Zakład pogrzebowy Tychy

Zakład pogrzebowy Calia Tychy
Zakład Pogrzebowy Calia Tychy
ul. Cmentarna 21
43-100, Tychy
32 219 18 44
601 490 908
kustwanmarek@gmail.com
pogrzebytychy.pl

Zakład pogrzebowy CALIA istnieje i czynnie działa na rynku usług pogrzebowych w Tychach nieprzerwanie od ponad 25 lat. Przez ten czas firma ta dała się poznać w branży jako godna zaufania i rzetelna, która do każdej realizacji przystępuje z pełnym zaangażowaniem, oferując najwyższej klasy usługi, dopasowane do oczekiwań i potrzeb swoich klientów. Dzięki temu znana jest mieszkańcom Śląska ze świadczenia kompleksowych i rzetelnych usług pogrzebowych.

Dom pogrzebowy CALIA swoją ofertę kieruje do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Tych i okolic. Siedziba zakładu pogrzebowego CALIA mieści się przy ul. Cmentarnej 21 w Tychach, w okolicy tyskiego Cmentarza Komunalnego Wartogłowiec. Tam wykwalifikowany personel zawsze czyni wszystko, aby pomóc rodzinom w żałobie przetrwać ten trudny czas, jakim jest śmierć osób najbliższych.

Usługi pogrzebowe Tychy

Firma pogrzebowa w Tychach prowadzi nowoczesny dom pogrzebowy, który jest wyposażony we własne pomieszczenie chłodnicze. Dzięki temu każda rodzina ma pewność już od samego momentu eksportacji ciała zmarłego z miejsca zgonu, że będzie ono oczekiwać w godnych warunkach na pochówek. Dodatkowo posiadanie własnej chłodni pozwala na obniżenie całościowych kosztów pogrzebu, gdyż CALIA nie musi korzystać z usług podwykonawców. Zakład pogrzebowy w Tychach posiada też własną elegancką salę pożegnań. To przestrzeń, w której mogą odbywać się czuwania modlitewne, wieczór wspomnień lub też inne ceremonie religijne oraz świeckie. Istnieje też możliwość dopasowania wystroju sali do charakteru ceremonii.

dom pogrzebowy Tychy

Zakład pogrzebowy CALIA Tychy przygotowuje ceremonie zarówno świeckie, jak i wyznaniowe, tradycyjne, jak i połączone z kremacją. Firma gwarantuje każdorazowo pełną dbałość o prawidłowy przebieg ceremonii, zgodnie z ceremoniałem i symboliką danej religii czy też zgodnie z ustaleniami z Mistrzem Ceremonii Pogrzebowej, w przypadku organizacji pogrzebu świeckiego.

Pracownicy pomogą rodzinom w żałobie nie tylko we wszystkich kwestiach składających się na uroczystość, ale zadbają także o wszystkie formalności: o zgromadzenie oraz przepływ dokumentów, niezbędnych na każdym etapie organizacji ceremonii żałobnej, o załatwienie spraw w USC, ZUS lub KRUS, w kancelariach parafialnych, w administracjach cmentarzy oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest podjęcie procedur biurokratycznych.

Kompleksowe wsparcie w organizacji pogrzebu

Zakład pogrzebowy CALIA w swojej ofercie posiada także szeroki asortyment artykułów pogrzebowych, zróżnicowany pod kątem indywidualnych potrzeb klientów: od trumien i urn, przez modlitewniki, różańce, obrazki pamiątkowe, po akcesoria cmentarne i inne wyroby sztuki sakralnej. Wszystko to dostępne jest na miejscu w biurze zakładu pogrzebowego. W razie jednak gdyby oferta nie obejmowała produktu, którego oczekuje klient, możliwe jest sprowadzenie konkretnych produktów według życzenia.

usługi pogrzebowe tychy

Zakład pogrzebowy w Tychy Wartogłowiec zadba także o kwestie związane z muzyką na pogrzebie czy oprawą florystyczną. Wybór muzyki dokonywany jest według uznania rodziny zmarłego, poprzez wykonanie ulubionych piosenek lub melodii swojej ukochanej osoby. Wszystkie kompozycje kwiatowe wykonywane są natomiast według dokładnych wskazówek rodziny, tak aby odpowiadały jej oczekiwaniom.

Transport zwłok Tychy

Oprócz wyżej wymienionych usług pogrzebowych w zakresie oferty firmy CALIA znajdują się także te dotyczące transportu zwłok, świadczone w Polsce i na świecie. Personel Zakładu Pogrzebowego CALIA zna wszystkie obowiązujące przepisy i posiada niezbędne pojazdy do realizacji całodobowych przewozów ciał zmarłych w Tychach oraz okolicach. W razie potrzeby realizowane jest także sprowadzanie zwłok z zagranicy do Polski. Firma posiada nowoczesną i stale serwisowaną flotę karawanów marek cenionych w branży pogrzebowej.

Kremacje Tychy

Kremacje jest formą pochówku, która w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Wszystko poprzez coraz mniejszą ilość dostępnych miejsc przeznaczonych do tradycyjnych pochówków. Kremację akceptuje też Kościół Katolicki. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostają względy ekonomiczne, gdyż ekshumacja jest z reguły tańsza od tradycyjnego pogrzebu.

zakłady pogrzebowe Tychy

Zakład pogrzebowy CALIA oferuje swoim klientom sprawną i kompleksową obsługę kremacji, wraz z formalnościami oraz doborem akcesoriów pogrzebowych. Pracownicy posiadają stosowną wiedzę i doświadczenie oraz pozostają przez całą dobę do dyspozycji rodzin zmarłych.

Cmentarze w Tychach

Zakład pogrzebowy CALIA świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w województwie śląskim. Pochówki mieszkańców miasta Tychy odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz parafii Ducha Świętego  – ul. Żorska, 43-100 Tychy
  • Cmentarz Komunalny Wartogłowiec – ul. Oświęcimska, 43-100 Tychy
  • Cmentarz komunalny Barwna – ul. Barwna, 43-100 Tychy
  • Cmentarz Tychy-Cielmice – ul. Strzelecka, 43-110 Tychy
  • Cmentarz przy kościele św. Marii Magdaleny – ul. Damrota, 43-100 Tychy

Ekshumacje w Tychach

Ekshumacja jest skomplikowanym procesem polegającym na wydobyciu ciała z dotychczasowego miejsca spoczynku, celem przeniesienia go w inne. Najczęściej jest ona wykonywana na zlecenie najbliższej rodziny – zawsze po uzyskaniu zgody miejscowego inspektora sanitarnego. Może ona również zostać zlecona przez prokuraturę lub sąd. Wykonanie ekshumacji możliwe jest tylko między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

nagrobki Tychy

Zakład pogrzebowy CALIA posiada stosowną wiedzę i doświadczenie w realizacji ekshumacji. Każda taka procedura wykonywana jest z niezwykłym szacunkiem względem ludzkich szczątków. Z takim samym poszanowaniem odbywa się powtórny pochówek – we wskazanym przez rodzinę grobie.

Zakład Pogrzebowy Calia Tychy jest dostępny pod adresem ul. Cmentarna 21 pod numerami telefonu 32 219 18 44 i 601 490 908.

Rekomendacje

Galeria

dom pogrzebowy Tychy Wartogłowiec zakład pogrzebowy Tychy Wartogłowiec transport zmarłych tychy kompleksowe usługi pogrzebowe Tychy zakład pogrzebowy tychy organizacja pogrzebów Tychy usługi pogrzebowe tychy kremacje i pogrzeby urnowe Tychy pogrzeby z trumną tychy nagrobki tychy usługi kamieniarskie Tychy wartogłowiec sprzedaż nagrobków Tychy

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Cmentarna 21, 43-100 Tychy

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *