Memento mori transport zwłok ze Szwecji Memento Mori Transport zwłok ze Szwecji: +48 509 251 831

Transport zwłok Szwecja

Memento mori transport zwłok ze Szwecji
Memento Mori Transport zwłok ze Szwecji
ul. Adama Mickiewicza 23 Brańsk
17-120 Polska , Szwecja
+48 509 251 831
+48 501 788 113
biuro@mm-fune.pl
mm-transport-zwlok.pl
mm-transport-zwlok.pl
Facebook

Szwecja jest krajem, w którym można spotkać coraz większą liczbę Polaków. Wyjeżdżają oni do tego kraju najczęściej w celu podjęcia dobrze płatnej pracy zarobkowej. Od kiedy w Unii Europejskiej podróżowanie między państwami nie stanowi większego problemu, liczba takich osób znacznie wzrosła. Z najnowszych danych wynika, że Szwecja jest celem emigracyjnym dla wielu obywateli Polski, a znajdująca się w tym kraju Polonia szacowana jest na około 100 tysięcy osób.

W związku z tak znaczącą liczbą naszych rodaków może zdarzyć się, że osoby zamieszkujące w Szwecji lub ich rodziny dotknie nagła i niespodziewana strata. W przypadku zaistnienia takich okoliczności wiele osób chce pochować zmarłych w kraju rodzinnym. Wtedy właśnie warto zwrócić się do firm specjalizujących się w transporcie zwłok na trasach międzynarodowych takiej jak Memento Mori. To co wyróżnia tą firmę, to fakt, że obsługuje też inne niż Szwecja kierunki prowadząc przy tym biura w Belgii i Anglii.

Firma Memento Mori specjalizuje się w usługach, polegających na przewozie zmarłych ze Szwecji do Polski. Pracownicy tej firmy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej kwestii, dzięki czemu są oni w stanie pomóc w realizacji nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia. Chętnie odpowiedzą na pytania klientów i rozwieją ich wątpliwości, a przede wszystkim zadbają o to, aby to niełatwe zadanie przeprowadzone było z najwyższym poszanowaniem godności osoby zmarłej.

transport zmarłych ze Szwecji

Sprowadzenie zwłok ze Szwecji

Memento Mori specjalizuje się w transporcie zmarłych z zagranicy do Polski. W ramach tej usługi firma jest w stanie podjąć się realizacji zlecenia transportu zwłok ze Szwecji do Polski. Memento Mori to personel, posiadający wiedzę i kompetencję – a także infrastruktura, umożliwiająca świadczenie tego typu usług. Poza tym pracownicy firmy są w stanie pomóc przygotować wszelkie kwestie formalne i zadbać o każdy detal, związany z transportem zwłok. Firma Memento Mori zatroszczy się o wszystkie niezbędne tłumaczenia przysięgłe oraz uzyska wszelkie pozwolenia i dokumenty.

Transport zwłok ze Szwecji do Polski

W przypadku śmierci na terenie Szwecji niezbędne jest postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uzyskanie następujących dokumentów, którymi są:

  • zezwolenie na pochówek wydane przez starostę lub prezydenta miasta – z wnioskiem o wydanie takiego pozwolenia może zwrócić się do starosty lub prezydenta miasta rodzina zmarłego lub upoważniony do tego zakład pogrzebowy,
  • akt zgonu
  • w przypadku przewozu trumny – zaświadczenie o przyczynach zgonu (Dödsorsakintyg – dokument wydawany przez szpital lub instytut medycyny sądowej)
  • zezwolenie z wydziału konsularnego w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji

przewóz zwłok ze Szwecji do Polski

Kremacja w Szwecji

W razie potrzeby firma Memento Mori jest w stanie pomóc w organizacji kremacji na terenie Szwecji. Kompleksowość tej usługi obejmuje także dbałość o wszystkie kwestie urzędowe i tłumaczenia.

W przypadku transportu urny z prochami zmarłego wymagane są następujące dokumenty:

  • akt kremacji
  • zaświadczenie domu pogrzebowego będące dowodem, że prochy są odpowiednio przygotowane do transportu: złożone, a następnie zamknięte w metalowej urnie

Ze względu na stosunkowo wysoki koszt kremacji w Szwecji – w przypadku wyboru tej formy pochówku bardziej korzystnym jest przewieźć zwłoki do Polski i poddać je kremacji w polskim krematorium. Firma Memento Mori pomoże na każdym etapie procedury transportu zmarłych i odpowie na wszystkie pytania oraz rozwieje wątpliwości.

Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji

Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że koszt sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski jest ściśle związany m.in. z odległością, jaką ciało zmarłego ma do pokonania. Dodatkowo dochodzi kwestia wszelkich formalności i sposobu transportu (głównie – czy zostaje wybrany transport drogą lądową czy powietrzną czy też – właśnie w przypadku Szwecji – także drogą morską). Firma Memento Mori jest w stanie dokonać wyceny i poinformować o kosztach dopiero po otrzymaniu od Państwa wszystkich istotnych informacji.

Sprowadzenie zwłok ze Szwecji do Polski

Warto wspomnieć, że wychodząc naprzeciw potrzebom klientów – w przypadku cięższej sytuacji materialnej lub innych istotnych problemów – firma Memento Mori dopuszcza możliwość optymalizacji kosztów. Personel firmy do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, zwracając szczególną uwagę na oczekiwania oraz potrzeby swoich klientów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów +48 509 251 831 oraz +48 501 788 113.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok transport zmarłych ze Szwecji międzynarodowy przewóz zwłok Szwecja kremacje w Szwecji całodobowe przewozy zmarłych sprowadzenie zwłok przewóz zwłok ze Szwecji do Polski transport zmarłych ze Szwecji morski i lądowy Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji przewóz zmarłych szwecja Sprowadzenie zwłok ze Szwecji do Polski transport zwłok ze Szwecji promem niska cena transportu zwłok ze Szwecji pogrzeby szwecja przewóz zmarłych ze szwecji

Kontakt

Międzynarodowy Transport Zwłok Memento Mori
ul. Adama Mickiewicza 23
17-120 Brańsk
+48 509 251 831 oraz +48 501 788 113

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *