Zakład pogrzebowy Otwock

zakład pogrzebowy Helios
Zakład pogrzebowy Helios - Otwock
ul. Kopernika 8
05-420 Józefów =>, Otwock
697 443 650
helios.eu@gmail.com
uslugipogrzebowe.net

Zakład pogrzebowy Helios z Józefowa to firma, która specjalizuje się w kompleksowym przygotowaniu ceremonii ostatniego pożegnania. Powstała z inicjatywy rodziny Państwa Kondej i jest przez nich przez nich od samego początku prowadzona. Jej misję najlepiej oddaje motto, towarzyszące codziennej pracy: „Jesteśmy, aby pomagać”. Pracownicy firmy do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny, wsłuchując się w głos rodziny osoby zmarłej. Każdorazowo przygotowują oni ofertę usług pogrzebowych, dopasowaną do możliwości i potrzeb klientów.

Firma pogrzebowa i kamieniarska Helios posiada biuro zlokalizowane w Józefowie. Ze względu na bliskość geograficzną ten zakład pogrzebowy jest często proszony o pomoc także przez mieszkańców Otwocka i okolic. Rodziny mogą oni zjawić się osobiście w biurze firmy lub skorzystać z usług biura mobilnego, które zasięgiem swojej działalności obejmuje także właśnie Otwock. Usługa ta polega na tym, że wyznaczony pracownik zjawi się w uzgodnionym wcześniej miejscu, wskazanym przez Klienta, by omówić wszystkie detale ceremonii żałobnej. Firma wyznaje zasadę, że istnieje po to, aby pomagać i zrobić wszystko, żeby w trakcie tych trudnych chwil każda z rodzin w żałobie czuła się otoczona odpowiednią opieką.

Usługi pogrzebowe Otwock

Firma pogrzebowa Helios jest w stanie pomóc w organizacji pogrzebu niezależnie od miejsca zamieszkania zleceniodawcy oraz od charakteru uroczystości: czy jest to ceremonia pogrzebowa świecka, wyznaniowa, tradycyjna, czy poprzedzona kremacją. Pracownicy zakładu pogrzebowego Helios, to osoby odznaczające się empatią, zaangażowaniem i wielką kulturą osobistą.

Z troską o potrzebach klientów zakład pogrzebowy Helios jest w stanie przejąć na siebie wszelkie kwestie formalne i reprezentować Państwa w różnych instytucjach czy urzędach. Dzięki posiadanemu doświadczeniu wszystkie formalności cmentarno-urzędowe dopełnione są wyjątkowo sprawnie i w wyznaczonym terminie.

urny pogrzebowe otwock

Krajowy i międzynarodowy transport zmarłych

Do najważniejszych usług pogrzebowych, świadczonych przez zakład pogrzebowy Helios, należy transport zmarłych. Firma oferuje kompleksowy – krajowy i międzynarodowy – przewóz ciał i prochów. Co ważne: oferta ta obejmuje nie tylko sam przewóz, ale skupia się również na wszechstronnej pomocy w załatwieniu formalności, które są związane ze sprowadzeniem Osoby Zmarłej do kraju, a także z dopełnieniem wszelkich kwestii logistycznych i organizacyjnych. Helios dysponuje nowoczesnym taborem samochodowym, w skład którego wchodzą  karawany, autokary i samochody do przewozu kwiatów. Karawany ceremonialne towarzyszą uroczystościom pogrzebowym, natomiast pozostałe pojazdy pogrzebowe realizują codziennie zadania związane z transportem Zmarłych.

Pomoc w organizacji ceremonii pogrzebowych

Zakład pogrzebowy rodziny Kondej świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Każdorazowo staramy się doradzić także w zakresie organizacji  konsolacji, oprawy florystycznej, jak i zapewnić pomoc prawną, a także pomóc w uzyskiwaniu odszkodowań.

Helios to także zakład kamieniarski, który powstał w 1968 roku i nieprzerwanie zajmuje się tworzeniem pięknych i trwałych pomników nagrobnych oraz innych form kamiennych. Usługi kamieniarskie obejmują projektowanie i wykonanie pomników nagrobnych i pomników pamiątkowych, tablic z płaskorzeźbami, a także kompleksowe prace cmentarne oraz liternictwo artystyczne.

pogrzeby z trumna w otwocku

Kremacje Otwock

Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej i umieszczeniu jej prochów w urnie. Następnie prochy te zostają złożone w grobie. Ta forma pochówku umożliwia dochowanie urny z prochami zmarłego do istniejącego już grobu pojedynczego tradycyjnego przed upływem 20 lat od poprzedniego pochówku. Opcja ta zyskuje na popularności głównie przez czynniki ekologiczne, ekonomiczne i światopoglądowe.

Zakład pogrzebowy Helios troszczy się o przygotowanie uroczystości pogrzebowej o charakterze kremacyjnym, dbając o każdy najdrobniejszy detal. Firma zapewnia przewóz ciała Zmarłego do krematorium oraz w imieniu rodziny odbiór urny z prochami. Pracownicy pozostają do dyspozycji klientów i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

kamieniarstwo Otwock i Józefów

Cmentarze w Otwocku

Zakład pogrzebowy Helios świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe na całym Mazowszu. Pogrzeby mieszkańców Otwocka i okolic odbywają się głównie na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz parafialny – ul. Michała Andriollego 84, 05-400 Otwock
  • Cmentarz – ul. Zamkowa 2D, 05-480 Otwock Wielki
  • Cmentarz – ul. Otwocka, 05-430 Dąbrówka
  • Cmentarz – ul. Wawerska 46, 05-420 Józefów

zakłady pogrzebowe Otwock

Ekshumacje w Otwocku

Ekshumacja to proces polegający na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku, najczęściej w celu przeniesienia w inne miejsce. Do jej wykonania niezbędne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego. Ekshumacja została uregulowana prawnie. Jej wykonanie możliwe jest tylko w wyznaczonym oknie czasowym, obejmującym okres między 16 października a 15 kwietnia, w godzinach porannych.

Zakład pogrzebowy Helios posiada wiedzę i umiejętności oraz doświadczenie pozwalające na sprawne i bezpieczne wykonanie procesu ekshumacji na wszystkich cmentarzach w Otwocku i okolicach. Pracownicy służą pomocą we wszystkich problemach czy wątpliwościach, troszcząc się, żeby wszystko przebiegło sprawnie i z poszanowaniem godności osoby zmarłej.

Zakład pogrzebowy Helios - Otwock jest dostępny pod adresem ul. Kopernika 8 pod numerem telefonu 697 443 650.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w otwocku kremacje otwock kremacje i pogrzeby urnowe trumny kwiaty na pogrzeb otwock kamieniarstwo Otwock i Józefów akcesoria pogrzebowe

Kontakt z zakładem

Adres: Kopernika 8, 05-420 Józefów

 

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *