transport zwłok Glob Drejka Transport zwłok z Austrii Glob Drejka: 604 559 569

Transport zwłok Austria

transport zwłok Glob Drejka
Transport zwłok z Austrii Glob Drejka
ul. Liliowa 11 Maków Mazowiecki
06-200 Polska , Austria
604 559 569
29 71 71 827
24.glob@gmail.com
drejka.pl
drejka.pl

Austria jest mocno związana z Polską, bo wielu naszych rodaków podróżuje, pracuje lub mieszka na jej terytorium. Podróżowanie między państwami jest sprawne ze wglądu na dobre połączenia drogowe i stosunkowo bliską odległość.

W razie śmierci na terytorium Austrii i chęci przewiezienia zwłok do Polski, procedury są dość skomplikowane. W takim przypadku kluczowa jest znajomość obowiązujących przepisów i dlatego warto w razie potrzeby zorganizowania transportu zwłok z Austrii do naszego kraju, zdecydować się na skorzystanie z usług firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Taką firmą jest GLOB-DREJKA.

Firma GLOB DREJKA od ponad 30 lat specjalizuje się w przewozie zwłok z najdalszych zakątków świata. Posiada ogromne doświadczenie i wiedzę z zakresu przygotowania jak i przeprowadzenia usługi sprowadzenia zwłok z Austrii do Polski. Zarządzane przez Macieja Drejkę przedsiębiorstwo jest jednym z liderów w kwestii przewozu zmarłych z zagranicy do Polski. Wypracowane przez lata systemy pracy gwarantują wysoką jakość realizacji każdego zlecenia i jego przebieg – zgodnie z planem. Firma jest w stanie podjąć się realizacji zlecenia transport zwłok i urn z prochami z Polski do Austrii i z Austrii do Polski w bardzo krótkim czasie. 

transport zwłok z Austrii

Sprowadzenie zwłok z Austrii do Polski

GLOB DREJKA jest w stanie kompleksowo zająć się przewozem zwłok z Austrii i pomóc we wszystkich kwestiach związanych z organizacją kwestii formalnych, a także uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń. Transport zwłok z Austrii do Polski wiąże się z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i dokumentów. Trzeba pamiętać, że dokumenty te musimy pozyskać nie tylko na terenie państwa, w którym zmarła osoba nam bliska, ale także ze strony polskiej czyli miejsca, dokąd chcemy przewieźć zwłoki lub prochy. Dlatego też firma GLOB DREJKA zadba o wszystkie niezbędne tłumaczenia przysięgłe i uzyska wszystkie pozwolenie, a także dokumenty.

Przewóz zwłok z Austrii

W przypadku śmierci na terenie Austrii niezbędne jest postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uzyskanie:

  • aktu zgonu :
    • STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG (egzemplarz wielojęzyczny)
    • lub BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE (zaświadczenie tymczasowe o zgłoszeniu zgonu)
  • zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna (TODESBESCHEINIGUNG)
  • zezwolenia lokalnych władz na transport zwłok do Polski (Leichenpass)

oraz wydanej w Polsce zgody starosty lub prezydenta miasta na transport ciała do Polski i pochowanie na cmentarzu w Polsce.

Możliwe jest także sprowadzenie prochów zmarłego po kremacji. Wtedy niezbędne jest posiadanie zezwolenia- EINÄSCHERUNGSBESCHEINIGUNG.

Firma Glob-Drejka zajmuje się w imieniu rodzin wszelkimi formalnościami i zgodami zarówno w urzędach na terenie Austrii jak i tych w kraju.

sprowadzanie zwłok z austrii do polski

Koszty sprowadzenia zwłok z Austrii

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Koszt takiej usługi jest ściśle związany m.in. z odległością, jaką ciało zmarłego ma do pokonania w drodze na miejsce pochówku. Dodatkowo dochodzi kwestia wszelkich formalności i sposobu transportu (głównie – czy zostaje wybrany transport drogą lądową czy powietrzną).

GLOB DREJKA do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny i rzetelnie stara się wykonać zlecenie. Na koszty wpływ ma wiele kwestii, dlatego wszystkie wyceny dokonywane są indywidualnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma umożliwia rodzinie rozliczenie międzynarodowego transportu w ramach zasiłku pogrzebowego. W celu uzyskania informacji najlepiej skontaktować się z biurem firmy GLOB DREJKA pod numerem: (+48) 604 559 569.

transport zmarłych z austrii do Polski

Kremacje w Austrii

W razie potrzeby i chęci ze strony rodziny możliwe jest zorganizowanie procesu kremacji w Austrii i przewiezienie do Polski urny z prochami. GLOB DREJKA zorganizuje proces certyfikowanej kremacji zwłok na miejscu w Austrii i pomoże w załatwieniu wszelkich formalności. Dodatkowo firma dołoży wszystkich starań, by cały proces przebiegł sprawnie i bez komplikacji, a pracownicy pozostają ze zleceniodawcą w kontakcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

W razie jakikolwiek pytań pracownicy pozostają do dyspozycji przez całą dobę i odpowiedzą na wszystkie możliwe pytania. Więcej informacji na temat transportu zmarłych z Austrii do Polski, także po uprzedniej kremacji, można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą GLOB DREJKA pod numerem tel. (+48) 604 559 569.

Rekomendacje

Galeria

transport zwłok z Austrii transport z norwegii transport zmarłych Niemcy transport zmarłych z austrii do Polski sprowadzanie zwłok z austrii do polski

Kontakt

GLOB SP. Z O.O.
ul. Liliowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *