transport zwłok do Polski Transport zwłok ze Szwajcarii: 608 135 247

Transport zwłok Szwajcaria

transport zwłok do Polski
Transport zwłok ze Szwajcarii
ul. Bolesława Chrobrego 12A Ośno Lubuskie
69-220 Polska , Szwajcaria
608 135 247
chwolka@onet.eu
chwolka.pl
chwolka.pl

Szwajcaria coraz częściej wybierana jest przez Polaków, ale także przedstawicieli innych krajów, w celu poprawy swoich warunków życiowych. Jest to kraj niezwykle atrakcyjny gospodarczo, w którym obywatele mają duże poczucie bezpieczeństwa, wolności, doskonałą opiekę lekarską oraz wysokie zarobki. Szacunki pokazują, że na terenie Szwajcarii żyje obecnie około 20 tysięcy Polaków, ta liczba ulega jednak ciągłemu wzrostowi. Najczęściej wybieranym kierunkiem, który wybierany jest przez obywateli Polski są Zurych i Genewa.

Nie są to jedyne okoliczności, w jakich Polacy trafiają do Szwajcarii. Zwłaszcza w zimie kraj ten staje się chętnie uczęszczanym kierunkiem turystycznym, ze względu na możliwość uprawiania sportów narciarskich – a pobyt lub podróże przez jego terytorium wiążą się także z trudnymi kwestiami, jak wypadki lub nawet śmierć. Wtedy to najbliższa rodzina zmarłego staje przed wyzwaniem sprowadzenia zwłok ze Szwajcarii do Polski. W takich przypadkach warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, mającej wiedzę i doświadczenie w zakresie sprowadzania zwłok do Polski.

Firma CHWOLKA, specjalizuje się w przewozie zwłok z całego świata, również ze Szwajcarii. Firma ta posiada bogatą wiedzę i duże doświadczenie umożliwiające sprawne przeprowadzenie całego procesu. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami prawa obowiązującego ze Szwajcarii. Powierzając firmie CHWOLKA przewóz ciała osób, które zmarły w Szwajcarii, można otrzymać pomoc i wsparcie we wszystkich sprawach związanych z tą procedurą.

Sprowadzenie zwłok ze Szwajcarii do Polski

Przedsiębiorstwo CHWOLKA do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny – odpowiadający niepowtarzalnym okolicznościom faktu śmierci. Pracownicy chętnie przybliżą informacje, odnośnie przebiegu całości procesu, jakim jest przewóz zwłok do Polski lub do innego kraju na świecie z dowolnego miejsca w Szwajcarii. CHWOLKA to firma rzetelna i godna zaufania, która na każdym kroku stara się jasno i klarownie przedstawiać swoim Klientom zakres wykonywanych usług.

Oferta zakładu obejmuje organizację kompletu dokumentów i niezbędnych tłumaczeń, zapewnia transport zwłok lub urny specjalistycznym karawanem, a także zadba o to, aby zleceniodawca takiej usługi mógł wybrać najbardziej odpowiednią ofertę spośród różnych modeli trumien i urn, dopuszczonych prawem do przewozu. Poza tym pracownicy zapewniają usługę przygotowania zmarłego do transportu, włącznie z ubraniem go. Firma bierze również odpowiedzialność za przeprowadzenie odpraw konsularnych, granicznych czy innych dokumentów. Decydując się na skorzystanie z usług firmy CHWOLKA w zakresie transportu ciała lub urny z prochami ze Szwajcarii Klienci otrzymują kompleksowe wsparcie i pomoc.

transport zwłok ze Szwajcarii

Przewóz zwłok ze Szwajcarii do Polski

W celu przewiezienia ciała osoby zmarłej do Polski należy złożyć dokumenty, który zawierają:

 • akt urodzenia i zawarcia związku małżeńskiego z Urzędu Stanu Cywilnego (jeśli nie dysponują Państwo odpisem)
 • zezwolenie na pochówek wydane przez starostę lub prezydenta miasta
 • akt zgonu
 • zaświadczenie medyczne, że zgon nie miał związku z chorobą zakaźną
 • zaświadczenie na sprowadzenie zwłok lub prochów (szczątków) do kraju wydane przez Konsula

oraz

W przypadku transportu urny ze Szwajcarii:

 • akt spopielenia
 • zaświadczenie domu pogrzebowego stwierdzające, że prochy zostały przygotowane do przewozu, złożone i zamknięte w metalowej urnie oraz, że urna nie zawiera niczego poza prochami

W przypadku transportu trumny ze Szwajcarii:

 • zaświadczenie domu pogrzebowego stwierdzające, że zwłoki zostały przygotowane do przewozu, złożone i zamknięte w metalowej trumnie, oraz ze trumna nie zawiera niczego poza zwłokami

sprowadzanie zwłok do Polski ze Szwajcarii

Kremacja w Szwajcarii

W razie potrzeby i życzenia ze strony rodziny możliwe jest zorganizowanie kremacji w Szwajcarii i przewiezienie do Polski urny z prochami. Firma CHWOLKA jest w stanie pomóc Klientom w organizacji procedury kremacji, w tym także w załatwieniu wszelkich formalności.

Szwajcaria ma najwyższy odsetek kremacji w Europie, a liczba kremacji potroiła się w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Na spopielenie ciała decyduje się już ponad 80% społeczeństwa szwajcarskiego. W Szwajcarii istnieje na dzień dzisiejszy ok. 30 krematoriów. Dzięki temu także ciała obywateli polskich mogą być spopielone przed transportem osób zmarłych do Polski.

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów – a wśród nich:

 • oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych
 • akt zgonu
 • dowód osobisty osoby zmarłej
 • instrukcja dla krematorium, co ma stać się z prochami
 • informacja o ewentualnych posiadanych przez osobę zmarłą implantach

Czas kremacji uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna) – i najczęściej obejmuje dwie godziny. W zależności od woli zmarłego oraz życzeń jego rodziny, urna z prochami po przewiezieniu do Polski jest chowana w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium. W przypadku natomiast pochówku obywatela polskiego w Szwajcarii istnieje także możliwość zdeponowania urny z prochami zmarłego w ogrodzie pamięci a także pozostawienia ich w domu bądź rozsypania ich w miejscu szczególnie drogim osobie zmarłej.

przewóz zwłok ze Szwajcarii do Polski

Koszty sprowadzenia zwłok z Szwajcarii

Zakład Pogrzebowy CHWOLKA stara się zawsze jasno i klarownie przedstawiać Klientom zakres wykonywanych usług. Każde zlecenie przygotowywane i realizowane jest w atmosferze pełnej empatii, współczucia i zrozumienia względem dla rodziny, która właśnie straciła kogoś bliskiego.

Na koszt transport składa się suma różnych czynników, które rozpatrywane są w sposób indywidualny. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma CHWOLKA umożliwia rodzinie rozliczenie międzynarodowego transportu w ramach zasiłku pogrzebowego. Cena usługi transportu zwłok ze Szwajcarii do Polski to koszt od 6900 do 9900 PLN.

W celu uzyskania dokładnej wyceny Zakład Pogrzebowy CHWOLKA zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: +48 608-135-247.

Rekomendacje

Galeria

transport zwłok ze Szwajcarii transport zwłok Szwajcaria przewóz zwłok ze Szwajcarii do Polski przewóz zmarłych ze Szwajcarii do Polski pogrzeb Polaka w Szwajcarii transport zwłok do Polski sprowadzenie zwłok Szwajcaria sprowadzanie zmarłych do Polski ze Szwajcarii

Kontakt

Polski Zakład Pogrzebowy CHWOLKA
Marcin Tyczyński
ul. Bolesława Chrobrego 12A
69-220 Ośno Lubuskie

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *