transport zmarłych anielski orszak Transport zwłok z Belgii Anielski Orszak : 500 369 737

Transport zwłok Belgia

transport zmarłych anielski orszak
Transport zwłok z Belgii Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok, Polska , Belgia
500 369 737
biuro@anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
Facebook

Belgia jest jedną z destynacji, którą wybrała duża część Polaków na miejsce swojej pracy czy zamieszkania, zwłaszcza po zniesieniu kontroli granicznych wewnątrz Unii Europejskiej. Obecnie szacuje się, że w Belgii zamieszkuje od 70 tysięcy do niemalże 100 tysięcy naszych rodaków. Niestety życie ludzkie jest bardzo nieprzewidywalne, a jego kres przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie i zdarza się, że dzieje się to poza granicami Polski. Niejednokrotnie wtedy osoby, które zdecydowały się na emigrację, w przypadku swojej śmierci chcą być pochowane w ojczystym kraju.

Należy jednak pamiętać, że o ile ułatwiono przekraczanie granic, tak przepisy dotyczące przewożenia zwłok z Belgii nadal są dość rygorystyczne. Warto więc w razie potrzeby skorzystać z usług firm specjalizujących się w tym zakresie, które pomogą nam we wszystkich kwestiach i pozwoleniach niezbędnych do wykonania takiego transportu. Firma ANIELSKI ORSZAK, ma doświadczenie w tego typu przewozach, często jest proszona o realizację przewozu zwłok z terytorium Belgii do Polski.

koszty transportu zmarłych z belgii do polski

Przewóz zwłok z Belgii

ANIELSKI ORSZAK jest firmą całkowicie wyspecjalizowaną w transporcie międzynarodowym, a świadczone przez nią usługi są na najwyższym poziomie.

Pracownicy firmy pozostają do dyspozycji swoich Klientów na każdym etapie realizacji zlecenia – również w celu pomocy w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych, urzędowych oraz tłumaczeń. ANIELSKI ORSZAK specjalizuje się w przewozie zwłok do Polski także z Belgii. Firma do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, oferując usługi dopasowane do potrzeb rodzin, które straciły Bliską Osobę.

W przypadku transportu zwłok z Belgii do Polski niezbędne jest uzyskanie poniższych dokumentów:

  • akt zgonu
  • kartę zgonu (Model III C) z informacją o wykluczeniu choroby zakaźnej lub inny dokument wykluczający chorobę zakaźną potwierdzające, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
  • pozwolenie miejscowych władz na transport zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire)
  • zezwolenie na pochówek wydane przez władze belgijskie (permis d’inhumer)
  • zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
  • certyfikat kremacji (w przypadku transportu urny z prochami)

Dodatkowo należy pozyskać dokument od władz polskich, w którym starostwo lub urząd miasta zezwala na przewóz zwłok z Belgii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce.

Możliwe jest także sprowadzenie prochów zmarłego po kremacji. Wtedy dokumentacja niezbędna do przewozu jest analogiczna, jak w przypadku przewozu zwłok.

sprowadzenie zwłok z Belgii

Koszty sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski

ANIELSKI ORSZAK to firma posiadająca ogromne doświadczenie i wiedzę z zakresu międzynarodowego transportu zwłok, dzięki czemu możliwe jest zaoferowanie korzystnych cen i usług, odpowiadających oczekiwaniom zleceniodawców.

Trudno jest podać koszt sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski, ponieważ na ostateczną cenę przewozu składa się wiele czynników – takich, jak chociażby odległość do przebycia, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. Belgia jest podzielona na 2 strefy różniące się kosztem transportu. Ceny, zaczynające się od 7 500 zł, są uzależnione od wielu zmiennych.

Koszty, które są przedstawiane zleceniodawcom po rozmowie z konsultantem, obejmują między innymi:

  • Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
  • Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz belgijskich urzędach
  • Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  • Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Uregulowanie całkowitego kosztu transportu zwłok z Belgii do Polski spoczywa na osobie zlecającej usługę firmie. Może to być zarówno współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. W przypadku, kiedy jest to krewny z pierwszej linii pokrewieństwa, istnieje możliwość otrzymania zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS albo KRUS.

transport zmarłych z Belgii

Wymagania dotyczące transportu zwłok z Belgii

Firma ANIELSKI ORSZAK jest przygotowana do sprostania wszystkim, nawet najtrudniejszym, wymaganiom. Dlatego też posiada tabor pojazdów odpowiednio wyposażony i przygotowany do transportu zwłok, jak też legitymuje się wszystkimi certyfikatami, umożliwiającymi świadczenie tego typu przewozów.

ANIELSKI ORSZAK przewozi ciała zmarłych w specjalistycznych trumnach z metalowym wkładem, które są konieczne w przypadku realizacji usług międzynarodowego transportu zwłok.

przewóz zwłok z Belgii do Polski

Kremacja w Belgii

Kremacja często jest wybierana w przypadku śmierci w Belgii. Po jej przeprowadzeniu prochy zostają umieszczone w specjalistycznej urnie, przewiezione do Polski oraz złożone w grobie. W przypadku śmierci osób na terytorium Belgii istnieje możliwość zlecenia kremacji na jej terenie i przewiezienie prochów do kraju.

Pracownicy firmy ANIELSKI ORSZAK są w stanie zająć się wszelkimi kwestiami formalnymi związanymi z organizacją kremacji. Przeprowadzenie kremacji może wpłynąć na obniżenie całkowitej kwoty składającej się na transport. Na każdym etapie przygotowań Klienci pozostają w kontakcie ze specjalnie przydzielonym konsultantem, który jest gotowy, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości, a także informować o przebiegu i realizacji zlecenia. Osoba konsultanta zostaje przydzielona już na początku współpracy tak, aby rodzina zmarłego mogła skupić się na przeżywaniu żałoby, nie martwiąc się o realizację transportu zwłok lub prochów z Belgii do Polski.

Wszystkie informacje, które są niezbędne, można otrzymać telefonując bezpośrednio do firmy ANIELSKI ORSZAK, pod numer telefonu 500 369 737.

Rekomendacje

Galeria

transport zmarłych z belgii przewóz zwłok z Belgii do Polski sprowadzanie zmarłych z belgii

Kontakt

Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *