transport zmarłych anielski orszak Transport zwłok ze Szkocji Anielski Orszak: 500 369 737

Transport zwłok Szkocja

transport zmarłych anielski orszak
Transport zwłok ze Szkocji Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok, Polska , Szkocja
500 369 737
biuro@anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
sprowadzenie-zwlok-z-anglii.pl
Facebook

Szkocja jest krajem, w którym według najnowszych statystyk zamieszkuje blisko 100 tysięcy Polaków. Państwo to jest otwarte na obecność obcokrajowców i ma im wiele do zaoferowania. Jednym z najczęstszych powodów wyjazdów do odległej Szkocji jest zazwyczaj chęć zarobku, a w przeciwieństwie do znacznie bliższej lokalizacji, jaką jest Londyn, w wielkich miastach Szkocji łatwiej jest znaleźć pracę i ułożyć sobie życie. Polacy najczęściej osiedlają się w dużych miastach takich, jak Edynburg czy Glasgow.

ANIELSKI ORSZAK to firma, która specjalizuje się w przewozie zwłok ze Szkocji. Posiada ogromne doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie i jest pierwszą firmą w Polsce, która wyspecjalizowała się w świadczeniu tego typu usług. Szkocja jest jedną z destynacji, z którym transport zwłok odbywa się w sposób regularny, na co wpływ ma liczebność naszych rodaków na jej terytorium.

Transport zwłok ze Szkocji do Polski

Kwestia sprowadzenia zwłok ze Szkocji jest skomplikowana, związana z wypełnieniem wielu kwestii formalnych i prawnych. ANIELSKI ORSZAK oddaje do dyspozycji Klientów wiedzę i doświadczenie swoich pracowników, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować szybkie, sprawne i bezproblemowe sprowadzenie ciała lub prochów ze Szkocji do Polski.

Po uprzednim kontakcie telefonicznym Klientowi zostaje przydzielony opiekun, który pozostaje z rodziną zmarłego w stałym kontakcie, troszczy się też o dopełnienie formalności i przygotowanie tłumaczeń. Dzięki temu zleceniodawcy mają informacje na każdym etapie zlecenia i mogą skupić się na przeżywaniu żałoby.

transport zwłok Szkocja

W przypadku konieczności sprowadzenia zwłok ze Szkocji do Polski niezbędne jest uzyskanie między innymi takich dokumentów, jak:

  • zgoda koronera (Out of England) na wywóz zwłok lub prochów poza granice Szkocji (Wielkiej Brytanii)
  • akt zgonu wydany przez urząd lub tymczasowy akt zgonu wydany przez koronera wraz tłumaczeniem przysięgłym na język polski
  • dokument od lekarza lub koronera stwierdzający wykluczenie choroby zakaźnej (Freedom From Infection)
  • zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (m.in. zastosowano specjalistyczną trumnę z metalowym wkładem)
  • zgoda starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek, na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski
  • zaświadczenie o kremacji (w wypadku transportu urny z prochami)

sprowadzenie zwłok ze Szkocji do Polski

Koszty sprowadzenia zwłok ze Szkocji

Kwoty, jakie składają się na końcowe koszty realizacji usługi, wyceniane są indywidualnie, gdyż wpływ mają na nie czynniki takie, jak odległości, rodzaj trumny, opłaty w szpitalach czy innych placówkach. Dodatkowo w kosztorysie przewozu zmarłych ze Szkocji do Polski uwzględniane są takie koszty, jak:

  • Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
  • Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz szkockich urzędach
  • Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  • Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Uregulowanie kosztów transportu zwłok spoczywa na osobie zlecającej usługę. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi gotowość pokrycia kosztów. Najważniejsze jest jednak, aby osoba ta była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa, gdyż wtedy możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS lub KRUS.

Personel firmy ANIELSKI ORSZAK, opierając się na bogatym doświadczeniu swojej pracy, doskonale wiedzą, że koszty transportu zmarłych w zdecydowanej większości przypadków stanowią duże obciążenie finansowe dla rodziny osoby zmarłej. W przypadku Szkocji, ceny za tego typu usługi, nigdy nie są mniejsze, niż 10 tysięcy zł. Dlatego też ANIELSKI ORSZAK daje możliwość rozłożenia kosztu usługi na dogodne raty. Firma nie wymaga wnoszenia przedpłat, i nie praktykuje również żądania rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. ANIELSKI ORSZAK zawsze stara się pomóc i dopasować swoje usługi do możliwości i oczekiwań klientów.

sprowadzanie zmarłych ze Szkocji do Polski

Kremacja w Szkocji

Kremacja, w przypadku śmierci obywateli polskich za granicą, jest coraz częściej wybieraną procedurą, a zarazem formą pochówku. Po spopieleniu ciała zmarłego, które odbywa się najczęściej na terenie Szkocji, jego prochy są umieszczane w zabezpieczonej urnie, a następnie przewożone do Polski. Dzięki temu udaje się w wielu przypadkach obniżyć koszty całej usługi przewozowej. Firma ANIELSKI ORSZAK bierze na siebie odpowiedzialność za przygotowanie do kremacji w Szkocji, nadzoruje jej przeprowadzenie, a następnie troszczy się o przewóz prochów zmarłego do wybranej lokalizacji w Polsce.

Bardziej szczegółowe informacje, dotyczące przygotowania oraz realizacji transportu ciała lub też prochów zmarłego ze Szkocji do Polski można otrzymać, nawiązując kontakt bezpośrednio z firmą ANIELSKI ORSZAK. Numer telefonu to 500 369 737.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok z Holandii do Polski sprowadzanie zmarłych ze Szkocji do Polski transport zmarłych ze Szkocji do Polski

Kontakt

Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *