transport zwłok Glob Drejka Transport zwłok z Anglii Glob Drejka: 604 559 569

Transport zwłok Anglia

transport zwłok Glob Drejka
Transport zwłok z Anglii Glob Drejka
ul. Liliowa 11 Maków Mazowiecki
06-200 Polska , Anglia
604 559 569
29 71 71 827
24.glob@gmail.com
drejka.pl
zakladpogrzebowylondyn.uk
Facebook

Duża część obywateli Polski wyjechała do Anglii. Niektórzy z nich jednak opuścili ten kraj po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Przepisy bowiem stały się bardziej rygorystyczne, przez co wjazd i wyjazd z tego kraju wiąże się z większą ilością formalności.

Sprowadzenie zwłok z Anglii

Również sprowadzenie ciała osoby zmarłej na terytorium Wielkiej Brytanii  do Polski wiąże się z komplikacjami i bardzo szczegółowymi wytycznymi i procedurami, których należy dopełnić. Transport zwłok z Anglii to przedsięwzięcie wymagające znajomości przepisów zarówno angielskich, jak i polskich.

Zakład pogrzebowy GLOB DREJKA to rodzinna firma, która pomaga osobom w żałobie od ponad 30 lat. Tym, co wyróżnia firmę prowadzoną przez braci: Macieja, Jarosława i Szymona jest kompleksowa organizacja międzynarodowego transportu zwłok ze wszystkich krajów świata, w tym z Anglii. Zlecenia, realizowane przez firmę GLOB DREJKA, pochodzą najczęściej z Anglii, a czasem też z Walii, Szkocji i Irlandii. Przewóz zwłok odbywa się to wszystkimi środkami transportu, w zależności od zaistniałej okoliczności. Jeśli jednak rodzina Zmarłego sobie tego życzy, firma GLOB DREJKA może zorganizować kremację lub cały pogrzeb na miejscu w Anglii.

Ważną kwestią o jakiej należy wspomnieć przy transportach zmarłych z Anglii jest instytucja koronera, który to w Wielkiej Brytanii wzywany jest w przypadku wszystkich nagłych, niespodziewanych lub przypadkowych zgonów. To osoba zajmująca się obdukcją i wydająca decyzję, na podstawie której można starać się o niezbędne dokumenty do przewozu zwłok.

transport zmarłych z Anglii

W Anglii i często w całej Wielkiej Brytanii w celu organizacji przewozu Zmarłego należy uzyskać niezbędne dokumenty:

  • akt zgonu czyli tzw. Death Certificate lub Interim Death Certificate
  • tzw. kartę zgonu, bądź zaświadczenie lekarskie, wykluczające że śmierć nie nastąpiła wskutek choroby zakaźnej (Free From Infection),
  • Certyfikat dla trumny (informacja, że trumna spełnia wymogi sanitarno-prawne dla międzynarodowego transportu zmarłych)

Co ważne – do transportu zwłok z Anglii do Polski niezbędne są dokumenty i pozwolenia także z Polski. Najważniejsze jest uzyskanie zgody władz polskiego miasta (starosty, prezydenta), pozwalająca na pochówek zmarłego w danej miejscowości oraz odrębnej zgody pozwalającej na transport ciała bądź prochów z Wielkiej Brytanii do Polski  wydanej przez Konsulat Ambasady RP.

Możliwe jest także sprowadzenie prochów zmarłego po uprzedniej kremacji w Anglii. W tym przypadku dodatkowo niezbędne jest uzyskanie Certificate of Cremation (zaświadczenie wydawane przez krematorium) oraz dokument poświadczający,  z czego została wykonana urna, wydawany przez firmę zajmującą się transportem zwłok.

Koszty sprowadzenia zwłok z Anglii

Pracownicy firmy GLOB DREJKA to ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy dysponują szeroką wiedzą na temat organizacji przewozu zwłok. Sprawne załatwienie wszelkich formalności ułatwia fakt, że personel firmy mówi nie tylko biegle po Angielsku ale też w kilku innych językach. Dzięki temu nigdy nie dochodzi do zbędnych nieporozumień, a rodzina może mieć pewność, że ciało ich bliskiego zostanie w terminie przetransportowane do Polski.

Przewiezienie zwłok z Anglii do kraju ojczystego wymaga złożenia większej liczby dokumentów, niż w przypadku standardowego transportu krajowego. Uzyskanie wielu dokumentów i zgód, które są wymagane wydawać się może dla rodzin wyjątkowo trudnym zadaniem. Pracownicy firmy GLOB DREJKA przejmują na siebie wszystkie kwestie urzędowe, w tym również wypełnienie obowiązkowych przy międzynarodowym transporcie dokumentów takich, jak m.in. Death Certificate i Free From Infection. Personel zakładu oferuje swoją pomoc, w tym również wsparcie prawne, tłumaczenia oraz przedłożenie wszelkich dokumentów w Anglii, jak i po stronie polskiej.

przewóz zwłok Anglia

Wymagania dotyczące transportu zwłok z Anglii

W przypadku przewozu zmarłego z Anglii bardzo ważną kwestią jest posiadanie nowoczesnego taboru samochodowego. GLOB DREJKA to firma, która dysponuje flotą karawanów spełniających warunki prawne i bezpieczeństwa. Ponadto zakład oferuje specjalistyczne trumny z metalowym wkładem (są to trumny obowiązkowe w przypadku międzynarodowego przewozu zwłok) oraz urny, które są wykorzystywane, jeśli zapada decyzja o uprzedniej kremacji i przewozie prochów.

Pojazd przeznaczony do międzynarodowego transportu zmarłych musi spełniać wymagania techniczne oraz sanitarne. W firmie GLOB DREJKA wszystkie pojazdy posiadają trwałe oznakowanie, specjalną kabinę oddzielającą kierowcą od Zmarłego oraz są wyposażone w środki dezynfekujące. Tym samym flota samochodów firmy GLOB DREJKA spełnia wszystkie wymagania dotyczące pojazdów z przeznaczeniem do międzynarodowego transportu zwłok.

Kremacje w Anglii

Na życzenie rodziny Zmarłego ciało może zostać skremowane w Anglii, a urna z prochami przewieziona do Polski. Istnieje również możliwość przewiezienia ciała i późniejszej kremacji już na terenie ojczyzny Osoby Zmarłej. GLOB DREJKA dokłada wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować ciało do przewozu. Glob Drejka to firma która dysponuje własnym i nowoczesnym krematorium z eleganckim domem pogrzebowym na terenie województwa mazowieckiego. W asortymencie zakładu dostępne są nie tylko specjalne trumny i urny, ale i odzież żałobna.

Każda eksportacja ciała do Polski z Anglii wiąże się z dużym stresem i pewnym obciążeniem finansowym dla rodziny. Dlatego pracownicy firmy GLOB DREJKA robią wszystko, aby odciążyć swoich Klientów. W tym celu każdej osobie zostaje jasno i zrozumiale przedstawiona umowa oraz wszelkie planowane koszty takiej usługi. Pracownicy GLOB DREJKA pomagają w tym trudnym czasie i zrobią co w ich mocy, aby rodzina mogła jak najszybciej pożegnać się z bliską osobą.

Więcej informacji na temat transportu zmarłych z Anglii do Polski można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą GLOB DREJKA pod numerem tel. (+48) 604 559 569.

Rekomendacje

Galeria

transport zmarłego z anglii anglia transport zmarłych

Kontakt

GLOB SP. Z O.O.
ul. Liliowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

  1. Firma Glob zasługuje na polecenie. organizowała nam przewóz Taty i Dziadka z Anglii w sposób bardzo sprawny. Dziękujemy za pomoc.

    (5/5)
  2. Nie tylko zapewniliście nam kompleksowe usługi pogrzebowe, ale także pomogliście nam zorganizować ceremonię, która oddawała hołd i szacunek dla naszego zmarłego. Wasza profesjonalna obsługa była nieoceniona, a każdy detal został dopracowany z wielką starannością.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *