Zakład pogrzebowy Świdnica

Zakład pogrzebowy Ostatnia Posługa Karpińscy
Zakład Pogrzebowy Świdnica Ostatnia Posługa
ul. Śląska 11
58-100 , Świdnica
74 852 28 91
bok@ostatniaposluga.pl
ostatniaposluga.pl
abcswidnica.uslugipogrzebowe.com.pl

Dom Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA to rodzinna firma założona przez Macieja i Bożenę Karpińskich w 1991 roku. Od początku swojej działalności firma duża wagę przykłada do profesjonalnych i kompleksowych usług pogrzebowych, starając się sprostać wszystkim wymaganiom Klientów. Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA posiada w Świdnicy dwa biura zlokalizowane odpowiednio: przy ulicy Śląskiej 11 oraz Zamenhofa 44B, a także dwa kolejne oddziały: w Jaworze oraz Strzegomiu. W każdym ze wskazanych miejsc czeka na Państwa profesjonalna obsługa, która zrobi wszystko by pomóc w organizacji uroczystości pogrzebowej i ułatwić przetrwanie tego trudnego czasu.

Wysoki poziom świadczonych usług od początku wyróżnia OSTATNIĄ POSŁUGĘ ze Świdnicy na tle konkurencji. To właśnie zakład pogrzebowy w Świdnicy jako pierwszy w okolicy zdecydował się na to, aby wprowadzić wiele zmian w oprawie i przebiegu ceremonii pogrzebowych, które w dzisiejszych czasach wydają się być oczywiste. Chodzi między innymi o ujednolicone stroje żałobników, wystrój wokół grobu (popularnie nazywany sztuczną trawą) czy zasypywanie mogiły po zakończeniu ceremonii i odejściu rodziny od grobu.

zakłady pogrzebowe w świdnicy

Usługi Pogrzebowe Świdnica

Specjaliści, zatrudnieni w firmie OSTATNIA POSŁUGA w Świdnicy zajmą się pomocą Klientom od momentu pierwszego zgłoszenia , poprzez wszystkie formalności składające się na przygotowanie pogrzebu oraz uzyskanie zasiłku pogrzebowego oraz wykonanie innych niezbędnych usług. Dodatkowo zakład pogrzebowy może zająć się wykonaniem usług kamieniarskich lub dodatkowych usług cmentarnych po pogrzebie.

W skład kompleksowych usług, świadczonych przez Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA wchodzi także pomoc w doborze odpowiednich akcesoriów funeralnych. W ofercie znajduje się bogaty wybór urn – od drewnianych przez metalowe, ceramiczne, szklane do kamiennych. Oprócz tego Klienci mają też możliwość wybrania odpowiedniej odzieży żałobnej, jak i zlecenia przygotowania pamiątkowych obrazków z modlitwą i informacją o pogrzebie osoby zmarłej. Pracownicy są również w stanie stworzyć odpowiednie nekrologi i rozwiesić je we wskazanych miejscach. Firma zajmie się zapewnieniem profesjonalnego wystroju wokół grobu, jak i jest w stanie zadbać o odpowiednie nagłośnienie i całościową oprawę muzyczną. Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA posiada własną pracownię florystyczną, oferującą najwyższej jakości wieńce, wiązanki i inne kompozycje kwiatowe.

Nowoczesna infrastruktura pogrzebowa

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA w Świdnicy w 2008 roku oddał do dyspozycji rodzin w żałobie nową infrastrukturę funeralną. Obejmuje ona nowoczesne prosektorium, które obsługuje cały powiat świdnicki. Dzięki posiadanemu prosektorium zakład pogrzebowy jest w stanie w odpowiedni sposób przygotować ciało zmarłego do pochówku oferując profesjonalne usługi z zakresu tanatokosmetologii. Oprócz sali sekcyjnej, pomieszczeń przystosowanych do profesjonalnego przygotowania zmarłych do pochówku i chłodni znajduje się także prywatna kaplica. Umożliwia ona spędzenie ostatnich wspólnych chwil ze Zmarłym bez pośpiechu.

usługi pogrzebowe w świdnicy

Firma świadczy także profesjonalne usługi z zakresu transportu zmarłych wykonując usługi na zlecenie osób prywatnych i instytucji. Posiada tabor pojazdów przystosowany do przewozu zwłok. OSTATNIA POSŁUGA może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w tej kwestii, ponieważ w 1993 roku jako jedni z nielicznych dysponowali specjalistycznym karawanem do obsługi konduktów żałobnych, który w tamtych latach stanowił swoiste novum na rynku świadczonych usług pogrzebowych. OSTATNIA POSŁUGA prowadzi całodobowe pogotowie pogrzebowe, w ramach którego wykwalifikowani pracownicy są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA oferuje usługi z zakresu szeroko rozumianych usług cmentarnych, jak przygotowanie mogił ziemnych czy murowanych, a także demontażu i montażu nagrobków. Dla osób, które nie są w stanie regularnie odwiedzać miejsc spoczynku swoich najbliższych, firma wprowadziła usługę opieki nad grobami.

Kremacje Świdnica

Kremacja w ciągu ostatnich paru lat zyskała bardzo na popularności. Duży wpływ miało na to uznanie kremacji za równorzędną względem pogrzebu tradycyjnego formę pochówku przez Kościół rzymsko-katolicki w 1983. Za jej wykonaniem obecnie przemawiają, oprócz kwestii psychologicznych, także kwestie ekologiczne i ekonomiczne, a przede wszystkim malejąca dostępność miejsc grzebalnych.

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA organizuje pogrzeby urnowe uroczystości z uprzednią kremacją. Firma prowadzi własne krematorium dzięki czemu decyzja o kremacji nie wydłuża terminu oczekiwania na pogrzeb. Ciało osoby zmarłej przygotowywane jest w firmowym prosektorium tak, jak do pogrzebu tradycyjnego: ubierane i układane w trumnie. Przed przewiezieniem osoby zmarłej do krematorium rodzina ma możliwość skorzystania z sali pożegnań w Świdnicy przy ulicy Śląskiej 11.

dom pogrzebowy w Świdnicy

Cmentarze w Świdnicy

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA służy wsparciem w kompleksowej organizacji uroczystości pogrzebowych w województwie dolnośląskim. W Świdnicy i okolicach jest administratorem cmentarzy parafialnych:

 • Cmentarz Parafialny przy Alei Brzozowej – al. Brzozowa 2, 58-100 Świdnica
 • Cmentarz parafialny w Bystrzycy Górnej – Bystrzyca Górna 17, 58-114 Bystrzyca Górna
 • Cmentarz Parafialny przykościelny w Bystrzycy Dolnej – Bystrzyca Dolna, 58-100 Bystrzyca Dolna
 • Cmentarz Parafii Rzymsko-katolickiej pw. św. Mikołaja w Pszennie – 58-125 Pszenno
 • Cmentarz Katolicki – Makowice 30, 48-320 Makowice
 • Cmentarz – Bojanice 57, 58-113 Bojanice

Firma OSTATNIA POSŁUGA zarządza także cmentarzami komunalnymi w Świdnicy:

 • Cmentarz Komunalny – ul. Waleriana Łukasińskiego 49, 58-100 Świdnica
 • Cmentarz Komunalny – ul. Słowiańska, 58-100 Świdnica

pogrzeby urnowe i kremacje Świdnica

Ekshumacje w Świdnicy

Ekshumacja obejmuje otwarcie dotychczasowego grobu i wydobycie z niego zwłok lub szczątków, najczęściej w celu przeniesienia w inne miejsce spoczynku. Nadzór nad ekshumacjami sprawuje właściwy powiatowy lub portowy inspektor sanitarny, który wskazuje datę jego wykonania. Najczęściej jest to możliwe jest między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych. Wszelkie przepisy z nią związane zawarte zostały w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. z 2001 r. Nr 153, poz. 1783).

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w przeprowadzaniu procesu ekshumacji. Dodatkowo dysponuje właściwym sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie tej operacji w sposób bezpieczny i z poszanowaniem godności Zmarłego.

Zakład Pogrzebowy Świdnica Ostatnia Posługa jest dostępny pod adresem ul. Śląska 11 pod numerem telefonu 74 852 28 91.

Rekomendacje

Galeria

dom pogrzebowy w świdnicy usługi pogrzebowe w strzegomiu zakłady pogrzebowe w strzegomiu dom pogrzebowy w świdnicy pogrzeby w strzegomiu usługi pogrzebowe w świdnicy usługi pogrzebowe w jaworze zakłady pogrzebowe w świdnicy firma pogrzebowa strzegom pogrzeby w świdnicy

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Śląska 11, 58-100 Świdnica

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Bardzo dobrze zorganizowani ludzie, za co należy się najwyższa ocena. Państwo bardzo szybko zareagowali i byli dla nas dużym wsparciem. Dziękujemy

  (5/5)
 2. Ogromne wsparcie i profesjonalizm, pracownicy zajęli się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu mogliśmy oddać się żałobie. Piękna oprawa muzyczna a pracownicy cierpliwie i pomocnie odpowiadali na wszelki zadawane nurtujące nas pytania

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *