Zakład pogrzebowy Sopot

Zakład pogrzebowy Lilia Sopot
Zakład pogrzebowy Lilia Sopot
ul. Gospody 2A
80-344, Sopot
888-550-860
liliapogrzeby.pl
Facebook

Zakład Pogrzebowy LILIA jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu kompleksowych usług, obejmujących przygotowanie i przeprowadzenie różnego rodzaju uroczystości pogrzebowych. Tym samym LILIA przejmuje troskę o organizację ostatniego pożegnania, zdejmując ją z barków najbliższej rodziny zmarłego.

Zakład Pogrzebowy LILIA świadczy swoje usługi na terenie Sopotu i Gdańska. Ta dyspozycyjność wynika z dogodnej lokalizacji biura. Znajduje się ono przy ulicy Gospody 2a w Gdańsku, a więc niemal na granicy z Sopotem, w bezpośredniej bliskości Placu Dwóch Miast. Dlatego też firma LILIA jest proszona o pomoc w organizacji pogrzebu także przez mieszkańców Sopotu – i to zarówno Dolnego Sopotu, jak i Górnego Sopotu oraz takich dzielnic, jak Brodwino, Kamienny Potok, Karlikowo i Świemirowo. Firma pogrzebowa LILIA nie odmawia swojej pomocy nikomu i realizuje zlecenia od osób w każdym miejscu Trójmiasta, jak i całego województwa pomorskiego.

Usługi pogrzebowe Sopot

Zdając sobie sprawę z tego, iż organizacja pogrzebu związana jest z załatwieniem wielu różnorodnych formalności, Zakład Pogrzebowy LILIA, wśród swoich usług pogrzebowych, posiada również te, związane z dopełnieniem kwestii urzędowych. Dokonuje się to w Państwa imieniu, po otrzymaniu Państwa upoważnienia i obejmuje wizyty pracowników w takich urzędach, jak między innymi Urząd Stanu Cywilnego, jak również ZUS, KRUS czy instytucje resortowe, związane z wojskiem lub służbami mundurowymi. Dodatkowo, mając na uwadze najwyższą jakość obsługi Klienta, firma wprowadziła usługę tzw. mobilnego biura. Umożliwia ona załatwienie wszelkich formalności w domu Klienta lub we wskazanym przez niego miejscu.

Usługi pogrzebowe w Sopocie, świadczone przez firmę LILIA, to organizacja wszelkiego rodzaju uroczystości żałobnych obejmujących ceremonie wszystkich wyznań i rodzajów. W przypadku organizacji uroczystości o charakterze wyznaniowym, pracownicy zakładu pogrzebowego zadbają, aby uroczystość przebiegła dokładnie według przepisów liturgicznych, dokonując także wszelkich ustaleń w kancelariach i biurach związanych z instytucjami wyznaniowymi oraz na cmentarzach. W przypadku pogrzebów świeckich – czyli takich, kiedy zmarły za życia wyznawał światopogląd laicki – LILIA uczyni wszystko, aby pożegnania te były godne i piękne, między innymi dzięki udziałowi w nich Mistrza Ceremonii Pogrzebowej.

Zakład usług pogrzebowych służy wsparciem we wszelkich kwestiach związanych z organizacją uroczystości pogrzebowej. Pracownicy firmy LILIA pozostają do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerem: 888 550 860.

zakład pogrzebowy sopot malczewskiego

Piękna oprawa ceremonii pogrzebowych

Zakład Pogrzebowy LILIA w Sopocie troszczy się także o oprawę florystyczną pogrzebu. Stanowi ona jeden z ważniejszych elementów ceremonii żałobnej, pozwalając uczestnikom w sposób niewerbalny wyrazić swoje uczucia. Dlatego też LILIA umożliwia zamówienie dekoracji kwiatowych, które zawsze są wykonywane niezwykle starannie. Dzięki współpracy z najlepszymi pracowniami florystycznymi z Sopotu i okolic Klienci otrzymują najwyższej jakości kompozycje takie jak wieńce, wiązanki czy bukiety. Klienci firmy LILIA mogą również liczyć na przygotowanie specjalnej oprawy muzycznej. Nastrojowe utwory są wykonywane przez profesjonalnych muzyków zarówno w kaplicy, kościele, jak przy grobie.

Usługi pogrzebowe z Sopotu to także szeroko rozumiany transport Zmarłych. LILIA dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów najnowszej generacji, które gwarantują sprawny przewóz ciała z miejsca zgonu do chłodni. LILIA daje także możliwość skorzystania z usługi transportu zwłok i prochów na trasach zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Każdy z pojazdów należących do firmy LILIA, jest okresowo kontrolowany zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi. Posiadają one także wszystkie pozwolenia i certyfikaty, wymagane przepisami prawa polskiego i zagranicznego.

Kompleksowe usługi pogrzebowe, świadczone przez Zakład Pogrzebowy LILIA to również usługi kamieniarskie, świadczone na wielu cmentarzach w Sopocie m.in na cmentarzu przy ulicy Malczewskiego w Sopocie. Firma służy doradztwem w wyborze odpowiedniego pomnika nagrobnego oraz nadzoruje cały proces jego realizacji. Jednocześnie istnieje możliwość zlecenia renowacji istniejącego już pomnika. LILIA gwarantuje najwyższą jakość wykonania nagrobków. Istnieje też możliwość zamówienia usługi opieki nad grobami, głównie w Sopocie oraz w Gdańsku.

Kremacja Sopot

Kremacja jest coraz częściej wybieranym sposobem pochówku, głównie ze względów ekonomicznych, światopoglądowych, praktycznych, jak i ekologicznych. W kontekście coraz mniejszej dostępności tradycyjnych miejsc grzebalnych, kremacja umożliwia dochowanie urny z prochami do istniejącego grobu.

Zakład Pogrzebowy LILIA podejmuje się organizacji pochówków, które poprzedza kremacja. Jest ona zazwyczaj realizowana w krematorium w Gdańsku, co pozwala też na realną redukcję całościowego kosztu pogrzebu. Pracownicy firmy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania i pomogą w różnych kwestiach związanych z przygotowaniem pochówków kremacyjnych. Firma LILIA posiada także bogaty asortyment akcesoriów pogrzebowych używanych w czasie pogrzebów w kremacją.

Cmentarze w Sopocie

Zakład Pogrzebowy LILIA wśród priorytetów działania stawia dyspozycyjność, otwartość na potrzeby Klientów oraz najwyższą jakość przygotowywanych uroczystości pogrzebowych. Firma LILIA organizuje pogrzeby głównie na cmentarzach w Sopocie, Gdańsku oraz okolicach tych miast:

  • Cmentarz Komunalny – ul. Jacka Malczewskiego 31, 81-817 Sopot
  • Cmentarz Katolicki – ul. Jacka Malczewskiego 18, 81-817 Sopot
  • Cmentarz Łostowicki – ul. Łostowicka 35, 80-001 Gdańsk
  • Cmentarz Srebrzysko – ul. Srebrniki 12, 80-282 Gdańsk
  • Cmentarz Garnizonowy – ul. gen. Antoniego Giełguda, Gdańsk
  • Cmentarz Oliwski – ul. Józefa Czyżewskiego 4a, 80-336 Gdańsk

Ekshumacje w Sopocie

Ekshumacja polega na wydobyciu z grobu szczątków osoby zmarłej, zazwyczaj w związku z koniecznością przeniesienia ich na inne miejsce spoczynku. Zdarza się również tak, iż ekshumacja ma miejsce w związku z decyzją sądu lub prokuratury. Może się odbywać również w przypadku wygaśnięcia prawa do grobu, którego rodzina nie decyduje się powtórnie opłacić. Zapisy w polskim prawie, dotyczące ekshumacji, ściśle określają, że może się ona odbyć wyłącznie między 16 października a 15 kwietnia.

Zakład Pogrzebowy LILIA jest w stanie przeprowadzić kompleksowo proces ekshumacji, zawsze w najwyższym poszanowaniu godności osoby zmarłej i według obowiązujących zasad sanitarnych.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w sopocie

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Gospody 2A, 80-344 Gdańsk

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.