Memento mori transport zwłok ze Szwecji Memento Mori Transport zwłok ze Szwecji: +48 509 251 831

Transport zwłok Szwecja

Memento mori transport zwłok ze Szwecji
Memento Mori Transport zwłok ze Szwecji
ul. Adama Mickiewicza 23 Brańsk
17-120 Polska , Szwecja
+48 509 251 831
+48 501 788 113
biuro@mm-fune.pl
mm-transport-zwlok.pl
mm-transport-zwlok.pl
Facebook

Szwecja jest krajem, w którym można spotkać coraz większą liczbę Polaków. Wyjeżdżają oni do tego kraju najczęściej w celu podjęcia dobrze płatnej pracy zarobkowej. Od kiedy w Unii Europejskiej podróżowanie między państwami nie stanowi większego problemu, liczba takich osób znacznie wzrosła. Z najnowszych danych wynika, że Szwecja jest celem emigracyjnym dla wielu obywateli Polski, a znajdująca się w tym kraju Polonia szacowana jest na około 100 tysięcy osób.

W związku z tak znaczącą liczbą naszych rodaków może zdarzyć się, że osoby zamieszkujące w Szwecji lub ich rodziny dotknie nagła i niespodziewana strata. W przypadku zaistnienia takich okoliczności wiele osób chce pochować zmarłych w kraju rodzinnym. Wtedy właśnie warto zwrócić się do firm specjalizujących się w transporcie zwłok na trasach międzynarodowych takiej jak Memento Mori. To co wyróżnia tą firmę, to fakt, że obsługuje też inne niż Szwecja kierunki prowadząc przy tym biura w Belgii i Anglii.

Firma Memento Mori specjalizuje się w usługach, polegających na przewozie zmarłych ze Szwecji do Polski. Pracownicy tej firmy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej kwestii, dzięki czemu są oni w stanie pomóc w realizacji nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia. Chętnie odpowiedzą na pytania klientów i rozwieją ich wątpliwości, a przede wszystkim zadbają o to, aby to niełatwe zadanie przeprowadzone było z najwyższym poszanowaniem godności osoby zmarłej.

transport zmarłych ze Szwecji

Sprowadzenie zwłok ze Szwecji

Memento Mori specjalizuje się w transporcie zmarłych z zagranicy do Polski. W ramach tej usługi firma jest w stanie podjąć się realizacji zlecenia transportu zwłok ze Szwecji do Polski. Memento Mori to personel, posiadający wiedzę i kompetencję – a także infrastruktura, umożliwiająca świadczenie tego typu usług. Poza tym pracownicy firmy są w stanie pomóc przygotować wszelkie kwestie formalne i zadbać o każdy detal, związany z transportem zwłok. Firma Memento Mori zatroszczy się o wszystkie niezbędne tłumaczenia przysięgłe oraz uzyska wszelkie pozwolenia i dokumenty.

Transport zwłok ze Szwecji do Polski

W przypadku śmierci na terenie Szwecji niezbędne jest postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uzyskanie następujących dokumentów, którymi są:

  • zezwolenie na pochówek wydane przez starostę lub prezydenta miasta – z wnioskiem o wydanie takiego pozwolenia może zwrócić się do starosty lub prezydenta miasta rodzina zmarłego lub upoważniony do tego zakład pogrzebowy,
  • akt zgonu
  • w przypadku przewozu trumny – zaświadczenie o przyczynach zgonu (Dödsorsakintyg – dokument wydawany przez szpital lub instytut medycyny sądowej)
  • zezwolenie z wydziału konsularnego w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji

przewóz zwłok ze Szwecji do Polski

Kremacja w Szwecji

W razie potrzeby firma Memento Mori jest w stanie pomóc w organizacji kremacji na terenie Szwecji. Kompleksowość tej usługi obejmuje także dbałość o wszystkie kwestie urzędowe i tłumaczenia.

W przypadku transportu urny z prochami zmarłego wymagane są następujące dokumenty:

  • akt kremacji
  • zaświadczenie domu pogrzebowego będące dowodem, że prochy są odpowiednio przygotowane do transportu: złożone, a następnie zamknięte w metalowej urnie

Ze względu na stosunkowo wysoki koszt kremacji w Szwecji – w przypadku wyboru tej formy pochówku bardziej korzystnym jest przewieźć zwłoki do Polski i poddać je kremacji w polskim krematorium. Firma Memento Mori pomoże na każdym etapie procedury transportu zmarłych i odpowie na wszystkie pytania oraz rozwieje wątpliwości.

Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji

Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że koszt sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski jest ściśle związany m.in. z odległością, jaką ciało zmarłego ma do pokonania. Dodatkowo dochodzi kwestia wszelkich formalności i sposobu transportu (głównie – czy zostaje wybrany transport drogą lądową czy powietrzną czy też – właśnie w przypadku Szwecji – także drogą morską). Firma Memento Mori jest w stanie dokonać wyceny i poinformować o kosztach dopiero po otrzymaniu od Państwa wszystkich istotnych informacji.

Sprowadzenie zwłok ze Szwecji do Polski

Warto wspomnieć, że wychodząc naprzeciw potrzebom klientów – w przypadku cięższej sytuacji materialnej lub innych istotnych problemów – firma Memento Mori dopuszcza możliwość optymalizacji kosztów. Personel firmy do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, zwracając szczególną uwagę na oczekiwania oraz potrzeby swoich klientów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów +48 509 251 831 oraz +48 501 788 113.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok transport zmarłych ze Szwecji międzynarodowy przewóz zwłok Szwecja kremacje w Szwecji całodobowe przewozy zmarłych sprowadzenie zwłok przewóz zwłok ze Szwecji do Polski transport zmarłych ze Szwecji morski i lądowy Koszty sprowadzenia zwłok ze Szwecji przewóz zmarłych szwecja Sprowadzenie zwłok ze Szwecji do Polski transport zwłok ze Szwecji promem niska cena transportu zwłok ze Szwecji pogrzeby szwecja przewóz zmarłych i ceremonie pogrzebowe

Kontakt

Międzynarodowy Transport Zwłok Memento Mori
ul. Adama Mickiewicza 23
17-120 Brańsk
+48 509 251 831 oraz +48 501 788 113

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *