transport zmarłych anielski orszak Transport zwłok z USA Anielski Orszak : 500 369 737

Transport zwłok USA

transport zmarłych anielski orszak
Transport zwłok z USA Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok, Polska , USA
500 369 737
biuro@anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
anielski-orszak.pl
Facebook

Stany Zjednoczone geograficznie są dość odległe, nie można jednak zapomnieć, że Polonia w USA ma bardzo bogatą historię i wielu ludzi osiedliło się na tamtym terenie w czasach wojny. Obecnie, w Stanach Zjednoczonych, około 10 mln ludności jest pochodzenia polskiego, z czego ok. 600 tysięcy osób posługuje się językiem polskim w codziennym życiu.

Liczba obywateli Polski, spędzających wakacje lub decydujących się na wyjazd długoterminowy do Ameryki, była zawsze zróżnicowana, w zależności od wielu czynników. Przez wiele lat istotnym ograniczeniem było wymaganie posiadania wizy, które zostało w 2021 roku zniesione, co wpłynęło na znaczny wzrost liczby wyjazdów w tamtym kierunku. To przekłada się także na zwiększenie ruchu ludności. Również popyt na usługi transportu zwłok z USA do Polski rośnie w sposób systematyczny. Choć wielu Polaków zamieszkujących Stany Zjednoczone chce być pochowanymi w USA, jednak są i tacy, którzy decydują się, aby po śmierci spocząć w kraju przodków.

transport zwłok z USA

Sprowadzenie zwłok z USA

Transport zwłok z terytorium USA wiąże się z licznymi kwestiami formalnymi i procedurami, którym należy sprostać, by móc sprowadzić ciało najbliższych do kraju.

Dzięki zatrudnieniu najwyższej klasy specjalistów z branży firma ANIELSKI ORSZAK świadczy usługi na najwyższym możliwym poziomie. Każde zlecenie traktowane jest w sposób indywidualny tak, aby odciążyć klientów od troski o wszystkie sprawy urzędowe, formalne, jak i logistyczne związane z transportem zwłok.

W przypadku konieczności sprowadzenia zwłok lub prochów z terytorium USA do Polski ANIELSKI ORSZAK pomoże w uzyskaniu wszelkich zgód, pozwoleń czy tłumaczeń.

Aby otrzymać zezwolenie, umożliwiające sprowadzenie ciała lub prochów osoby zmarłej z terytorium USA do Polski, należy w Konsulacie RP w Waszyngtonie przedstawić następujące dokumenty:

  • zgodę władz lokalnych na wywóz zwłok lub prochów poza granice Stanów Zjednoczonych
  • akt zgonu wydany na druku międzynarodowym lub akt zgonu wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski
  • zaświadczenie o wykluczeniu choroby zakaźnej pozyskany od właściwego lekarza lub koronera,
  • zaświadczenie kremacji (w wypadku transportu urny z prochami)
  • zezwolenie polskich władz na sprowadzenie zwłok z USA i na pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce,
  • zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem) – affidavit

Należy pamiętać, że konieczne jest również uiszczenie opłaty konsularnej, która umożliwia uzyskanie zgody polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z USA do Polski.

sprowadzenie zmarłych z USA do Polski

Transport zwłok z USA cena

Firma ANIELSKI ORSZAK dysponuje wiedzą i doświadczeniem z zakresu przewozu zwłok, co umożliwia sprawny i bezpieczny transport zwłok czy prochów z każdego miejsca w USA.

Koszt usługi transportu zwłok i prochów z USA trudny jest do określenia w sposób stały. Cena tego typu usługi różni się w zależności od każdego przypadku, dlatego do każdego zlecenia firma podchodzi w sposób indywidualny tak, aby przygotować wszystkie detale optymalnie. Ceny transportu zwłok i prochów z USA rozpoczynają się od kwoty 20 000 złotych za transport urny z prochami, a od 35 000 zł za przewóz trumny.

Na końcową kwotę wpływ ma wiele czynników, jak chociażby odległości, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. Wszystkie informacje można uzyskać po kontakcie z konsultantem, jednak w każdym przypadku cena uwzględnia:

  • Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
  • Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz amerykańskich urzędach
  • Opłaty związane z odprawą sanitarną i odprawą celną,
  • Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Warto w tym miejscu wspomnieć również, że na wysokość ceny wpływ ma wiele zmiennych, w tym również kurs dolara oraz całkowita waga trumny z ciałem.

koszt transportu zwłok z USA do Polski

Wymagania dotyczące transportu zwłok z USA

ANIELSKI ORSZAK jest firmą, która dysponuje nie tylko wykwalifikowanym i sprawdzonym personelem, który pozostaje do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji zlecenia, ale także posiada tabor pojazdów przystosowany do transportu zwłok czy urn z prochami. Wszystkie z pojazdów spełniają światowe normy sanitarne czy prawne oraz wszystkie warunki bezpieczeństwa. Firma dysponuje także specjalistycznymi trumnami z metalowym wkładem, które są konieczne w przypadku usług międzynarodowego transportu zwłok, jak również urnami, w których składane są prochy Zmarłych.

ANIELSKI ORSZAK zadba o wszystko, co niezbędne, do bezpiecznego sprowadzenia zwłok w sposób bezpieczny i możliwie najkrótszy. Każdemu zleceniu zostaje przydzielony opiekun, z którym zleceniodawcy mogą się kontaktować i który zajmie się organizowaniem dokumentów od wszystkich instytucji. Dzięki temu Klient jest na bieżąco informowany o przebiegu całego procesu transportu zwłok.

przewóz zmarłych z USA do Polski

Kremacja w USA

Kremacja jest procesem polegającym na spopieleniu ciała osoby zmarłej, po czym prochy zostają umieszczone w specjalistycznej urnie. W przypadku sprowadzenia zwłok czy prochów z USA istnieje możliwość wykonania kremacji na terenie USA – o jej wykonanie zadbają pracownicy firmy ANIELSKI ORSZAK. Wybór kremacji znacząco obniżyć koszty transportu i wpłynąć na końcową sumę.

Wszystkie informacje związane z organizacją i realizacją transportu zwłok oraz prochów z USA do Polski można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą ANIELSKI ORSZAK. Numer telefonu do kontaktu to 500 369 737.

Rekomendacje

Galeria

przewóz zwłok z Holandii do Polski przewóz zmarłych z USA do Polski koszt transportu zwłok z USA do Polski transport zwłok z USA

Kontakt

Anielski Orszak
ul. Legionowa 14/16 lok. 107
15-099 Białystok

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o firmie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *