transport zwłok do Polski Transport zwłok z Francji Chwolka: 608 135 247

Transport zwłok Francja

transport zwłok do Polski
Transport zwłok z Francji Chwolka
ul. Bolesława Chrobrego 12A Ośno Lubuskie
69-220 Polska , Francja
608 135 247
chwolka@onet.eu
chwolka.pl
chwolka.pl

Francja jest jednym z krajów europejskich, które cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Do tego właśnie państwa spora część rodaków wyjechała w poszukiwaniu lepszego życia i zarobków. Obecnie szacuje się, że żyje tam około miliona obywateli Polski, a największa część z nich zasiedla miasta takie, jak: Paryż, Arles, Marsylia oraz Perpignan.

Niestety: zdarza się i tak, że czasami dochodzi do zgonów Polaków mieszkających na stałe bądź osób przebywających we Francji na wakacjach czy będących akurat na jej terytorium przejazdem. W następstwie takich sytuacji rodzina dąży do przewiezienia zwłok zmarłego do rodzinnego kraju. Wtedy właśnie warto skorzystać z usług profesjonalistów takich, jak Zakład Pogrzebowy CHWOLKA.

Firma ta posiada nie tylko ogromne doświadczenie i wiedzę z zakresu transportu zwłok, a także w świadczeniu innych usług pogrzebowych, co umożliwia sprawne i szybkie przeprowadzenie całego procesu przewozu zmarłych z Francji do Polski – ale także tzw. habilitację czyli pozwolenie na świadczenie usług pogrzebowych na terenie Francji. Pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z tą procedurą i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Z firmą CHWOLKA możliwe jest zorganizowanie transportu zwłok praktycznie z każdego zakątka świata. Dodatkowo wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami i przy najwyższym poszanowaniu godności osoby zmarłej.

Sprowadzenie zwłok z Francji do Polski

Firma CHWOLKA jest w stanie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zorganizować w sposób rzetelny, godny i profesjonalny transport zwłok z każdego zakątka Francji. Pracownicy pomogą w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym także wszystkie pozwolenia i tłumaczenia. Zakład Pogrzebowy CHWOLKA zapewnia specjalistyczne trumny z metalowym wkładem, a także różnego rodzaju urny oraz inne akcesoria pogrzebowe. Firma troszczy się też o ubranie zmarłego czy zabiegi kosmetyczne, przygotowując go tym samym do pochówku. CHWOLKA bierze odpowiedzialność za wszelkie kwestie dokumentacyjne, odprawy konsularne oraz graniczne. Decydując się na skorzystanie z usług firmy CHWOLKA rodziny w żałobie otrzymują kompleksową pomoc i wsparcie we wszystkich sprawach, związanych z procesem przewozu zwłok z Francji.

transport zwłok z francji do polski

Przewóz zwłok z Francji

W przypadku śmierci obywatela Polski na terenie Francji niezbędne postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i konieczne jest uzyskanie:

 • zezwolenia Prezydenta Miasta lub Starosty w Polsce, któremu podlega cmentarz, na przewóz zwłok lub prochów z Francji do Polski
 • świadectwa medycznego, że przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna, wystawione przez lekarza, który stwierdził zgon
 • odpisu aktu zgonu lub innego dokumentu stwierdzającego zgon
 • zaświadczenia na sprowadzenie zwłok lub prochów (szczątków) do kraju – wydane przez Konsula
 • zaświadczenia o zamknięciu trumny oraz zezwolenie prefektury francuskiej na wywóz ciała

lub

 • zaświadczenia o kremacji oraz zgoda prefektury francuskiej na transport urny

Firma CHWOLKA gwarantuje przygotowanie pełnego kompletu dokumentów oraz transport ciała zmarłego, z zachowaniem wobec niego i jej najbliższych pełnego szacunku.

przewóz zwłok z Francji do Polski

Kremacja we Francji

Według statystyk kremacja preferowana jest przez ponad 30% społeczeństwa francuskiego, a w samym Paryżu już co druga osoba dokonałaby spopielenia zwłok. Popularność tej formy pochówku sprawiła, że w roku 2020 liczba krematoriów we Francji wynosiła 197. Krematoria te służą także obywatelom Polski, kiedy zapada decyzja o tym, aby przed przewozem Zmarłego do Polski wykonać spopielenie.

Zakład Pogrzebowy CHWOLKA podejmuje się kompleksowej organizacji kremacji na terenie Francji. Do jej wykonania niezbędne jest złożenie kompletu dokumentów zawierających:

 • oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych
 • akt zgonu
 • zgodę na kremację, wydaną przez burmistrza miasta, w którym nastąpił zgon

Czas kremacji to średnio 1,5 – 2h. Uzależnione jest to m.in. od wagi osoby zmarłej oraz materiału, z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna). Firma CHWOLKA zajmuje się załatwieniem wszelkich niezbędnych dokumentów i odprawą konsularną. Zapewnia także trumnę, spełniającą wymogi niezbędne do wykonania kremacji. Zakład Pogrzebowy CHWOLKA, mając na uwadze gwarancję spokoju swoich Klientów – na ich życzenie może wykonać zdjęcie ciała, by rodzina w żałobie miała pewność, że w trumnie znajduje się wskazana osoba. (Usługa jest bezpłatna, a zleceniodawca otrzymuje zdjęcia na karcie SIM).

polski zakład pogrzebowy we francji

Koszty sprowadzenia zwłok z Francji

Firma CHWOLKA na każdym kroku stara się jasno i klarownie przedstawiać Klientom zakres wykonywanych usług. Personel tego zakładu pogrzebowego nie boi się żadnych pytań i do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, okazując empatię i zrozumienie dla rodziny, która właśnie straciła kogoś bliskiego. Kwestia ceny transportu to suma różnych czynników, mających wpływ na całość kwoty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma umożliwia rodzinie rozliczenie międzynarodowego transportu w ramach zasiłku pogrzebowego, który jest wypłacany w Polsce na podstawie dokumentów, o których sporządzenie dbają pracownicy firmy CHWOLKA. Transport zwłok z Francji do Polski to koszt, który waha się od 11000 do 17900 PLN.

W celu dokładnej wyceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego z firmą pod numerem telefonu: +48 608-135-247.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zmarłych z francji do polski polski zakład pogrzebowy we francji

Kontakt

Polski Zakład Pogrzebowy CHWOLKA
Marcin Tyczyński
ul. Bolesława Chrobrego 12A
69-220 Ośno Lubuskie

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

 1. Polecam firmę Chwolka, solidni, byli z nami w stałym kontakcie i informowali na bieżąco co się dzieje, a to było bardzo ważne bo nasza mama się martwiła.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *