Miejsce na Twoją firmę - zadzwoń: 501 759 267

Transport zwłok Belgia

Miejsce na Twoją firmę - zadzwoń
501 759 267

Belgia jest jedną z destynacji, którą wybrała duża część Polaków na miejsce swojej pracy czy zamieszkania, po zniesieniu kontroli granicznych wewnątrz Unii Europejskiej. Niestety życie ludzkie jest bardzo nieprzewidywalne, a jego kres przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie i zdarza się, że dzieje się to poza granicami Polski. Niejednokrotnie wtedy osoby, które zdecydowały się na emigrację, w przypadku swojej śmierci chcą być pochowane w ojczystym kraju. Dlatego należy jednak pamiętać, że o ile ułatwiono przekraczanie granic, tak przepisy dotyczące przewożenia zwłok nadal są dość rygorystyczne. Warto więc w razie potrzeby skorzystać z usług firm specjalizujących się w tym zakresie, które pomogą nam we wszystkich kwestiach i pozwoleniach niezbędnych do wykonania takiego transportu.

Przewóz zwłok z Belgii

W przypadku transportu zwłok z Belgii do Polski niezbędne jest uzyskanie poniższych dokumentów:

  • akt zgonu
  • zaświadczenie potwierdzające, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
  • pozwolenie miejscowych władz na transport zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire)
  • zezwolenie na pochówek wydane przez władze belgijskie (permis d’inhumer)
  • zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie

Dodatkowo należy pozyskać dokument od władz polskich, w którym starostwo lub urząd miasta zezwala na przewóz zwłok z Belgii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce.

Możliwe jest także sprowadzenie prochów zmarłego po kremacji. Wtedy dokumentacja niezbędna do przewozu jest analogiczna jak w przypadku przewozu zwłok.

Koszty sprowadzenia zwłok z Belgii

Trudno jest podać koszt sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski, ponieważ na ostateczną kwotę składa się wiele czynników. Wybrana firma specjalizująca się w przewozach osób zmarłych z pewnością udzieli bliższych informacji na ten temat oraz pomoże oszacować rozmiar wydatku na ten cel.