Zakład pogrzebowy Kościerzyna

dom pogrzebowy Kościerzyna
Dom Pogrzebowy Kościerzyna PLUTOWSKI
ul. Piechowskiego 34A
83-400, Kościerzyna
720 811 515; 58 55 88 227
601 153 903
609 622 244
kontakt@pogrzebykoscierzyna.pl
pogrzebykoscierzyna.pl
Facebook

Firma Kompleksowe Usługi Pogrzebowe PLUTOWSKI zajmuje się profesjonalną organizacją i obsługą uroczystości pogrzebowych. Właściciel firmy – Pan Adam Plutowski – posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie zdobyte w sprawowaniu funkcji organisty oraz doświadczenie menadżerskie. Dzięki połączeniu tych doświadczeń możliwe jest przygotowanie naprawdę pięknej uroczystości ostatniego pożegnania. Dom Pogrzebowy PLUTOWSKI to  stworzone przez właścicieli Mariolę i Adama Plutowskich miejsce, co do którego można mieć pewność, że każdy Klient spotka się tam z życzliwością, a także otrzyma odpowiednią pomoc.

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego PLUTOWSKI chętnie udzielą wsparcia w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych oraz prawnych związanych z pochówkiem najbliższych, jak również wyręczą w załatwieniu spraw w urzędach i innych instytucjach, ciągle pozostając do Państwa dyspozycji.

Dom Pogrzebowy PLUTOWSKI w Kościerzynie organizuje także transport zwłok w Polsce i na świecie. Firma PLUTOWSKI zajmuje się sprowadzaniem ciał i prochów z zagranicy do kraju oraz międzynarodowym przewozem zmarłych do innego kraju.

Dom Pogrzebowy PLUTOWSKI w Kościerzynie

Dla rodziny ważny jest czas pożegnania oraz czuwania z chwilami refleksji i modlitwy z ciałem Zmarłego. To ostatnie momenty, jakie rodzina może spędzić z osobą zmarłą, dlatego ważne jest, aby odbywały one w miejscu do tego odpowiednim. Takim właśnie miejscem jest dom pogrzebowy w Kościerzynie przy ulicy Piechowskiego 34A. W tym domu pogrzebowym znajduje się także własna sala pożegnań. Jest to piękne miejsce, które każdorazowo zostaje odpowiednio przygotowane do ceremonii, według wytycznych najbliższej rodziny. Umożliwia ono spędzenie ostatnich wspólnych chwil w eleganckim wnętrzu, odpowiednio oświetlonym i wyposażonym.

Sala pożegnań służy zarówno w czasie uroczystości świeckich, jak i wyznaniowych, tak z trumną, jak i z urną. Pracownicy firmy PLUTOWSKI są otwarci na Państwa oczekiwania i zrobią wszystko, by całość ostatniego pożegnania odbyła się według Państwa wytycznych.

zakład pogrzebowy Kościerzyna opinia

Własna chłodnia w Kościerzynie

Własne pomieszczenie chłodnicze to kolejny atut, jaki posiada Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI. Dom pogrzebowy w Kościerzynie przy ulicy Piechowskiego 34A posiada nowoczesną chłodnię wraz z zapleczem, która spełnia najwyższe normy sanitarne. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że ciało waszych najbliższych będzie we właściwym miejscu oczekiwać na dzień pochówku. Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI to gwarancja jakości i najwyższego standardu usług, a także poszanowanie godności Zmarłego. Posiadanie przez Dom Pogrzebowy w Kościerzynie własnej chłodni ma znaczący wpływ na obniżenie całościowych kosztów przygotowania ceremonii pogrzebowej oraz na uproszczenie wszelkich procedur, gdyż nie ma potrzeby angażowania innych podmiotów zewnętrznych.

Pracownicy firmy PLUTOWSKI pod całodobowym numerem telefonu 720 811 515 przyjmują zgłoszenia na eksportację ciał zmarłych do chłodni.

usługi pogrzebowe Kościerzyna

Usługi Pogrzebowe Kościerzyna

Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI zajmuje się od lat profesjonalnym i kompleksowym przygotowaniem uroczystości pogrzebowych. W swojej ofercie posiada przygotowanie zarówno tych wyznaniowych jak i świeckich. Pogrzeby wyznaniowe to ceremonie przygotowane w obrządku tej religii, jaką zmarły wyznawał za życia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracownicy firmy PLUTOWSKI znają ceremoniały pogrzebowe różnych obrządków i dlatego mogą pomóc we wszelkich kwestiach związanych z tego typu uroczystościami.

Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI to dbałość o każdy detal w przebiegu całości pogrzebu. Obok pogrzebów wyznaniowych są pogrzeby świeckie, które nie zawierają nawiązania do religii. Jest to forma pochówku dla osób, które jeszcze za życia nie życzyły sobie pochówku o charakterze wyznaniowym lub po prostu nie były wyznawcami żadnej religii. Różni się ona od uroczystości religijnych osobą  prowadzącą przebieg ceremonii. Osobą przewodniczącą świeckim uroczystościom żałobnym jest Mistrz Ceremonii. Firma PLUTOWSKI posiada również doświadczenie w prowadzeniu uroczystości świeckich.

zakłady pogrzebowe opinie

Kremacja Kościerzyna

Kremacja, a więc spopielenie ciała po śmierci to forma przygotowania do pochówku, na którą coraz częściej decydują się osoby jeszcze za życia. Podobnie jest również na Pomorzu, którego mieszkańcy są bardzo przywiązani do tradycji. Jest to po części związane z niższymi całościowymi kosztami pogrzebu, jak i z ograniczonym dostępem miejsc na cmentarzu, gdyż urnę z prochami zmarłego można umieścić w grobie pojedynczym, w którym spoczywa już ktoś z rodziny.

Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI Kościerzyna oferuje usługi związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowej połączoną z kremacją. Pracownicy firmy służą pomocą na każdym etapie przygotowań i odpowiedzą na każde pytanie. Dodatkowo służą pomocą we wszelkich kwestiach formalnych i pomogą w zebraniu i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. W biurach domu pogrzebowego PLUTOWSKI znajdą Państwo wszelkie niezbędne akcesoria funeralne takie, jak urny, trumny kremacyjne, koszule kremacyjne, całuny, relikwiarze i inną galanterię.

opinie o usługach pogrzebowych

Cmentarze w Kościerzynie

Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI służy pomocą mieszkańcom województwa pomorskiego. Kościerzyna, powiat kościerski i całe województwo pomorskie posiada pięknie utrzymane cmentarze. Pochówki przygotowywane przez firmę pogrzebową Plutowski odbywają się one głównie na cmentarzach takich, jak m.in.:

  • Cmentarz miejski – Markubowo 9, 83-400 Kościerzyna
  • Cmentarz parafialny – ul. Kościerska 13C, 83-423 Wielki Klincz
  • Cmentarz parafialny – ul. Jana III Sobieskiego, 83-322 Stężyca
  • Cmentarz – DW214 135, 83-340 Tuchlino
  • Cmentarz parafialny MBNP w Skorzewie – ul. Kościelna 2, 83-400 Skorzewo
  • Cmentarz – ul. Wyzwolenia, 83-421 Wysin
  • Cmentarz Nowy – 83-430 Stara Kiszewa
  • Cmentarz parafialny – 83-420 Garczyn
  • Cmentarz katolicki – ul. Słoneczna, 83-425 Dziemiany

Pochówki wyznaniowe obejmują m.in. parafie w Kościerzynie, Przywidzu, Dziemianach, Lipuszu, Wysinie, Starej Kiszewie, Stężycy czy Szymbarku, a także w Skarszewach, Pinczynie, Wielkim Klinczu, Grabowie Kościerskim, Nowej Karczmie, Wąglikowicach, Łubianie, Rekownicy – Lubaniu, Niedamowie, Skorzewie, Gołubiu, Klukowej Hucie, Mściszewicach, Nowym Barkoczynie, Liniewie, Wysinie, Garczynie, Pogódkach, Starych i Nowych Polaszkach, Kaliskach, Konarzynach – Olpuchu, Zblewie, Wielu, Kaliszu Kaszubskim, Bytowie, Ugoszczu, Nakli, Niezabyszewie, Jodłownie, Mierzeszynie, Żukowie i innych.

Ekshumacje w Kościerzynie

Zakład Pogrzebowy PLUTOWSKI świadczy usługi ekshumacji, która – zgodnie z przepisami – przeprowadzana jest między 16 października a 15 kwietnia, jedynie w godzinach porannych. Wykonuje się ją na wniosek rodziny osoby zmarłej, która podejmuje decyzję o przeniesieniu jej szczątków do innego grobu. Ekshumacja może być też zlecona przez prokuraturę albo sąd, w przypadku potrzeby wyjaśnienia niejasności procesowych.

Firma pogrzebowa PLUTOWSKI może przeprowadzić ekshumację i powtórne pogrzeby na wszystkich cmentarzach w Kościerzynie i okolicach.

Dom Pogrzebowy Kościerzyna PLUTOWSKI jest dostępny pod adresem ul. Piechowskiego 34A pod numerami telefonu 720 811 515; 58 55 88 227, 601 153 903 i 609 622 244.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w kościerzynie pogrzeby w kościerzynie

Kontakt z zakładem

Dom Pogrzebowy PLUTOWSKI
ul. Piechowskiego 34A, 83-400 Kościerzyna

Biuro Kompleksowe Usługi Pogrzebowe PLUTOWSKI
ul. Kapliczna 10, 83-400 Kościerzyna (przy cmentarzu)

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *