Zakład pogrzebowy Toruń

zakład pogrzebowy Sotor Toruń
Zakład Pogrzebowy Sotor Toruń
Sowińskiego 5
87-100, Toruń
56 655 33 50
509 799 013
biuro@sotor.pl
sotor.pl

Zakład pogrzebowy SOTOR działa na rynku usług pogrzebowych w Toruniu i okolicach nieprzerwanie od 1995 roku. Swoją opieką otacza wszystkie osoby, które spotkała śmierć najbliższych. Od początku istnienia zakładu SOTOR jego założyciele wiedzieli, że firma pogrzebowa nie może istnieć bez współczucia. Dlatego zawsze klienci spotkają się w tej firmie nie tylko z najwyższej jakości usługami, ale i empatią. Mottem firmy SOTOR są słowa: „Nie jesteśmy najwięksi, nie jesteśmy najstarsi i nie polecamy się, ale służymy pomocą w najtrudniejszych chwilach”, co każdorazowo starają się udowodnić swoim zaangażowaniem i troską o potrzeby zmarłego i jego najbliższej rodziny.

Firma pogrzebowa działa głównie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, kierując swoje usługi szczególnie do mieszkańców Torunia i okolic. W samym Toruniu siedziby firmy SOTOR znajdują się przy ul. Sowińskiego, a także przy ul. Poznańskiej 6/8. Zakład pogrzebowy prowadzi swoje biuro także w Gniewkowie przy ul. Sobieskiego 23. W Toruniu firma ta posiada także centrum kamieniarskie przy ul. Grudziądzkiej 192. W ciągu niespełna 30 lat działalności zakładowy tabor został rozbudowany i odmłodzony oraz zwiększona została liczba biur. Wszystko po to, by w miarę możliwości pomóc tym, którzy stracili bliską osobę. Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych usług jest certyfikat jakości ISO 9001, który SOTOR otrzymał jako pierwsza firma funeralna w regionie.

usługi pogrzebowe toruń

Usługi pogrzebowe Toruń

Wychodząc na przeciw potrzebom klientów i zdając sobie sprawę z tego, że z odejściem osoby bliskiej wiąże się szereg formalności do załatwienia, firma jest w stanie przejąć je od rodzin w żałobie. Wykwalifikowani pracownicy zakładu pogrzebowego z Torunia przyjadą pod wskazany adres i ustalą szczegóły ceremonii pogrzebowej oraz wypełnią dokumenty. Zadbają również o dowiezienie klientów do oddziałów USC, ZUS, KRUS, PZU i parafii oraz pomogą w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego.

We flocie samochodowej firmy znajdują się też wyjątkowe pojazdy marki Mercedes oraz luksusowe karawany Jaguar. Karawany te zostały wykonane przez renomowaną włoską firmę Pilato i sprawiają, że każda ceremonia pogrzebowa jest niezwykle godna. 

Zakłady pogrzebowe pomagają rodzinom w kwestiach związanych z oprawą florystyczną ceremonii. Dom pogrzebowy SOTOR Toruń posiada własną kwiaciarnię, dzięki czemu jest w stanie zapewnić kompozycje najwyższej świeżości i jakości oraz dostarczyć je bezpośrednio na miejsce ceremonii.

transport zwłok Toruń

W ofercie zakładu pogrzebowego SOTOR znajduje się także szeroki wybór trumien i urn pogrzebowych. W siedzibie firmy dostępnych jest kilkadziesiąt modeli trumien, począwszy od najbardziej klasycznych wzorów po wyroby ekskluzywne, do produkcji których używane są najszlachetniejsze materiały. Dodatkowo zakład usług pogrzebowych SOTOR oferuje urny drewniane, kamienne, kompozytowe, jak i możliwa jest realizacja urn na specjalne zlecenie.

Firma zajmuje się również redagowaniem i publikacją nekrologów, współpracując zarówno z lokalnymi jak i ogólnopolskimi gazetami. Bezpośrednio po zakończeniu ceremonii pogrzebowej, firma w imieniu rodziny, nieodpłatnie rozwiesza podziękowania dla uczestników pogrzebu.

SOTOR Toruń podejmuje się także przygotowania i sprzedaży wyjątkowych nagrobków, oferując wybór ponad stu standardowych wzorów nagrobków lub zlecenia indywidualne. Poza tym możliwe jest zlecenie także całorocznej opieki nad grobami oraz rekonstrukcja i budowa grobowców lub pomników.

Transport zmarłych Toruń

SOTOR z Torunia świadczy także kompleksowe usługi z zakresu transportu zwłok, w Polsce i na świecie. Personel posiada ogromne doświadczenie w organizowaniu przewozu zmarłych z krajów europejskich i spoza kontynentu, kiedy to możliwy także transport lotniczy. Transport drogowy realizowany jest przez profesjonalnych pracowników, za pomocą wysokiej jakości taboru. Wszelkie pojazdy spełniają normy i posiadają wymagane zezwolenia, umożliwiające świadczenie tego typu usług transportowych. Realizacja przewozu odbywa się sprawnie i możliwie w najkrótszym czasie. Pracownicy drobiazgowo dopełniają wszelkich formalności i pozwoleń w imieniu rodzin.

Kremacje Toruń

Kremacja to forma pochówku, która w ostatnich latach znacząco zyskuje na popularności. Polega ona na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym, a następnie na umieszczeniu prochów w urnie i złożeniu jej na miejscu pochówku. Znacząco na wybór kremacji wpłynęła akceptacja jej przez Kościół Katolicki oraz to, że decydując się na spopielenie zwłok możliwe jest dochowanie urny z prochami do istniejącego już grobu przed upływem 20 lat.

Zakład Pogrzebowy SOTOR w swojej ofercie posiada także uroczystości połączone z kremacją. Pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z tego typu formą pochówku i pomogą we wszystkich kwestiach związanych z organizacją.

kremacje toruń

SOTOR w Toruniu i Gniewkowie oferuje swoim klientom diament pamięci. To jedyny w Toruniu autoryzowany przedstawiciele firmy One Diamonds, która tworzy je z prochów Zmarłych lub kosmyka włosów. Mogą one mieć różne barwy i szlify. To wyjątkowy symbol miłości i pamięci.

Cmentarze w Toruniu

Zakład Pogrzebowy SOTOR świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w województwie kujawsko-pomorskim. Pogrzeby mieszkańców Torunia, organizowane przez tę firmę, odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz parafialny pw. NMP – ul. Wybickiego 78-80, 87-100 Toruń
 • Cmentarz ewangelicki – ul. Rudacka 27, 87-100 Toruń
 • Cmentarz parafii pw. Św. Jakuba – ul. Antoniego Antczaka, 87-100 Toruń
 • Cmentarz parafii św. Jerzego – ul. Gustawa Morcinka, 87-100 Toruń
 • Cmentarz Komunalny – ul. Grudziądzka 22/30, 87-100 Toruń
 • Centralny Cmentarz Komunalny – ul. Grudziądzka 192/196, 87-100 Toruń
 • Cmentarz Komunalny nr 2 im. Ofiar II Wojny Światowej – ul. Grudziądzka 141, 87-100 Toruń
 • Cmentarz św. Antoniego – ul. Owsiana 57, 87-100 Toruń
 • Cmentarz – ul. Włocławska 56-58, 87-100 Toruń
 • Cmentarz – ul. Sportowa, 87-100 Toruń
 • Cmentarz Podgórz – Stary Cmentarz – ul. Poznańska 104, 87-100 Toruń

usługi pogrzebowe toruń

Ekshumacje Toruń

Ekshumacja polega na wydobyciu ciała lub zwłok osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku celem złożenia go w innym miejscu. Może być ona przeprowadzona między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych. Najczęściej wykonywana jest na zlecenia najbliższej rodziny, ale może także zostać wykonana na polecenie prokuratury lub sądu. By mogła dojść do skutku, konieczne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego.

Zakład Pogrzebowy SOTOR posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji ekshumacji. Pracownicy pomogą we wszystkich kwestiach związanych z przygotowaniem formalności oraz zadbają o to by cały proces wykonany był szybko, sprawnie i przy najwyższym poszanowaniu godności osoby zmarłej. Firma dysponuje sprzętem umożliwiającym bezproblemową i bezpieczną realizację zlecenia.

Zakład Pogrzebowy Sotor Toruń jest dostępny pod adresem Sowińskiego 5 pod numerami telefonu 56 655 33 50 i 509 799 013.

Rekomendacje

Galeria

usługi pogrzebowe toruń godny pogrzeb Toruń usługi pogrzebowe toruń firma pogrzebowa toruń organizacja pogrzebów toruń dom pogrzebowy Toruń zakład pogrzebowy toruń ekskluzywny karawan pilato - sotor toruń

Kontakt z zakładem

Biuro zakładu pogrzebowego SOTOR
czynne całą dobę

ul. Sowińskiego 5

87-100 Toruń

&

Biuro zakładu pogrzebowego SOTOR
czynne od poniedziałku do soboty

8:00 – 16:00

ul. Poznańska 6/8

87-100 Toruń

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Chciałbym serdecznie podziękować zakładowi pogrzebowemu za profesjonalną i godną pomoc , którą nam okazali w czasie naszej żałoby. Dzięki ich zaangażowaniu i empatii, mogliśmy godnie pożegnać naszego bliskiego. Ich pomoc i wsparcie były nieocenione w trudnym dla nas czasie.

  (5/5)
 2. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i zrozumienie w trudnych momentach, kiedy musieliśmy podejmować trudne decyzje. Wasza wiedza i doświadczenie w zakresie procedur pogrzebowych okazały się bezcenne i pomogły nam przejść przez ten trudny czas w sposób godny i spokojny.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *