan Rolls-Royce. Dysponując różnorodnymi pojazdami specjalistycznymi – wśród usług, które zakład pogrzebowy z Gdyni oferuje znajduje się także transport Zmarłych w Polsce oraz poza jej granicami świadczony drogą lądową, powietrzną oraz morską.

Kremacja Gdynia

Większość pogrzebów organizowanych w Polsce to nadal ceremonie tradycyjne, którym towarzyszy trumna, jednak zainteresowanie pochówkiem z uprzednią kremacją systematycznie wzrasta. Tak dzieje się również na Pomorzu, które – podobnie, jak i inne regiony kraju – boryka się z coraz większym deficytem miejsc na cmentarzach.

Pogrzeby, które poprzedza kremacja, przygotowuje kompleksowo także Zakład Pogrzebowy ORSZAK. Choć Gdynia nie ma własnego krematorium – jednak doświadczenie pozwala na bezproblemowe zorganizowanie kompleksowych uroczystości pogrzebowych z pochówkiem urnowym.

Firma ORSZAK dysponuje również bogatym asortymentem akcesoriów pogrzebowych – wśród których znajdują się m.in. trumny i urny oraz ubrania dla Zmarłych. Klienci z Gdyni i okolic, zlecający organizację ceremonii żałobnej, mogą też liczyć na profesjonalne usługi florystyczne.

usługi pogrzebowe w Gdyni

Cmentarze w Gdyni

W Gdyni od początku istnienia miasta powstało kilka cmentarzy – zarówno komunalnych, jak i parafialnych. Niektóre z nich są już nieczynne (jak Cmentarz na Kolibkach czy też Cmentarz Obrońców Wybrzeża przy ul. Legionów), niektóre zaś nadal służą pochówkom.

  • Cmentarz Komunalny „Witomiński” – ul. Witomińska 76 81-312 Gdynia
  • Cmentarz Komunalny „Mały Kack” – ul. Spokojna 6 81-549 Gdynia
  • Cmentarz Komunalny „Pierwoszyno” – ul. Rzemieślnicza 26C 81-198 Kosakowo
  • Cmentarz Gdynia-Oksywie – ul. Arciszewskich 1A 81-107 Gdynia
  • Cmentarz parafii pw. św. Mikołaja w Chylonii – ul. Pelplińska 81-001 Gdynia
  • Cmentarz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Cisowej – ul. Owsiana 81-020 Gdynia
  • Cmentarz Marynarki Wojennej – ul. Antoniego Muchowskiego 18 Gdynia

Ekshumacje w Gdyni

Niejednokrotnie zdarza się, że konieczne staje się przeprowadzenie ekshumacji. Dzieje się tak najczęściej na podstawie zarządzenia prokuratora lub sądu, na prośbę rodziny zmarłego lub innych uprawnionych osób a także – choć to rzadsze przypadki – w przypadku przeznaczenia terenu cmentarza na inny cel.

Ekshumacje w Gdyni odbywają się zazwyczaj między 16 października a 15 kwietnia we wczesnych godzinach rannych.

Zakład Pogrzebowy ORSZAK, na prośbę zainteresowanych osób, może kompleksowo zorganizować procedurę ekshumacji oraz późniejszego pochówku ekshumowanych szczątków, wraz z ich transportem na cmentarz nawet w najbardziej odległym regionie kraju. W celu uzyskania niezbędnych informacji najlepiej kontaktować się bezpośrednio z firmą ORSZAK.

Rekomendacje

Galeria

karawan Orszak Zakład pogrzebowy Orszak pogrzeb w Gdyni namiot pogrzebowy zakład pogrzebowy usługi pogrzebowe pogrzeby orszak usługi pogrzebowe Orszak usługi pogrzebowe w Gdyni

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Witomińska 42 81-311, Gdynia

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *