Zakład pogrzebowy Katowice

zakład pogrzebowy Mirander
Zakład Pogrzebowy Katowice - Mirander
ul. Lwowska 5
40-389, Katowice
601 53 23 27
32 256 99 65
602 497 443
biuro@mirander.com.pl
mirander.com.pl
Facebook

Zakład Pogrzebowy MIRANDER to rodzinna firma, która rozpoczęła działalność 7 maja 1990 roku. Firma ta od pierwszych dni swojego istnienia czyni wszystko, żeby utrwalić w świadomości Klientów – poprzez szczególny szacunek dla osoby zmarłej, wysoką kulturę obsługi, oprawę i sposób załatwienia wszelkich formalności – jak najbardziej pozytywny wizerunek zakładu pogrzebowego jako firmy rzetelnej.

Firma pogrzebowa MIRANDER posiada biuro zlokalizowane w Katowicach przy ulicy Lwowskiej 5. W roku 2010 do dyspozycji mieszkańców Katowic oddany został Dom Pogrzebowy przy ulicy Hallera 34. We wspomnianym Domu Pogrzebowym mieści się własna chłodnia oraz elegancka kaplica, która została specjalnie przystosowana do ceremonii Ostatniego Pożegnania, niezależnie od wyznania czy obrządku. Kaplica wyróżnia się wśród kaplic na Śląsku i terenie całej Polski, jako prawdziwie kameralne i niezwykle eleganckie miejsce, w którym odbywają się czuwania przy Zmarłym, a także krótkie nabożeństwa żałobne.

usługi pogrzebowe katowice

Usługi pogrzebowe Katowice

Zakład Pogrzebowy MIRANDER spieszy z pomocą w organizacji ceremonii żałobnych na terenie całej Polski. W razie potrzeby jest w stanie świadczyć swoje usługi w każdym wskazanym miejscu, a doświadczeni pracownicy zrobią wszystko, aby służyć wsparciem w tych trudnych chwilach. Są oni w stanie pomóc w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych, reprezentować rodziny w żałobie w urzędach czy instytucjach, jak i pomóc w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego. Dodatkowo na życzenie Klientów firma daje możliwość skorzystania ze wsparcia prawnego, dzięki współpracy z radcą prawnym, który pomoże we wszystkich aspektach prawnych, które często wydają się niezrozumiałe i trudne do rozwiązania.

Usługi pogrzebowe w Katowicach, świadczone przez firmę MIRANDER, to także profesjonalna obsługa transportu Zmarłych. Oprócz usług transportowych świadczonych na terenie Polski, firma specjalizuje się w kompleksowej organizacji międzynarodowych przewozów zwłok.

Firma pogrzebowa MIRANDER z Katowic posiada bogate i wypracowane latami kontakty na terenie całej Europy. Zakład pogrzebowy gwarantuje, że wszelkie niezbędne formalności, składające się na przewóz zwłok, zostaną przeprowadzone z należytą dbałością o odpowiednie warunki jego transportu.

transport zwłok Katowice

Zakład Pogrzebowy MIRANDER Katowice dysponuje profesjonalną flotą karawanów, przystosowanych do przewozu zwłok, jak i obsługi ceremonii pogrzebowych.

Kompleksowa organizacja ceremonii pogrzebowych

Usługi pogrzebowe, które oferuje firma MIRANDER, to kompleksowa pomoc i wsparcie w wielu kwestiach, składających się na przygotowanie uroczystości ostatniego pożegnania. Firma dokłada wszelkich starań, żeby pogrzeb był godny i dostojny, poprzez dobór odpowiednich kompozycji kwiatowych, odpowiednią oprawę muzyczną oraz o to, aby Klienci mieli szeroki wybór wszelkich niezbędnych akcesoriów pogrzebowych.

Szacunek względem człowieka jest priorytetem Zakładu Pogrzebowego MIRANDER. Wszystkie działania, tej firmy wyróżnia wysoka jakość oraz troska o nieustanne poszerzanie zakresu usług pogrzebowych.

dom pogrzebowy Katowice

Kremacja Katowice

Kremacja należy do coraz częściej stosowanych form pochówku. Za jej wyborem przez Klientów przemawiają nie tylko czynniki ekonomiczne, ale też socjologiczne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż kremacja została uznana przez Kościół rzymskokatolicki – pod warunkiem, że nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej, a zwłaszcza jeśli nie podważa wiary w zmartwychwstanie ciała.

Zakład Pogrzebowy MIRANDER, przewidując przyszłe zapotrzebowanie na pogrzeby z uprzednią kremacją, od lat 90 XX wieku zdobywał doświadczenie w krematoriach w Ostrawie i Poznaniu. MIRANDER pomaga swoim Klientom w przygotowaniu pochówku kremacyjnego oraz we wszystkich kwestiach związanych z kremacją. Sama zaś procedura wykonywana jest najczęściej przez krematorium – Dom Pożegnań „Katowice”. Wieloletnia współpraca z tym podmiotem gwarantuje możliwość ustalenia odpowiedniego terminu kremacji i – co najważniejsze – dotrzymania go.

dom pogrzebowy katowice

Cmentarze w Katowicach

Zakład Pogrzebowy MIRANDER świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe wielowyznaniowe, głównie w całym województwie śląskim. Pogrzeby mieszkańców Katowic oraz okolic odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz komunalny – ul. Sienkiewicza 47, 40-031 Katowice
 • Cmentarz rzymskokatolicki Parafii Niepokalanego Poczęcia – ul. Francuska 26, 40-506 Katowice
 • Cmentarz komunalny – ul. Aleja Murckowska 9, 40-266 Katowice
 • Cmentarz – ul. Cmentarna 17, Katowice
 • Cmentarz – ul.  Leopolda, 40-188 Katowice
 • Cmentarz Katowice-Piotrowice – ul. Armii Krajowej, 40-750 Katowice
 • Katowickie Cmentarze Komunalne – ul. Aleja Murckowska 9, 40-266 Katowice
 • Katowickie Cmentarze Komunalne – ul. Panewnicka 45, 40-760 Katowice
 • Cmentarz parafialny – ul. Gliwicka 40, 40-860 Katowice
 • Cmentarz w Giszowcu – ul. Górniczego Stanu 22, 40-469 Katowice

pogrzeby wyznaniowe i świeckie Katowice

Ekshumacje w Katowicach

Ekshumacja to proces polegający na otwarciu grobu w celu wydobyciu ciała lub szczątków osoby Zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Kwestia przeprowadzenia ekshumacji została uregulowana w polskim prawie. Według przepisów wykonanie ekshumacji możliwe jest między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych po uzyskaniu zgody od miejscowego inspektora sanitarnego. Przeprowadza się ją najczęściej na zlecenie najbliższej rodziny Zmarłego w celu przeniesienia jego ciała lub szczątków w inne miejsce spoczynku, ale może zostać zlecona przez prokuraturę lub sąd, jeśli niezbędne jest wykonanie badań procesowych.

Zakład Pogrzebowy MIRANDER posiada doświadczenie i kompetencje, aby bezpiecznie wykonywać proces ekshumacji na wszystkich cmentarzach w Katowicach, na całym Śląsku oraz na terenie całej Polski. Firma gwarantuje, że ekshumacja odbędzie się w sposób sprawny i, co najważniejsze, przy najwyższym poszanowaniu godności Zmarłego.

Rekomendacje

Galeria

dom pogrzebowy katowice usługi pogrzebowe katowice dom pogrzebowy katowice firma pogrzebowa katowice pogrzeby katowice

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Lwowska 5, 40-389 Katowice

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Polecam firmę Mirander. Życzliwi ludzie, fachowi pracownicy, nie zawiodłam się, powierzając im organizację pogrzebu mojej Siostry.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.