zakład pogrzebowy Hermes Szczecin Transport zwłok z Danii Hermes: 506 28 88 28

Transport zwłok Dania

zakład pogrzebowy Hermes Szczecin
Transport zwłok z Danii Hermes
ul. Kordeckiego 15 Szczecin
71-066 Polska , Dania
506 28 88 28
biuro@hermes.szczecin.pl
hermes.szczecin.pl
Facebook

Dania należy do tych krajów europejskich, w których Polacy chętnie szukali zatrudnienia – i to już od pierwszej fali emigracji zarobkowej, która miała miejsce na przełomie XIX i XX w. Także obecnie Dania jest krajem często wybieranym przez naszych rodaków poszukujących pracy, a to głównie ze względu na panującą powszechnie opinię o wysokiej kulturze oraz o atrakcyjnych warunkach pracy w tym kraju. Jest to prawda, ale do pełnego obrazu należałoby uwzględnić także wysokie koszty codziennego życia. Największe skupiska Polonii znajdują się w takich miastach, jak Kopenhaga, Nykøbing Falster oraz Aarhus.

Zarówno w przypadku wyjazdów zarobkowych, jak i turystycznych do Danii, zdarzają się wypadki losowe, które niekiedy kończą się także śmiercią. Wtedy to rodzina zmarłego zmuszona jest do zorganizowania transportu zwłok do Polski. Ponieważ dla przeciętnej rodziny z Polski, ze względów proceduralnych, logistycznych oraz językowych jest to obarczone dużą trudnością, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie – takiej, jak Zakład Pogrzebowy HERMES ze Szczecina.

Firma HERMES odznacza się dużą wiedzą oraz doświadczeniem nie tylko w świadczeniu różnorodnych usług pogrzebowych, ale również w transporcie zmarłych na obszarze całej Danii, a także na trasie do Polski. Nie jest to jednak jedyny kierunek przewozu zwłok, gdyż HERMES może zorganizować transport zmarłych z Danii i praktycznie z każdego państwa w Europie, a wszystko to z zachowaniem specyficznych uwarunkowań, wymaganych w przypadku tego typu przewozów.

transport zwłok z Danii

Sprowadzenie zwłok z Danii do Polski

Zakład Pogrzebowy HERMES, biorąc na siebie odpowiedzialność za wykonanie zadania transportu zwłok z Danii, podejmuje się też wszystkich czynności, które są z tym związane. Do najważniejszych kwestii w tym względzie należą te, dotyczące formalności urzędowych, w tym przygotowania niezbędnych dokumentów, uwzględniając konieczne tłumaczenia, bez których niemożliwe jest np. przejście odpraw konsularnych oraz granicznych.

Firma HERMES posiada także w swoim asortymencie różnorodne akcesoria pogrzebowe, w tym specjalistyczne trumny z metalowym wkładem, urny czy ubrania dla zmarłych.  Podejmując decyzję o powierzeniu firmie HERMES przygotowania operacji sprowadzenia zwłok z Danii do Polski otrzymuje się pewność, że zostanie ona wykonania w sposób perfekcyjny.

Przewóz zwłok z Danii

Jeśli śmierć obywatela Polski nastąpi na terenie Danii, konieczne jest wykonanie przepisanych prawem procedur, w tym uzyskanie następujących dokumentów:

  • aktu urodzenia i zawarcia związku małżeńskiego z Urzędu Stanu Cywilnego (jeśli nie dysponują Państwo odpisem);
  • zezwolenia na pochówek, które jest wydawane przez starostę lub prezydenta miasta, w którym planowany jest pogrzeb;
  • odpisu aktu zgonu (polskiego lub duńskiego Døds – og Begrevelsesattest) lub innego dokumentu stwierdzającego zgon;
  • zaświadczenia Laissez passer – LIGPAS, stwierdzającego przyczynę śmierci – jest ono wydawane przez duńskie władze sanitarne (Embedslægerne – w 5 regionach Danii);
  • zaświadczenia o sprowadzeniu zwłok lub prochów (szczątków) do kraju –  wydawane są przez Konsula

lub

  • zaświadczenia o kremacji wraz ze zgodą władz duńskich na transport urny

Niezależnie od wybranej formy pochówku – Zakład Pogrzebowy HERMES jest w stanie przygotować kompleksowo wszystkie procedury, tak związane z przewozem ciała zmarłego, jak i z przewozem jego prochów po kremacji.

przewóz zwłok z Danii

Kremacja w Danii

Z roku na rok kremacja jest coraz chętniej wybieraną przez Duńczyków metodą pochówku. Potwierdzać to mogą chociażby statystyki dotyczące krematoriów, których w Danii – na stosunkowo małej powierzchni kraju, liczącej sobie 43 098,31 km² – znajduje się około 20. Decyzja o tym, jaką formę pochówku wybrać, mogą podjąć już osoby, które ukończyły 15 rok życia. Część z osób, które decydują się na kremację, podejmuje następnie decyzję, aby ich prochy zostały rozsypane do morza, co jest zgodne z prawem obowiązującym w Danii.

Jeśli rodzina z Polski podejmuje decyzję o kremacji swojego zmarłego przed przewozem do rodzinnego kraju –  Zakład Pogrzebowy HERMES służy wszechstronną pomocą w zorganizowaniu tego typu procedury na terenie Danii. Należy jednak pamiętać, że wykonanie kremacji w Danii wiąże się w bardzo wysokimi kosztami.

Niezbędne jest także zgromadzenie i przedstawienie następujących dokumentów:

  • oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych
  • akt zgonu
  • informacja o implantach, które posiada osoba zmarła
  • o ile jest taka wola osoby zmarłej lub jej rodziny – wniosek informujący o zamiarze rozsypania prochów w miejscu dozwolonym przez prawo

Zakład HERMES ze Szczecina podejmuje się zgromadzenia i przedstawienia wszystkich dokumentów niezbędnych do samej procedury kremacji, jak i do odprawy konsularnej, związanej z przewozem urny z prochami. Firma posiada także w swoim asortymencie trumny kremacyjne. Przed przeprowadzeniem kremacji ciało zmarłego jest przygotowywane z szacunkiem przez pracowników firmy HERMES, a także mogą oni wykonać fotografię, aby rodzina zmarłego miała pewność, że spopieleniu zostało poddane ciało właściwej osoby.

sprowadzenie zwłok z Danii

Koszty sprowadzenia zwłok z Danii

Zakład Pogrzebowy HERMES zawsze stara się o pełną przejrzystość w każdym działaniu. Przejrzystość ta dotyczy tak wszelkich procedur, jak i ich kosztów. Każde zlecenie podlega indywidualnemu rozpatrzeniu oraz wycenie, odzwierciedlającej zarówno złożoność logistyczną planowanych działań, jak i inne uwarunkowania, mające wpływ na czas oraz sposób realizacji usługi sprowadzenia zwłok z Danii do Polski. Najczęściej bowiem odbywa się on drogą lądową, ale w szczególnych przypadkach także wykorzystywany jest transport lotniczy.

Uwzględniając potrzeby wielu rodzin osób zmarłych, firma HERMES daje możliwość skorzystania z rozliczenia wykonanej usługi przewozu zmarłego z Danii do Polski – z uwzględnieniem środków z zasiłku pogrzebowego wypłacanego w Polsce. O komplementarność dokumentów, wymaganych przez polskie instytucje, dba personel Zakładu Pogrzebowego HERMES. Koszt transportu zwłok z Danii do Polski jest zróżnicowany i najczęściej usytuowany w granicach 6000 PLN – 10000 PLN.

Osoby, którym zależy na uzyskaniu bliższych informacji, także dotyczących kosztu sprowadzenia zmarłego z Danii do Polski, proszone są o kontakt telefoniczny z firmą HERMES pod numerem telefonu: 506 28 88 28.

Rekomendacje

Galeria

dania transport zwłok z Danii przewóz zwłok z Danii do polski sprowadzenie zwłok z Danii miedzynarodowy transport zmarłych dania transport zwłok dania - szczecin przewozy zmarłych międzynarodowy transport zwłok z Danii kremacje w Danii przewóz zwłok z danii do polski sprowadzenie zmarłych z Danii do polski całodobowy transport zwłok dania

Kontakt

Zakład Pogrzebowy Hermes
ul. Kordeckiego 15
71-066 Szczecin

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *