transport zmarłych anielski orszak Transport zwłok z Kanady Anielski Orszak: 500 369 737

Transport zwłok Kanada

transport zmarłych anielski orszak
Transport zwłok z Kanady Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok, Polska , Kanada
500 369 737
biuro@anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
Facebook

Kanada to państwo, do którego początkowo emigrowało niewiele osób z Polski. Z czasem ich liczba znacząco rosła. Obecnie Kanadę zamieszkuje około miliona Polaków oraz 1,5 miliona osób pochodzenia polskiego. Do kraju tego przyciąga ogromna tolerancja społeczeństwa kanadyjskiego oraz walory turystyczne, jak i wysokość zarobków, która pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu i stabilizacji.

W związku z tak dużą liczbą osób pochodzenia polskiego zamieszkujących terytorium Kanady – firma ANIELSKI ORSZAK często otrzymuje zlecenia na transport zmarłych z Kanady do Polski.

W firmie zatrudnieni są specjaliści, którzy starają się pomóc we wszystkich kwestiach związanych z transportem zwłok. Służą oni pomocą we wszystkich formalnościach oraz tłumaczeniach, pozostając w stałym kontakcie ze swoimi Klientami na każdym etapie zlecenia.

transport zwłok z Kanady

Sprowadzenie zwłok z Kanady

Sprowadzenie zwłok lub prochów z terytorium Kanady do Polski wiąże się z wieloma formalnościami. Do rozpoczęcia procedury transportu zmarłych, niezbędne jest uzyskanie m.in. takich dokumentów, jak:

 • akt zgonu lub tymczasowy akt zgonu wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski
 • zaświadczenie medyczne, poświadczone przez lekarza lub koronera stwierdzające, że zgon nie miał związku z chorobą zakaźną
 • zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem).
 • zgoda władz lokalnych na wywóz zwłok lub prochów po za granice Kanady
 • zgoda starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.
 • polski paszport osoby zmarłej (jeśli był wystawiony)
 • zaświadczenie kremacji (w wypadku transportu urny z prochami)
 • zaświadczenie o przygotowaniu zwłok do transportu wystawione przez Public Health Officer – Certificate of embalming and packaging;

sprowadzanie zwłok z Kanady

Koszty sprowadzenia zwłok z Kanady

ANIELSKI ORSZAK posiada ogromne doświadczenie, wiedzę i możliwości pozwalające na bezpieczny, bezproblemowy transport zwłok z Kanady do Polski. Wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i sanitarnymi.

Cennik świadczonych usług z zakresu transportu zwłok czy prochów z Kanady do Polski różni się w zależności od przypadku i każda wycena przygotowywana jest indywidualnie. Na jej końcowy wynik wpływ ma wiele czynników, jak chociażby odległości, rodzaj trumny, koszty związane z czynnościami wykonywanymi w placówkach medycznych. Koszt usługi transportu zmarłych nie jest jednak nigdy niższy od 9000 zł.

W kosztorysie, przygotowywanym każdorazowo indywidualnie przez konsultanta firmy ANIELSKI ORSZAK znaleźć można następujące pozycje:

 • koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
 • opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz kanadyjskich urzędach
 • odprawa sanitarna i odprawa celna,
 • transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Istotnym jest wspomnieć, że koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie i ważne jest aby była to osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Dzięki temu możliwe będzie otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS lub KRUS.

 

Wymagania dotyczące transportu zwłok z Kanady

ANIELSKI ORSZAK to firma, która nieustanie podnosi poziom swoich usług i poszerza ich zakres, dużą wagę przykładając do wszelkich pozwoleń czy kwestii formalnych. Personel stara się pomóc Klientom we wszystkich kwestiach. W tym celu każdorazowo zostaje przydzielony konsultant zajmujący się danym zleceniem, który będzie do dyspozycji rodziny zmarłego na każdym etapie przygotowań. Dzięki znajomości prawa międzynarodowego, obowiązującego w Kanadzie, personel uzyskuje wszystkie niezbędne zgody czy tłumaczenia w możliwie najkrótszym czasie.

Duże znaczenie ma także posiadany tabor pojazdów, który został specjalnie przygotowany do świadczenia usług transportu międzynarodowego. Spełnia on niezbędne normy i posiada stosowne pozwolenia. ANIELSKI ORSZAK dysponuje specjalistycznymi trumnami z metalowym wkładem, które są konieczne w przypadku usług międzynarodowego transportu zwłok.

ile kosztuje transport zwłok z kanady

Kremacja w Kanadzie

Śmierć osoby najbliższej jeszcze dodatkowo, która przebywa poza terytorium swojego kraju jest dla rodziny bardzo trudną sytuacją. Dzieje się tak zawsze, a szczególnie wtedy, kiedy zachodzi konieczność dokonania wyboru kremacji poprzedzającej przewóz zmarłego oraz jego pochówek. Dlatego też ANIELSKI ORSZAK stara się pomóc we wszystkich kwestiach, również w kompleksowej organizacji kremacji. Ponadto zdając sobie sprawę, że cała procedura sprowadzenia ciała może okazać się bardzo kosztowna, daje możliwość rozłożenia kosztów usługi na dogodne raty. ANIELSKI ORSZAK nie wymaga przedpłat i nie praktykuje również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Klient obdarowuje firmę zaufaniem, powierzając tak ważną sprawę, więc zaufanie musi być obopólne.

Informacje, związane z procedurą transportu zmarłych z Kanady do Polski, można uzyskać bezpośrednio od pracowników firmy ANIELSKI ORSZAK, pod numerem telefonu 500 369 737.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok z Holandii do Polski koszt przewozu zwłok z Kanady do Polski

Kontakt

Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *