Zakład pogrzebowy Katowice

zakład pogrzebowy Mirander
Zakład Pogrzebowy Katowice Mirander
ul. Lwowska 5
40-389, Katowice
601 53 23 27
32 256 99 65
602 497 443
biuro@mirander.com.pl
mirander.com.pl
Facebook

Zakład Pogrzebowy z Katowic Szopienic to rodzinna firma Państwa Biernackich, która rozpoczęła działalność 7 maja 1990 roku. Firma pogrzebowa od pierwszych dni swojego istnienia czyni wszystko, żeby okazać szczególny szacunek dla osoby zmarłej, wysoką kulturę obsługi, oprawę pogrzebu i sprawny sposób załatwienia wszelkich formalności.

Firma pogrzebowa MIRANDER posiada biuro zlokalizowane w Katowicach przy ulicy Lwowskiej 5. Przy ulicy Borki 15A w Katowicach w dzielnicy Burowiec mieści się własna chłodnia oraz elegancka sala pożegnań, która została specjalnie przystosowana do ceremonii Ostatniego Pożegnania, niezależnie od wyznania czy obrządku. Sala pożegnalna wyróżnia się wśród innych na Śląsku i terenie całej Polski, jako kameralne i eleganckie miejsce, w którym odbywają się czuwania przy Zmarłym, a także krótkie nabożeństwa żałobne.

usługi pogrzebowe katowice

Usługi pogrzebowe Katowice

Zakład Pogrzebowy MIRANDER spieszy z pomocą w organizacji ceremonii żałobnych na terenie całej Polski. W razie potrzeby jest w stanie świadczyć swoje usługi w każdym wskazanym miejscu, a doświadczeni pracownicy zrobią wszystko, aby służyć wsparciem w tych trudnych chwilach. Są oni w stanie pomóc w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych, reprezentować rodziny w żałobie w urzędach czy instytucjach, jak i pomóc w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego. Dodatkowo na życzenie Klientów firma daje możliwość skorzystania ze wsparcia prawnego, dzięki współpracy z radcą prawnym, który pomoże we wszystkich aspektach prawnych, które często wydają się niezrozumiałe i trudne do rozwiązania.

Usługi pogrzebowe w Katowicach, świadczone przez firmę MIRANDER, to także profesjonalna obsługa transportu Zmarłych. Oprócz usług transportowych świadczonych na terenie Polski, firma specjalizuje się w kompleksowej organizacji międzynarodowych przewozów zwłok.

Firma pogrzebowa z Katowic posiada bogate i wypracowane latami kontakty na terenie całej Europy. Zakład pogrzebowy gwarantuje, że wszelkie niezbędne formalności, składające się na przewóz zwłok, zostaną przeprowadzone z należytą dbałością o odpowiednie warunki jego transportu.

transport zwłok Katowice

Zakład Pogrzebowy MIRANDER Katowice dysponuje profesjonalną flotą karawanów, przystosowanych do przewozu zwłok, jak i obsługi ceremonii pogrzebowych.

Zakład pogrzebowy Katowice cennik

Usługi pogrzebowe, które oferuje firma z Katowic – Szopienic, to kompleksowa pomoc i wsparcie w wielu kwestiach, składających się na przygotowanie uroczystości ostatniego pożegnania. Firma jako jeden z nielicznych zakładów pogrzebowych operuje na ogólnodostępnym cenniku. Za każdym razem dopasowuje cenę pogrzebu do możliwości rodzin i ich oczekiwań. Dokłada wszelkich starań, żeby pogrzeb był godny i dostojny, poprzez dobór odpowiednich kompozycji kwiatowych, odpowiednią oprawę muzyczną oraz o to, aby Klienci mieli szeroki wybór wszelkich niezbędnych akcesoriów pogrzebowych.

Szacunek względem człowieka jest priorytetem Zakładu Pogrzebowego MIRANDER. Wszystkie działania, tej firmy wyróżnia wysoka jakość oraz troska o nieustanne poszerzanie zakresu usług pogrzebowych.

dom pogrzebowy Katowice

Kremacje Katowice

Kremacja należy do coraz częściej stosowanych form pochówku. Za jej wyborem przez Klientów przemawiają nie tylko czynniki ekonomiczne, ale też socjologiczne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż kremacja została uznana przez Kościół rzymskokatolicki – pod warunkiem, że nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej, a zwłaszcza jeśli nie podważa wiary w zmartwychwstanie ciała.

Zakład MIRANDER, przewidując przyszłe zapotrzebowanie na pogrzeby z uprzednią kremacją, od lat 90 XX wieku zdobywał doświadczenie w krematoriach w Ostrawie i Poznaniu. MIRANDER pomaga swoim Klientom w przygotowaniu pochówku kremacyjnego oraz we wszystkich kwestiach związanych z kremacją. Sama zaś procedura wykonywana jest najczęściej przez krematorium – Dom Pożegnań „Katowice”. Wieloletnia współpraca z tym podmiotem gwarantuje możliwość ustalenia odpowiedniego terminu kremacji i – co najważniejsze – dotrzymania go.

dom pogrzebowy Katowice Burowiec

Cmentarze w Katowicach

Zakład Pogrzebowy MIRANDER świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe wielowyznaniowe, głównie w całym województwie śląskim. Pogrzeby mieszkańców Katowic oraz okolic odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz komunalny – ul. Sienkiewicza 47, 40-031 Katowice
 • Cmentarz rzymskokatolicki Parafii Niepokalanego Poczęcia – ul. Francuska 26, 40-506 Katowice
 • Cmentarz komunalny – ul. Aleja Murckowska 9, 40-266 Katowice
 • Cmentarz – ul. Cmentarna 17, Katowice
 • Cmentarz – ul.  Leopolda, 40-188 Katowice
 • Cmentarz Katowice-Piotrowice – ul. Armii Krajowej, 40-750 Katowice
 • Katowickie Cmentarze Komunalne – ul. Aleja Murckowska 9, 40-266 Katowice
 • Katowickie Cmentarze Komunalne – ul. Panewnicka 45, 40-760 Katowice
 • Cmentarz parafialny – ul. Gliwicka 40, 40-860 Katowice
 • Cmentarz na Giszowcu – ul. Górniczego Stanu 22, 40-469 Katowice

pogrzeby wyznaniowe i świeckie Katowice

Ekshumacje Katowice

Ekshumacja to proces polegający na otwarciu grobu w celu wydobyciu ciała lub szczątków osoby Zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Kwestia przeprowadzenia ekshumacji została uregulowana w polskim prawie. Według przepisów wykonanie ekshumacji możliwe jest między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych po uzyskaniu zgody od miejscowego inspektora sanitarnego. Przeprowadza się ją najczęściej na zlecenie najbliższej rodziny Zmarłego w celu przeniesienia jego ciała lub szczątków w inne miejsce spoczynku, ale może zostać zlecona przez prokuraturę lub sąd, jeśli niezbędne jest wykonanie badań procesowych.

Zakład Pogrzebowy MIRANDER posiada doświadczenie i kompetencje, aby bezpiecznie wykonywać proces ekshumacji na wszystkich cmentarzach w Katowicach, na całym Śląsku oraz na terenie całej Polski. Firma gwarantuje, że ekshumacja odbędzie się w sposób sprawny i, co najważniejsze, przy najwyższym poszanowaniu godności Zmarłego.

Zakład Pogrzebowy Katowice Mirander jest dostępny pod adresem ul. Lwowska 5 pod numerami telefonu 601 53 23 27, 32 256 99 65 i 602 497 443.

Rekomendacje

Galeria

transport zwłok katowice dom pogrzebowy katowice eleganckie karawany pogrzebowe pogrzeb z trumną Katowice karawan pogrzebowy mercedes pilato godne pogrzeby katowice firma pogrzebowa Mirander Katowice dom pogrzebowy Katowice Burowiec usługi pogrzebowe Mirander sala pożegnań Katowice ostatnie pożegnanie Katowice usługi pogrzebowe Katowice sala pożegnań Katowice kaplica pogrzebowa Mirander sala pożegnań Mirander godne pogrzeby w Katowicach usługi pogrzebowe katowice tanie pogrzeby Katowice kremacje Katowice pogrzeby urnowe katowice tanie pogrzeby urnowe katowice firma pogrzebowa katowice szopienice pogrzeby katowice szopienice kwiaty na pogrzeb Katowice Szopienice

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Lwowska 5, 40-389 Katowice

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Polecam firmę Mirander. Życzliwi ludzie, fachowi pracownicy, nie zawiodłam się, powierzając im organizację pogrzebu mojej Siostry.

  (5/5)
 2. Serdecznie dziękuję firmie Mirander za wszelką pomoc w organizacji ceremonii żałobnej mojego brata. Tadek zawsze mówił, że życzy sobie pogrzebu świeckiego, a Państwo dołożyli starań, aby spełnić tę wolę i przygotowali najpiękniejszy pogrzeb świecki, jaki tylko można sobie wyobrazić.

  (5/5)
 3. Zdecydowanie najlepszy zaklad pogrzebowy w Katowicach. Moja mama miała taki pogrzeb, o jaki prosiła, za co będziemy Państwu dozgonnie wdzięczni

  (5/5)
 4. Bardzo rzetelna firma. To już kolejny pogrzeb, w jakim pomaga nam Mirander z Katowic. Tak jak poprzednio – wszystko na najwyższym poziomie. Polecam niezdecydowanym.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *