Zakład pogrzebowy Ostrzeszów

Zakład pogrzebowy Pawlak Ostrzeszów
Plac Borek 13
63-500, Ostrzeszów
691 904 222
62 730 08 63
691 777 682
pogrzebypawlak.pl
Facebook

Zakład Pogrzebowy PAWLAK z Ostrzeszowa jest znaną i cenioną firmą działającą w branży usług funeralnych już od 1979 roku. Początek działalności tej firmy związany jest z zakładem stolarskim, specjalizującym się w produkcji trumien, prowadzonym przez Mieczysława Pawlaka oraz jego żonę. Obecnie za prawidłowe funkcjonowanie oraz rozwój zakładu pogrzebowego odpowiada już kolejne pokolenie – syn Sławomir. Mimo upływającego czasu niezmienna w firmie PAWLAK pozostaje chęć niesienia pomocy wszystkim osobom, które w obliczu śmierci najbliższych postawione zostają przed koniecznością przygotowania ceremonii ostatniego pożegnania.

Zakład Pogrzebowy PAWLAK to firma, która prowadzi swoją działalność na terenie województwa wielkopolskiego, starając się pomóc wszystkim rodzinom zmagającym się z żałobą. Pracownicy firmy całodobowo pozostają do dyspozycji pod numerem telefonu 691 777 682. Firma w Ostrzeszowie posiada dwa biura: pierwsze przy Placu Borek 13, a drugie przy ulicy Olszyna 82. Kolejne dwa biura znajdują się w miejscowościach: Mikstat i Doruchów. Jednak niezależnie od lokalizacji wszyscy pracownicy firmy PAWLAK dokładają wszelkich starań, by ceremonia ostatniego pożegnania była godnie przygotowana posługą względem zmarłego i jego rodziny.

Usługi pogrzebowe Ostrzeszów

Zakład pogrzebowy z Ostrzeszowa, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich Klientów, pozostaje do ich dyspozycji 24 godziny na dobę. Pełna dyspozycyjność oferowana przez firmę PAWLAK to pewność, że bliscy zmarłego otrzymają niezbędne wsparcie w trudnych chwilach. Pracownicy w każdej chwili pomogą w każdej kwestii związanej z organizacją pogrzebu i odpowiedzą na wszystkie pytania. Wiedząc, że śmierć przychodzi niespodziewanie firma podejmie się eksportacji ciała w każdym momencie i oczekuje na przyjęcie zlecenia pod numerami 62 730 08 63 oraz 691 777 682.

Usługi pogrzebowe świadczone przez dom pogrzebowy PAWLAK w Ostrzeszowie to kompleksowe działania mające na celu przygotowanie wyjątkowej i niepowtarzalnej uroczystości pogrzebowej. Misją firmy jest pomoc i wsparcie dla wszystkich osób, które muszą mierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby i związanymi z tym zadaniami. Dlatego też wsłuchując się w potrzeby swoich Klientów firma daje możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia w zakresie załatwienia wszelkich formalności w różnych instytucjach – w tym ZUS, KRUS czy USC, a także skorzystania z rozliczenia kosztów usług w ramach zasiłku pogrzebowego. W przypadku powstania różnicy między kosztem pogrzebu a kwotą zasiłku pogrzebowego firma PAWLAK jest w stanie jeszcze przed pogrzebem wypłacić zaistniałą różnicę.

zakłady pogrzebowe w ostrzeszowie

 

Produkcja własnych trumien

Jako, że usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy PAWLAK to kompleksowa oferta – dlatego oprócz firma posiada duży wybór trumien własnej produkcji. W ofercie znajdują się trumny z drewna litego, które poddawane jest obróbce we własnym tartaku, a następnie w stolarni. Zdobienia i okucia zamontowane na wszystkich oferowanych modelach to najwyższej jakości elementy od sprawdzonych dostawców. Dzięki posiadaniu własnego tartaku i stolarni firma PAWLAK jest w stanie krótkim czasie dostarczyć Klientom specjalną trumnę wysokiej jakości o indywidualnych parametrach. Dodatkowo firma zajmuje się ubieraniem zmarłych i oferuje wszelkiego rodzaju odzież funeralną. Pracownicy firmy dużą wagę przykładają także do profesjonalnego wykonania zabiegów tanatokosmetycznych. Zarówno względem Zmarłego, jak i jego Rodziny wykazujemy się najwyższym szacunkiem.

Zakład Usług Pogrzebowych PAWLAK specjalizuje się także w transporcie Zmarłych krajowym oraz międzynarodowym. W swoim taborze firma posiada eleganckie i nowoczesne karawany, które są przystosowane i certyfikowane do przewozu zwłok. Chcąc jednak także rozszerzyć ofertę usług transportowych i ułatwić całość procesu sprowadzenia zwłok Zakład Pogrzebowy PAWLAK nawiązał współpracę z najlepszymi i największymi firmami specjalizującymi się w transporcie ciał i prochów. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję szybkiego i bezpiecznego przewiezienia ciała zmarłego we wskazane miejsce.

Kremacja Ostrzeszów

Kremacja, jak proces polegający na spopieleniu ciała zmarłego w specjalnym piecu kremacyjnym, jest alternatywną i coraz chętniej wybieraną – także w Polsce – formą pochówku. Pogrzeb z uprzednią kremacją tylko nieznacznie równi się od tradycyjnego, gdyż rodzina najpierw musi wyrazić pisemnie zgodę na kremację, następnie zaś – w czasie uroczystości żałobnych – obecna jest urna z prochami zmarłego.

Zakład Usług Pogrzebowych PAWLAK najczęściej korzysta z usług krematoriów w Kaliszu i Wrocławiu. Przed kremacją pracownicy ubierają i przygotowują zmarłego do kremacji. Istnieje możliwość uczestniczenia w nabożeństwie i pożegnania się ze Zmarłym tuż przed rozpoczęciem kremacji. W innym przypadku istnieje możliwość pożegnania się ze Zmarłym na miejscu w kaplicy w Ostrzeszowie jeszcze przed przewozem ciała do krematorium.

Cmentarze w Ostrzeszowie

Zakład Pogrzebowy PAWLAK, działając w województwie wielkopolskim, najczęściej służy mieszkańcom Ostrzeszowa i okolic, organizując uroczystości żałobne na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz parafialny – ul. Tadeusza Kościuszki 14, 63-500 Ostrzeszów
  • Cmentarz Ewangelicki –  Aleja Wojska Polskiego 17, 63-500 Ostrzeszów
  • Cmentarz parafialny w Siedlikowie – 63-500 Siedlików
  • Cmentarz parafialny w Kochłowach – 63-500 Kochłowy

Ekshumacje w Ostrzeszowie

Ekshumację wykonuje się najczęściej na prośbę rodziny w celu przeniesienia prochów w inne miejsce spoczynku. Jednak może zostać ona także zlecona przez prokuraturę lub sąd w związku z prowadzonym postępowaniem i koniecznością przeprowadzenia badań. Przepisy dotyczące ekshumacji zostały zapisane w polskim prawie i wskazują, oprócz konkretnych wymagań, także czas w jakim ekshumacja może zostać przeprowadzona. W Polsce ekshumacje wykonuje się w godzinach porannych między 16 października a 15 kwietnia. Przed przeprowadzeniem ekshumacji niezbędne jest uzyskanie zgody inspektora sanitarnego.

Zakład Pogrzebowy PAWLAK dysponuje wiedzą i umiejętnościami nabytymi w czasie lat swojej działalności, co pozwala na profesjonalne i bezpieczne przeprowadzanie ekshumacji. Wszystkie procedury z nią związane odbywają się przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu i z najwyższym poszanowaniem godności zmarłego.

Zakład pogrzebowy Pawlak Ostrzeszów jest dostępny pod adresem Plac Borek 13 pod numerami telefonu 691 904 222, 62 730 08 63 i 691 777 682.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w ostrzeszowie

Kontakt z zakładem

Adres: Plac Borek 13, 63-500 Ostrzeszów

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Jestem wdzięczny zakładowi pogrzebowemu z Ostrzeszowa za pomoc w organizacji ceremonii żałobnej mojej żony. Państwa profesjonalizm, takt i życzliwość łagodziły ból po stracie ukochanej przeze mnie małżonki.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *