transport zwłok Glob Drejka Transport zwłok z Niemiec Glob Drejka: 604 559 569

Transport zwłok Niemcy

transport zwłok Glob Drejka
Transport zwłok z Niemiec Glob Drejka
ul. Liliowa 11
06-200 Maków Mazowiecki, Polska , Niemcy
604 559 569
29 71 71 827
24.glob@gmail.com
drejka.pl
transport-zwlok-z-niemiec.pl
Facebook

Niemcy są zachodnim sąsiadem Polski. Z tym uwarunkowaniem geograficznym wiąże się fakt, iż wielu z naszych rodaków zdecydowało się podjąć pracę i rozpocząć życie w jednym z tamtejszych landów. Bliskość położenia często wpływa na decyzję mieszkańców naszego kraju o przeprowadzce czy podjęciu w Niemczech zatrudnienia. Czasami jednak zdarza się tak, że osoba, która żyła w Niemczech wiele lat nie chce, żeby jej pogrzeb odbył się tam, gdyż nie wyobraża sobie innej sytuacji, niż być pochowaną po śmierci w kraju pochodzenia. W momencie zatem, gdy śmierć takiej osoby nastąpiła na terytorium Niemiec konieczne jest uzyskanie pozwoleń niezbędnych do przewiezienia zwłok do Polski oraz organizacja kompleksowej procedury transportu.


Firma GLOB DREJKA to  w sposób szczególny specjalizuje się w międzynarodowym transporcie zwłok z Niemiec i całego świata do Polski.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, każda rodzina, która musi zmierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby na obczyźnie, może mieć pewność, że eksportacja ciała zmarłego do Polski przebiegnie w sposób wyjątkowo sprawny. Tym samym rodzina będzie mogła rozpocząć przygotowania do ostatniego pożegnania.

transport zmarłych z niemiec

Transport zwłok z Niemiec do Polski

W Niemczech obowiązują przepisy mówiące, że pogrzeb lub kremacja muszą odbyć się w ciągu 96 godzin od śmierci. Nie dotyczy to sytuacji, w której chcemy przewieźć zwłoki poza granice Niemiec. Procedury związane z organizacją transportu zwłok z Niemiec do Polski są jednak dość skomplikowane, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej i doświadczonej firmie.

Zakład Pogrzebowy GLOB DREJKA to właśnie firma, w której pracownicy mają odpowiednie doświadczenie, sprzęt oraz zaplecze w postaci osób posługujących się biegle językiem niemieckim. Dzięki temu wszystkie niezbędne formalności dopełnione są prawidłowo oraz w terminie. To z kolei sprawia, że rodzina nie musi obawiać się zbędnych komplikacji, natomiast może mieć pewność, że ich bliski zostanie odpowiednio przygotowany do transportu i przewieziony do Polski w zaplanowanym terminie.

Warto przypomnieć, że w Polsce konieczne jest uzyskanie zgody starosty lub prezydenta miasta na transport ciała do Polski i pochowanie na polskim cmentarzu. Po uzyskaniu zgody starosty/prezydenta miasta należy postarać się w konsulacie, mającym swoją placówkę na terenie Niemiec, o zgodę na przetransportowanie zwłok.

Niezbędne jest także posiadanie kompletu dokumentów – takich, jak:

 • akt zgonu
 • zaświadczenie medyczne, potwierdzające, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • zezwolenie lokalnych władz na transport zwłok z Niemiec do Polski (Leichenpass).

Osoby zajmujące się transportem zwłok mogą zostać poproszone o przedstawienie dokumentów, które potwierdzą przestrzeganie wszelkich norm i przepisów sanitarnych. Możliwe jest także sprowadzenie prochów zmarłego po kremacji. Wtedy niezbędne jest posiadanie zaświadczenie kremacji wydawanego przez krematorium w Niemczech.

sprowadzenie zwłok z Niemiec

Koszty sprowadzenia zwłok z Niemiec

Cena sprowadzenia zwłok z Niemiec do Polski zależna jest od wielu czynników, dlatego nie sposób podać jednego stałego, choćby przybliżonego, kosztu. Jednak, aby ograniczyć niepewność bliskich zmarłego, pracownicy firmy GLOB DREJKA już na pierwszym spotkaniu z rodziną jasno przedstawiają wszystkie informacje oraz podają pełny koszt usługi transportu zmarłego, bez ukrytych cen. Ponadto zakład pogrzebowy DREJKA umożliwia rodzinie rozliczenie międzynarodowego transportu w ramach zasiłku pogrzebowego, którego kwota wynosi obecnie 4000 złotych. Dodatkowym atutem firmy GLOB DREJKA są bardzo przejrzyste warunki umowy, które dają rodzinie Osoby Zmarłej pewność sprawnie wykonanej usługi.

Żadna osoba, decydująca się na usługi pogrzebowe zakładu pogrzebowego GLOB DREJKA, nie musi obawiać się o brak znajomości języka niemieckiego. Wykwalifikowani pracownicy firmy GLOB DREJKA, mówiący biegle tym językiem, zajmą się wszelkimi formalnościami, kwestiami urzędowymi oraz tłumaczeniem dokumentów. Celem pracowników zakładu pogrzebowego jest sprawna pomoc, pełna taktu i dyskrecji. Cały personel przykłada dużą wagę do świadczonych usług, aby odciążyć rodziny w tym i tak trudnym czasie.

Informacje na temat sprowadzania zmarłych z Niemiec do Polski można uzyskać bezpośrednio w firmie GLOB DREJKA dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 604 559 569.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zmarłych niemcy transport zmarłych Niemcy sprowadzenie zwłok z Niemiec międzynarodowy transport zwłok Niemcy transport zwłok z Niemiec do polski

Kontakt

GLOB SP. Z O.O.
ul. Liliowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

 1. Firma pogrzebowa zajęła się sprowadzeniem mojego Brata z Niemiec, ogromny profesjonalizm, sprawne działanie oraz przystępne ceny. Zostaliśmy potraktowani z ogromnym szacunkiem, firma godna zaufania

  (5/5)
 2. Firma Glob Drejka reprezentuje prawdziwy profesjonalizm. Działają bardzo sprawnie nie tylko w kwestii transportu do Polski, ale również zorganizowali piękny pogrzeb. Wszystko załatwiliśmy w jednym miejscu. Szczerze polecam.

  (5/5)
 3. Dzięki kompetencji pracowników Glob Drejka, w ogóle nie musiałam martwić się o żadne formalności. O wszystko zadbali. Transport i organizacja pogrzebu przebiegły bardzo sprawnie.

  (5/5)
 4. Firma Glob Drejka wykazała się wielkim profesjonalizmem i prędkością w działaniu. Nie sądziłam, że tak szybko sprowadzą do kraju bliską nam osobę. Odjęli nam mnóstwo stresu, a co więcej pomogli zorganizować piękny pogrzeb. Serdecznie polecam

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *