Zakład pogrzebowy Poznań

Zakład pogrzebowy Universum Poznań
Zakład pogrzebowy Universum Poznań
ul. Woźna 15a
61-777, Poznań
61 853 19 43
61 867 65 71
61 872 40 14
universum-poznan.com.pl
funer.com.pl

UNIVERSUM to najstarszy zakład pogrzebowy w Poznaniu, który może pochwalić się ponad 60 letnim doświadczeniem. Firma jest od wielu lat liderem na rynku usług pogrzebowych w Poznaniu. Dom pogrzebowy do każdego pogrzebu podchodzi w sposób indywidualny, każdorazowo starając się sprostać potrzebom i wymaganiom rodzin. Zwracając się do UNIVERSUM, otrzymują Państwo kompleksowe wsparcie i pomoc na każdym etapie przygotowania ceremonii pogrzebowej.

Zakłady pogrzebowe UNIVERSUM organizują pogrzeby na wszystkich cmentarzach komunalnych i parafialnych w obrębie miasta Poznania, ale są w stanie przygotować godną ceremonię pożegnalną poza Poznaniem. Zakład posiada trzy biura w Poznaniu zlokalizowane przy ulicach: Woźnej 15a – centrum, Grunwaldzkiej 305 – Junikowo i Gnieźnieńskiej 36 – Miłostowo. Wszędzie tam czeka na rodziny w żałobie wykwalifikowany personel, który chętnie pomoże i odpowie na wszystkie pytania. Pracownicy firmy pogrzebowej to osoby posiadające wiedzę i umiejętności, ale także odznaczające się empatią i zaangażowaniem. UNIVERSUM z Poznania dysponuje własnymi salami pożegnalnymi oraz pomieszczeniem chłodniczym. Firma prowadzi też od 1992 roku własne krematorium – jego adres to ul. Wrzesińska, 61-021 Poznań – Fort IIIa.

Usługi pogrzebowe Poznań

Zwracając się do Zakładu Pogrzebowego UNIVERSUM otrzymają Państwo kompleksową pomoc, która zawiera w sobie także wsparcie we wszystkich kwestiach formalnych i urzędowych. Pracownicy są w stanie przejąć wszystkie obowiązki i reprezentować Państwa w urzędach i instytucjach. Podczas jednej wizyty w biurze organizacji pogrzebu UNIVERSUM, rodziny są państwo w stanie dopełnić wszelkie formalności takie jak: akt zgonu, wypłata zasiłku pogrzebowego, pomoc finansowa, ustalenie przebiegu ceremonii pogrzebowej oraz akcesoriów.

usługi pogrzebowe Poznań

Zakłady pogrzebowe UNIVERSUM w ramach swoich usług pogrzebowych oferują także kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowej, jak również asystę liturgiczno-pogrzebową osoby duchownej lub mistrza ceremonii, jeżeli wymaga tego świecki charakter pogrzebu.

UNIVERSUM z Poznania dysponuje szerokim wyborem akcesoriów funeralnych oraz świadczy usługi kamieniarskie, zajmując się kuciem i złoceniem liter oraz stawianiem nowych nagrobków. Poza tym firma oferuje możliwość przejęcia jednorazowej lub cyklicznej opieki nad grobem. Dzięki posiadanej bazie technicznej UNIVERSUM jest w stanie zagwarantować atrakcyjne ceny, zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług cmentarnych i opieki nad grobami w Poznaniu.

W zakres kompleksowo świadczonych usług pogrzebowych wchodzą także te z zakresu tanatokosmetyki i higieny pośmiertnej. Już w 2011 roku wprowadzona została balsamacja. Każdy z oferowanych zabiegów przeprowadzany jest przez osoby posiadające doświadczenie i wiedzę z tego zakresu, co poświadczają stosowne dyplomy i certyfikaty. Każdy z zabiegów konsultowany jest z rodziną i wszystko zostaje zaplanowane, a następnie wykonane zgodnie z jej sugestiami i wymaganiami.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy UNIVERSUM każdy z Klientów otrzymuje kompleksową pomoc i wsparcie we wszystkich aspektach związanych z organizacją pogrzebu w Poznaniu i okolicy.

Przewóz zwłok Poznań

Dom pogrzebowy UNIVERSUM posiada nowoczesną flotę pojazdów przystosowaną do przewozu zwłok. Są to zarówno karawany elektryczne Melex, jak i bardzo eleganckie karawany – limuzyny i karawany przewozowe. Na stanie firmy znajdują się liczne Mercedesy Vito. Do Państwa dyspozycji mamy również Lancię Voyager oraz luksusowy karawan pogrzebowy marki Mercedes Benz Dueexis – jeden z najładniejszych karawanów pogrzebowych wykorzystywanych w konduktach.

przewóz zwłok Poznań

Dzięki posiadanej flocie pracownicy zakładu usług pogrzebowych są w stanie zapewnić także całodobowy przewóz zwłok. W ramach usługi transportowej UNIVERSUM wykonuje zarówno odbiór Zmarłego z miejsca zgonu, jak i przewóz zwłok na większe odległości – obejmujące region Wielkopolski, kraj oraz Europę. W przypadku przewozów zagranicznych wezmą na siebie odpowiedzialność za wszystkie formalności, związane z dokumentami i pozwoleniami.

kremacje Poznań

Kremacje Poznań

Kremacja jest procesem polegającym na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym i umieszczeniu prochów w urnie. W ostatnich latach kremacja znacząco zyskuje na popularności, choć była powszechną formą pochówku w wielu religiach: w Europie dominowała w okresie środkowo ateńskim (300 lat p.n.e. do 100 lat p.n.e.). Na wzrost zainteresowania kremacją w obecnych czasach ma ograniczona liczba miejsc grzebalnych, jak i względy ekonomiczne i ekologiczne.

Zakłady pogrzebowe UNIVERSUM dysponują własnym krematorium, które zostało otwarte – jako pierwszy zakład kremacji zwłok w Polsce – dnia 20 sierpnia 1993. Służy ono nie tylko mieszkańcom Poznania, ale i całego kraju. Zostaje ona przeprowadzona przy wykorzystaniu pieca kremacyjnego dwukomoroweg, którego konstrukcja oparta jest na zasadzie wielokrotnej rekuperacji ciepła. Piec jest tak usytuowany i połączony z urządzeniem wprowadzającym, aby rodzina i osoby bliskie mogły obserwować wprowadzenie ciała zmarłego na ekranie, w sali pożegnań. Dodatkowo firma pomoże Państwu we wszystkich kwestiach związanych z jej organizacją i w razie potrzeby zachęcamy do kontaktu.

Cmentarze w Poznaniu

UNIVERSUM prowadzi biura na terenie cmentarzy komunalnych w Poznaniu. Biura te działają od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

• GBP Cmentarz Miłostowo – ul. Kępa 1, 61-021 Poznań
• GBP Cmentarz Junikowo – ul. Grunwaldzka 305, 60-179 Poznań

Cmentarze:
• Cmentarz Górczyński – ul. Ściegiennego 35, 60-304 Poznań
• Cmentarz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu – ul. Jasna Rola, 60-995 Poznań
• Cmentarz parafii św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu – ul. świętego Antoniego 61-361, Poznań
• Cmentarz Naramowice – ul. Jasna Rola 43, 61-609 Poznań
• Cmentarz parafii pw. Imienia Maryi – ul. Braniewska 22-30, 60-454 Poznań

Ekshumacje Poznań

Ekshumacja jest to proces polegający na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku, najczęściej w celu przeniesienia w inne miejsce. Została uregulowana prawnie, a jej przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie między 16 października a 15 kwietnia. Do jej wykonania konieczne jest uzyskanie zgody od właściwej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Po przeprowadzeniu ekshumacji, szczątki mogą zostać pochowane w tradycyjny sposób w trumnie, jak również mogą zostać poddane kremacji.

Zakład Pogrzebowy UNIVERSUM Poznań specjalizuje się w przeprowadzaniu procesów ekshumacji: pomoże we wszystkich kwestiach związanych z jej przygotowaniem. Firma pogrzebowa z Poznania posiada wiedzę i doświadczenie w tej kwestii oraz dysponuje stosownym sprzętem, umożliwiającym przeprowadzenie jej w sposób nienaruszający godności osoby zmarłej. Koszt ekshumacji uwarunkowany jest wieloma czynnikami, dlatego też firma każdorazowo prosi o kontakt. Po uzyskaniu przez firmę bliższych szczegółów, dotyczących zlecenia, otrzymają Państwo indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb i wymagań.

Zakład pogrzebowy Universum Poznań jest dostępny pod adresem ul. Woźna 15a pod numerami telefonu 61 853 19 43, 61 867 65 71 i 61 872 40 14.

Rekomendacje

Galeria

zakład pogrzebowy Poznań biuro organizacji pogrzebów zakłady pogrzebowe w Poznaniu organizacja pogrzebów z trumną całodobowy zakład pogrzebowy ul. Woźna pogrzeby urnowe Poznań transport zwłok Poznań transport zwłok poznań całodobowy odbiór zmarłego urna na prochy urna pogrzebowa ze stroikiem pogrzeby kremacyjne Poznań

Kontakt z zakładem

• ul. Woźna 15a, 61-777 Poznań
tel. (+48) 61 853 19 43, fax (+48) 61 852 93 20
kom. 502 699 545 (w przypadku awarii numeru stacjonarnego)

• ul. Grunwaldzka 342, 60-166 Poznań
tel. (+48) 61 853 19 43

• ul. Gnieźnieńska 36, 61-021 Poznań
tel. (+48) 61 872 40 14, fax (+48) 61 875 05 05

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Profesjonalne zachowanie wobec klienta, co w tej branży myślę, że jest bardzo istotne. Firma szybko zareagowała na nasz telefon i od razu otrzymaliśmy wsparcie.

    (5/5)
  2. Bardzo empatyczni pracownicy zakładu pogrzebowego Universum dali nam wsparcie w trakcie przygotowań pogrzebu od początku do końca. Pomogli załatwić wszelkie formalności i zorganizowali piękną uroczystość. Polecam

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *