transport zmarłych anielski orszak Transport zwłok z Hiszpanii Anielski Orszak : 500 369 737

Transport zwłok Hiszpania

transport zmarłych anielski orszak
Transport zwłok z Hiszpanii Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok, Polska , Hiszpania
500 369 737
biuro@anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
Facebook

Hiszpania obecnie jest popularnym celem wyjazdów zarówno turystycznych, jak i zarobkowych. Emigracja ekonomiczna Polaków do tego kraju miała miejsce głównie w latach 80. i 90. XX wieku. Część osób traktowała Hiszpanię jako kraj tranzytowy w drodze do Ameryki lub Kanady. Dla innych – pobyt w Hiszpanii miał być okazją do polepszenia osobistej sytuacji finansowej z perspektywą późniejszego powrotu do Ojczyzny. Niejednokrotnie te plany ulegały jednak modyfikacjom i Polacy decydowali się na osiedlenie w Hiszpanii na stałe.

Statystyki wskazują, że w Hiszpanii mieszka ok. 100 tysięcy Polaków, przy czym najwięcej wybrało na miejsce do życia Madryt. Także wielu młodych ludzi z Polski wybiera Hiszpanię jako miejsce swoich studiów. Ze względu zaś na walory krajobrazowe oraz klimatyczne Hiszpania jest chętnie odwiedzana przez licznych turystów.

Wiele osób, które za życia mieszkały w Hiszpanii, pragną jednak po śmierci być pochowane w rodzinnym kraju – zwłaszcza jeśli w Polsce pozostała znaczna część rodziny. Gdy zatem następuje śmierć obywatela Polski przebywającego w Hiszpanii, konieczne jest wdrożenie procedury transportu ciała zmarłego do kraju.

Sprowadzenie zwłok z Hiszpanii

Firma ANIELSKI ORSZAK otrzymuje wiele zleceń na przygotowanie i przeprowadzenie transportu zwłok z Hiszpanii do Polski. Ze względu na posiadane doświadczenie, wiedzę oraz zdolności operacyjne każdy Klient, zwracający się z taką prośbą, może mieć pewność, że wszystkie procedury zostaną przeprowadzone szybko i sprawnie, wraz z pozyskaniem niezbędnej dokumentacji.

Każdej rodzinie towarzyszy osobisty konsultant, który dba o informowanie na bieżąco na temat poszczególnych etapów realizacji usługi przewozu zmarłego.

przewóz zmarłych z hiszpanii

 

Transport zwłok z Hiszpanii do Polski

W Hiszpanii obowiązują przepisy mówiące, że ciała zmarłych przewożone w trumnach podlegają obowiązkowej balsamacji, natomiast kremację realizują wyspecjalizowane firmy z terenu Hiszpanii. Procedury związane z organizacją transportu zwłok z Hiszpanii do Polski są skomplikowane, dlatego rekomendowane jest powierzenie tego firmie, która specjalizuje się w świadczeniu tego typu usług funeralnych.

ANIELSKI ORSZAK jest taką właśnie firmą, posiadającą szeroką wiedzę, odpowiednie doświadczenie, sprzęt, a także pracowników, którzy władają biegle językiem hiszpańskim. Dzięki temu rodzina zmarłego otrzymuje gwarancję zarówno prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia wszystkich procedur, jak i tego, że osoba zmarła zostanie z szacunkiem przygotowana i przewieziona do rodzinnego kraju.

sprowadzenie zmarłych z Hiszpanii do Polski

Należy pamiętać, że w Polsce konieczne jest uzyskanie zgody starosty lub prezydenta miasta, w którym przewidziany jest pochówek, na transport ciała do Polski i pogrzeb na wybranym cmentarzu w Polsce. Niezbędne jest również uzyskanie zgody polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Hiszpanii do Polski oraz uiszczenie opłaty konsularnej.

Transport zmarłego z Hiszpanii do Polski obwarowany jest koniecznością posiadania m.in. następujących dokumentów:

  • karta zgonu wraz z zaświadczeniem, że zgon nie jest następstwem choroby zakaźnej
  • akt zgonu wydany na druku międzynarodowym lub akt zgonu hiszpański przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego
  • zaświadczenie o zabalsamowaniu lub kremacji zwłok – jest ono świadectwem zgody władz lokalnych na wywóz zwłok lub prochów za granicę Hiszpanii
  • zaświadczenie wydane przez gminę, potwierdzającego spełnienie wymogów dotyczących międzynarodowego przewozu zwłok – w przypadku przewozu ciała Zmarłego specjalistyczna trumna z metalowym wkładem).
  • certyfikat kremacji – w przypadku przewozu urny z prochami zmarłego

transport zmarłych z Hiszpanii do Polski

Koszty sprowadzenia zwłok z Hiszpanii do Polski

Cena sprowadzenia zwłok z Hiszpanii do Polski zależna jest od wielu czynników, dlatego nie sposób podać jednego stałego kosztu, który jednak nie jest nigdy niższy od 10 000 zł.

Pracownicy firmy ANIELSKI ORSZAK, kierując się zasadami pełnej transparentności i uczciwości, podczas pierwszego spotkania z rodziną zmarłego podają wszystkie niezbędne informacje. Także podczas pierwszego spotkania, na podstawie informacji uzyskanych od zleceniodawców, zostaje wyliczony koszt transportu zmarłego z Hiszpanii do Polski.

Kremacja w Hiszpanii

Fakt śmierci Bliskiej Osoby, która umiera poza granicami Polski, jest bardzo bolesny. Jednym z powodów tego bólu jest niemożność pożegnania się z daną osobą przed odejściem i zobaczenia jej ostatni raz. Tym bardziej wtedy, kiedy zapada decyzja o kremacji. Firma ANIELSKI ORSZAK zapewnia wszechstronną pomoc w organizacji kremacji zwłok w Hiszpanii oraz w przewozie urny z prochami z Hiszpanii do Polski.

Informacje na temat sprowadzania zmarłych z Hiszpanii do Polski, jak również na temat przewozu zmarłych z Polski do Hiszpanii, można uzyskać bezpośrednio w firmie ANIELSKI ORSZAK, dzwoniąc pod numer telefonu +48 500 369 737.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok z Holandii do Polski transport zmarłych z Hiszpanii do Polski

Kontakt

Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

  1. Po odejściu naszej bliskiej osoby, która mieszkała tyle lat w Hiszpanii, byliśmy autentycznie przestraszeni na myśl o tym jak ją sprowadzić do Polski. Na szczęście okazało się, że nie jest to tak trudne, jak poinformowali nas przemili pracownicy firmy Anielski Orszak. Bardzo nam pomogli i do tego jasno przedstawiali koszty. Serdecznie polecam

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *