Zakład pogrzebowy Rzeszów

zakład pogrzebowy ul. Szopena Rzeszów
Zakład Pogrzebowy - Polskie Centrum Pogrzebowe
ul. Szopena 7
35-055, Rzeszów
792 302 444
biuro@polskiecentrumpogrzebowe.pl
polskiecentrumpogrzebowe.pl
Facebook
Instagram

Polskie Centrum Pogrzebowe jest firmą, której misją i celem jest kompleksowa organizacja oraz realizacja ceremonii żałobnych. Firma zyskała wysoką renomę oraz uznanie rodzin, które chętnie powierzają jej przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych swoich Bliskich. Siedziba firmy znajduje się na terenie śródmieścia Rzeszowa przy ulicy Szopena 7, w okolicy Klinicznego Szpitalu Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Cały personel Polskiego Centrum Pogrzebowego odznacza się wielką empatią, która pozwala nie tylko świadczyć usługi pogrzebowe z profesjonalizmem, ale również otoczyć każdą rodzinę w żałobie prawdziwą troską i niezbędnym wsparciem. Pracownicy firmy służą także wszechstronną pomocą w dopełnieniu kwestii urzędowych i innych formalności, które są niezbędne w, nieraz skomplikowanym, procesie organizacji pogrzebu.

Usługi pogrzebowe Rzeszów

Dyspozycyjność personelu domu pogrzebowego trwa 24 godziny na dobę – i obejmuje także gwarancję, że nawet poza godzinami pracy fizycznego biura pracownik jest w stanie zjawić się w nim w ciągu kwadransa od otrzymania takiej prośby od Klienta. Zakład usług pogrzebowych oddaje też do dyspozycji swoich Klientów, przede wszystkim mieszkających w Rzeszowie i okolicach, możliwość skorzystania z usługi mobilnego biura. W ramach tej usługi Klient może zażyczyć sobie, aby spotkanie z przedstawicielem firmy odbyło się w miejscu i czasie dla niego najdogodniejszym.

usługi pogrzebowe rzeszów

Polskie Centrum Pogrzebowe od samego początku swojego istnienia podejmuje się organizacji zarówno pogrzebów w formie tradycyjnej z trumną, jak i kremacyjnej. Ma także w swojej ofercie krajowy i międzynarodowy transport Zmarłych oraz inne, często niestandardowe usługi pogrzebowe, o które pytają Klienci, jak m.in. balsamacja czy funeral planning.

Dla Rodziny Zmarłego niezwykle ważnym, a nawet bezcennym, doświadczeniem jest możliwość osobistego, niczym niezakłóconego pożegnania ze Zmarłym. Takie pożegnanie domaga się nie tylko odpowiedniego czasu, ale i odpowiedniej oprawy. Polskie Centrum Pogrzebowe z Rzeszowa oddaje do dyspozycji rodzin w żałobie własną salę pożegnań, gdzie Bliscy Zmarłego mogą spędzić na czuwaniu przy nim tyle czasu, ile jest to potrzebne. Personel firmy zadba o odpowiednią oprawę tych chwil: elementy scenografii, oświetlenie czy muzykę.

Polskie Centrum Pogrzebowe posiada także własne pomieszczenie chłodnicze, co pozwala zapewnić godne warunki, w których ciało Zmarłego może oczekiwać na dzień pogrzebu. Jest to istotne nie tylko ze względów psychologicznych, ale i ekonomicznych, zwłaszcza w przypadku, gdy oczekiwanie na pochówek z różnych przyczyn się przedłuża. Wtedy posiadanie własnej chłodni pozwala na istotną redukcję kosztów, które ponosi rodzina Zmarłego za przechowanie jego ciała ponad standardowy czas.

Zgłoszenia na eksportację ciała Zmarłego z miejsca, w którym nastąpił zgon, można składać, dzwoniąc pod całodobowy numer telefonu 792 302 444.

pogrzeb świecki w Rzeszowie

Pogrzeby Świeckie Rzeszów

Niemal 30 letnie doświadczenie, jakie posiada Polskie Centrum Pogrzebowe z Rzeszowa, obejmuje organizację zarówno ceremonii pogrzebowych o charakterze wyznaniowym, jak i uroczystości o charakterze świeckim. Pochówki w formie wyznaniowej z reguły wybierają osoby, dla których za życia sprawy wiary odgrywały istotną rolę. Ceremonii przewodniczy w takim przypadku duchowny reprezentujący daną religię. Natomiast pochówek o charakterze świeckim wybierany jest najczęściej przez osoby, którym bliższy był światopogląd bez odniesienia do religii bądź które życzą sobie pogrzebu bez obecności osoby duchownej. Polskie Centrum Pogrzebowe zapewnia nie tylko kompleksową organizację tego typu uroczystości, ale i obecność przewodniczącego im Mistrza Ceremonii Pogrzebowej – Pani Magdaleny Kate Bykovski. Pani Magdalena odznacza się nie tylko wielkim profesjonalizmem, ale i empatią, ogromnym taktem oraz elokwencją. Każda ceremonia pogrzebowa, w tym świecka, przygotowywana jest z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a zarazem ubogacona mową pogrzebową, dedykowaną Zmarłemu, co pozwala na wyrażenie wdzięczności za jego obecność oraz życie.

pogrzeby w rzeszowie

Kremacja Rzeszów

Kremacja staje się tą formą pochówku, która staje się coraz bardziej popularna, również w województwie podkarpackim. Wpływ na to ma malejąca dostępność miejsc grzebalnych w formie pochówku tradycyjnego, a także stosunkowo mniejszy koszt pogrzebu kremacyjnego. Warto pamiętać, że urnę z prochami Zmarłego można dochować do grobu tradycyjnego przed upływem 20 lat od poprzedniego pochówku lub też pochować w grobie urnowym albo w kolumbarium.

Polskie Centrum Pogrzebowe podejmuje się organizacji oraz realizacji ceremonii żałobnej z uprzednią kremacją, wraz z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności pogrzebowych. Współpracujemy z renomowanym Krematorium w którym każda kremacja jest opatrzona odpowiednim certyfikatem dla rodziny. W siedzibie zakładu pogrzebowego w Rzeszowie rodzina Zmarłego może dokonać wyboru wśród rozmaitych akcesoriów pogrzebowych – głównie takich, jak trumny kremacyjne czy urny.

Cmentarze w Rzeszowie

Polskie Centrum Pogrzebowe gotowe jest do całodobowej pomocy mieszkańcom województwa podkarpackiego. Pogrzeby mieszkańców Rzeszowa i okolic, przygotowywane przez tę firmę, mają miejsce głównie na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz Komunalny Wilkowyja – ul. Cienista 3, 35-001 Rzeszów
 • Cmentarz Staroniwa – ul. Aleja Wincentego Witosa 35, 35-115 Rzeszów
 • Cmentarz Pobitno – ul. Lwowska 33, 35-001 Rzeszów

firma pogrzebowa rzeszów

Ekshumacje w Rzeszowie

Ekshumacji zazwyczaj dokonuje się w okresie zimowym, obejmującym czas pomiędzy 16 października a 15 kwietnia rano. Wniosek o przeprowadzenie ekshumacji składa najczęściej  rodzina Zmarłego, głównie wtedy, kiedy zachodzi potrzeba przeniesienia szczątków Bliskiej Osoby do innego grobu. Procedura ekshumacji realizowana też na po zleceniu jej przez prokuraturę albo sąd, gdy zachodzi konieczność wykonania ekspertyz procesowych.

Zakład pogrzebowy podejmuje się całościowego przygotowania i realizacji ekshumacji na wszystkich cmentarzach Rzeszowa i okolic. Posiadane doświadczenie oraz odpowiednie wyposażenie jest gwarancją, że zlecona ekshumacja zostanie przeprowadzona w sposób zgodny z prawem oraz z przepisami.

Zakład Pogrzebowy - Polskie Centrum Pogrzebowe jest dostępny pod adresem ul. Szopena 7 pod numerem telefonu 792 302 444.

Rekomendacje

Galeria

Polskie Centrum Pogrzebowe w Rzeszowie usługi pogrzebowe w rzeszowie zakład pogrzebowy w rzeszowie firma pogrzebowa w rzeszowie zakład pogrzebowy w rzeszowie pogrzeby w rzeszowie

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Szopena 7, 35-055 Rzeszów

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Chciałbym podziękować za pomoc przy organizacji transportu i pochówku mojego męża, który umarł na statku. Procedura była skomplikowana i wymagała ogromnej wiedzy, doświadczenia i zaangażowania, aby mąż był w miarę szybko pochowany w naszym mieście. Firma Polskie Centrum Pogrzebowe Pani Magdaleny to jedyna firma pogrzebowa, której ponownie powierzyłabym przygotowanie takiej uroczystości jeśli znowu stanęłabym w takiej sytuacji. Ufam tej firmie i z czystym sumieniem polecam ją każdej rodzinie, która będzie poszukiwała zaufanego i odpowiedzialnego zakładu pogrzebowego.

  (5/5)
 2. Dziękuję Pani Magdalenie oraz całemu personelowi Polskiego Centrum Pogrzebowego za wszelką pomoc w przygotowaniu ceremonii żałobnej mojej zmarłej córeczki. Choć umarła cicho, ale pożegnana została jak prawdziwa mała księżniczka. Wraz z mężem jesteśmy wdzięczni ogromnie i polecamy tę firmę z całego serca.

  (5/5)
 3. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie pięknego i wzruszającego pogrzebu świeckiego. Pełen profesjonalizm oraz empatia, firma godna zaufania

  (5/5)
 4. Zdecydowanie firma godna zaufania. Pracownicy pomogli nam z formalnościami oraz wykazali się ogromną empatią i wysoką kulturą osobistą. Przystępne ceny a przy tym najwyższy poziom świadczonych usług.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *