Zakład pogrzebowy Skoczów

zakład pogrzebowy Lapczyk Skoczów
Zakład pogrzebowy Lapczyk Skoczów
Mennicza 7
43-430, Skoczów
33 853 25 47
505 93 25 47
biuro@lapczyk.pl
www.lapczyk.pl

Zakład pogrzebowy LAPCZYK to rodzinna firma, która na rynku usług funeralnych działa nieprzerwanie od 1988 roku. Troska o przygotowanie pięknych i godnych uroczystości pogrzebowych przechodzi z pokolenia na pokolenie. Firmę tę założyli Jerzy i Janina Lapczyk, a o kontynuację tradycji rodzinnych dba obecnie ich córka – Magdalena. Pracownicy tego zakładu pogrzebowego zawsze dokładają wszelkich starań, żeby pomóc wszystkim potrzebującym. Dlatego właśnie oferta tego zakładu jest spersonalizowana: dopasowana do wymagań i oczekiwań klientów.

Dom pogrzebowy działa na terenie miasta i gminy Skoczów, a także innych miejscowości Śląska Cieszyńskiego – głównie takich, jak Brenna, Górki Wielkie, Cieszyn, Ustroń, Drogomyśl, Dębowiec, Goleszów oraz Simoradz. Zakład pogrzebowy LAPCZYK posiada biuro zlokalizowane w Skoczowie przy ulicy Menniczej 7. To tam rodziny w żałobie zawsze spotkają wykwalifikowaną kadrę, która chętnie odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. Firma specjalizuje się w organizacji pogrzebów tradycyjnych, jak i pogrzebów świeckich, które odbywają się wówczas z udziałem Mistrza Ceremonii Pogrzebowej.

Usługi pogrzebowe Skoczów

Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i zdajemy sobie sprawę, jak trudne jest załatwienie wszelkich kwestii formalnych, związanych z organizacją ceremonii żałobnych. Dom pogrzebowy LAPCZYK oferuje usługę, polegającą na dopełnieniu wszystkich formalności w imieniu rodzin. Do najważniejszych z nich należą te związane z wystawieniem i wydaniem aktów urzędowych, w tym także tych niezbędnych do udokumentowania pokrewieństwa z osobą zmarłą. Poza tym pracownicy pomogą w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego zarówno z ZUS, KRUS, ale także z Wojskowego Biura Emerytalnego czy MSWiA – wszystko według obowiązującego prawa i przepisów.

zakład pogrzebowy w skoczowie

Dom pogrzebowy LAPCZYK troszczy się w sposób szczególny o przygotowanie ciała osoby zmarłej do pochówku poprzez zabiegi toalety pośmiertnej oraz balsamacji – wykonywanej osobiście przez Panią Magdalenę Lapczyk. Zabiegi te służą temu, aby Zmarły prezentował się jak najbardziej korzystnie.

Dom pogrzebowy Lapczyk Skoczów

Zakład pogrzebowy LAPCZYK do użytku swoich klientów oddaje także własną, piękną i kameralną kaplicę przedpogrzebową, w której mogą odbywać się ceremonie ostatniego pożegnania, niezależnie od wyznania czy też charakteru uroczystości. Miejsce to daje możliwość spędzenia wspólnych chwil w odpowiedniej atmosferze, ciszy i skupieniu. Poza tym zakład pogrzebowy oferuje szeroki asortyment akcesoriów pogrzebowych – w tym trumien czy urn, jak i krzyży, tabliczek, ubrań dla Zmarłych, modlitewników, różańców oraz wszystkiego tego, co sprawia, że ceremonia żałobna nabiera niepowtarzalnego oprawy.

usługi pogrzebowe skoczów

Pracownicy firmy zrobią wszystko, aby przygotowana uroczystość była wyjątkowa, piękna i pozostała w pamięci uczestników na zawsze, także dzięki oprawie muzycznej czy florystycznej ceremonii. Od początku działalności firma LAPCZYK współpracuje z Orkiestrą Czesława Grenia w Brennej. Rodzina Państwa Greń to muzycy z wykształcenia, dlatego repertuar przez nich proponowany jest bardzo szeroki. Obecnie oprawę muzyczną ceremonii żałobnych realizują duety trębaczy. W ramach oprawy muzycznej firma jest w stanie zapewnić także utwory wykonywane na skrzypcach.

Dom pogrzebowy LAPCZYK od wielu lat współpracuje również z rodzinną kwiaciarnią Storczyk w Skoczowie, gdzie doświadczenie i tradycja wspierane jest twórczym i innowacyjnym podejściem do kwiatów.

Kremacje Skoczów

Kremacja to forma pochówku polegająca na spopieleniu ciała osoby zmarłej i umieszczeniu jej prochów w urnie. Następnie urna ta zostaje złożona do grobu lub umieszczona w kolumbarium. W ciągu ostatnich lat ta forma znacząco zyskała na popularności, a przyczyniły się do tego kwestie ekologiczne, ekonomiczne i akceptacja Kościoła Katolickiego dla tej formy pochówku.

Kremacja umożliwia dochowanie urny do pojedynczego tradycyjnego grobu jeszcze przed upływem 20 lat od poprzedniego pochówku, co pozwala na całkowite obniżenie kosztów pogrzebu.

Zakład Pogrzebowy LAPCZYK w Skoczowie, odpowiadając na oczekiwania i zapotrzebowanie na ten rodzaj pochówku, posiada w swojej ofercie usługę kremacji. Pracownicy dbają o zgromadzenie odpowiednich dokumentów, czuwają nad terminowością oraz przebiegiem poszczególnych działań, a także pozostają w kontakcie z Rodziną Osoby Zmarłej, aby na bieżąco wyjaśniać wszelkie pojawiające się kwestie czy wątpliwości.

pogrzeby w Skoczowie

Cmentarze w Skoczowie

Zakład Pogrzebowy LAPCZYK świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w województwie śląskim. Pogrzeby mieszkańców Skoczowa i okolic odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz Parafialny – ul. Wiślicka 38, 43-430 Skoczów
  • Cmentarz Ewangelicko-Augsburski – ul. Cieszyńska 27, 43-430 Wilamowice
  • Cmentarz komunalny – ul. Komunalna 9, 43-430 Pierściec

Ekshumacje w Skoczowie

Ekshumacja polega na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku, najczęściej w celu przeniesienia w inne miejsce. Jej wykonanie możliwe jest po uzyskaniu zgody miejscowego inspektora sanitarnego w terminie między 16 października a 15 kwietnia, w godzinach porannych. Jej wykonanie może także zostać zlecone przez prokuraturę lub sąd.

Zakład pogrzebowy LAPCZYK jest w stanie zająć się przygotowaniem i przeprowadzeniem procesu ekshumacji. Firma i jej personel posiadają doświadczenie, wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Dzięki posiadanemu sprzętowi i wiedzy ekshumacja przebiega sprawnie i z szacunkiem względem zmarłego.

Zakład pogrzebowy Lapczyk Skoczów jest dostępny pod adresem Mennicza 7 pod numerami telefonu 33 853 25 47 i 505 93 25 47.

Rekomendacje

Galeria

usługi pogrzebowe w skoczowie dom pogrzebowy Lapczyk zakład pogrzebowy w skoczowie całodobowy dom pogrzebowy skoczów pogrzeby skoczów usługi pogrzebowe firmy Lapczyk ze Skoczowa dom pogrzebowy w skoczowie pogrzeby w skoczowie kremacje skoczów całodobowy zakład pogrzebowy Skoczów pogrzeby wyznaniowe skoczów organizacja pogrzebów skoczów zakład usług pogrzebowych skoczów godne pogrzeby pogrzeby zimą skoczów

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Mennicza 7, 43-430 Skoczów

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *