Zakład pogrzebowy Wadowice

zakład pogrzebowy Kalla Wadowice
Zakład Pogrzebowy Kalia Wadowice
ul. Wojska Polskiego 32
34-100, Wadowice
602 686 240
33 823 33 39
biuro@kaliawadowice.pl
www.kaliawadowice.pl

Zakład Pogrzebowy KALIA jest firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu przygotowania, jak i przeprowadzania uroczystości pogrzebowych, głównie dla mieszkańców Wadowic i województwa małopolskiego. Zakład usług pogrzebowych istnieje nieprzerwanie od 1984 roku i tym samym był pierwszym, prywatnym zakładem pogrzebowym w Wadowicach. Wieloletnia praca przyniosła owoc w postaci zaufania rodzin – mieszkańców Wadowic.


Biuro firmy pogrzebowej KALIA mieści się w Wadowicach
– nieopodal kaplicy cmentarza komunalnego – przy ulicy Wojska Polskiego 32. Rodziny w żałobie zawsze spotkają tam wykwalifikowany personel, który chętnie pomoże i odpowie na wszystkie pytania. Osoby zatrudnione w firmie obdarzone są empatią, wysoką kulturą osobistą i potrafią wsłuchiwać się w potrzeby oraz oczekiwania klientów.

Usługi pogrzebowe Wadowice

Dom pogrzebowy KALIA z Wadowic organizuje w sposób godny pogrzeby katolickie oraz świeckie, tradycyjne z trumną oraz kremacyjne z urną. Pracownicy chętnie pomagają w załatwieniu wszelkich formalności. Klienci mają możliwość skorzystania z kredytowania pogrzebu w ramach zasiłków ZUS, KRUS lub też z innych, uprawnionych do tego instytucji. Jeżeli koszt pogrzebu wynosi mniej niż 4000 zł, różnica wypłacana jest klientowi w dniu załatwiania formalności w siedzibie firmy. Jeżeli koszt pogrzebu wynosi więcej niż kwota zasiłku, różnicę dopłaca w uzgodnionym terminie osoba starająca się o zasiłek pogrzebowy.

Firmie pogrzebowej z Wadowic można zlecać całodobowy odbiór zmarłego z domów, hospicjów, szpitali z przewozem ciała do chłodni pod numerami telefonów 602 686 240 oraz 33 823 33 39.

usługi pogrzebowe wadowice

Pracownicy zakładu pogrzebowego zadbają nie tylko o właściwy transport czy warunki, w jakich ciało oczekiwać będzie na pochówek, ale także wykonają zabiegi z zakresu kosmetyki pośmiertnej. Mowa tu głównie o przygotowaniu zwłok (mycie, golenie, zakładanie opatrunków, zamykanie oczu) oraz o ubraniu zmarłego w odzież dostarczoną przez rodzinę.

Dom pogrzebowy KALIA dysponuje dużym asortymentem akcesoriów funeralnych – głównie takich, jak trumny, urny, nekrologi, tabliczki i krzyże. Poza tym firma jest w stanie pomóc w doborze i przygotowaniu nagrobków granitowych.

Zakład pogrzebowy z Wadowic troszczy się także o zapewnienie oprawy muzycznej, dzięki współpracy z profesjonalnymi muzykami, takimi jak trębacz czy orkiestra. Dodatkowo firma zajmuje się także oprawą florystyczną ceremonii. KALIA prowadzi sprzedaż wieńców pogrzebowych, wiązanek z kwiatów żywych oraz sztucznych.

transport zwłok wadowice

Zakład usług pogrzebowych z Wadowic oprócz wszystkich wymienionych usług, specjalizuje się także w transporcie zwłok, zarówno na obszarze całego kraju, jak i poza jego granicami. Zakład jest w stanie pomóc we wszystkich kwestiach formalnych i pozwoleniach.

Zakład Pogrzebowy KALIA dysponuje nowoczesnym taborem pojazdów marki Mercedes oraz Volkswagen. Każdy z tych pojazdów spełnia rygorystyczne normy, niezbędne przy przewozie zwłok i gwarantuje bezpieczeństwo oraz terminowość wykonania zlecenia. Misją firmy jest organizacja uroczystości pogrzebowych pełnych szacunku, godności i klasy.

Kremacje Wadowice

Kremacja to forma pochówku polegająca na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalistycznym piecu kremacyjnym. Wykonywana jest ona w sposób bezpieczny dla środowiska, jak i ludzi. Po kremacji prochy umieszcza się w specjalnej urnie i składa do grobu lub w niszy kolumbarium. W ostatnich latach kremacja znacząco zyskała na popularności w związku ze stale zmniejszającą się liczbą miejsc grzebalnych.

kremacje wadowice

Zakład Pogrzebowy KALIA ma doświadczenie również w organizacji pogrzebów z kremacją, łącznie z dopełnieniem wszystkich potrzebne związane z nią formalności oraz z dokonaniem wyboru trumny kremacyjnej oraz urny spośród modeli metalowych, drewnianych, kamiennych, ceramicznych i mosiężnych.

Dom Pogrzebowy KALIA z Wadowic współpracuje z nowoczesnymi krematoriami w Krakowie oraz w Żorach. Wszystkie kremacje są opatrzone certyfikatem.

Cmentarze w Wadowicach

Zakład Pogrzebowy KALIA świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w całym województwie małopolskim. Pogrzeby mieszkańców Wadowic i okolic, organizowane przez tę firmę, odbywają się najczęściej na następujących cmentarzach:

  • Cmentarz komunalny – ul. Wojska Polskiego, 34-100 Wadowice
  • Cmentarz parafialny – ul. Aleja Matki Bożej Fatimskiej 72, 34-100 Wadowice

usługi pogrzebowe Wadowice

Ekshumacje w Wadowicach

Ekshumacja polega na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej i najczęściej wykonywana jest na zlecenie rodziny w celu przeniesienia zmarłego do grobu w innym miejscu. Przed wykonaniem ekshumacji niezbędne jest uzyskanie zgody miejscowego Inspektora Sanitarnego. Może ona zostać przeprowadzona między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zasady wykonywania ekshumacji regulują przepisy prawne a dokładniej art. 15 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2126 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. Nr 153, poz. 1783 z późn. zm.) i rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2011r. w sprawie sposobu przechowywania zwłok i szczątków (Dz. U. Nr 57, poz. 405).

Zakład Pogrzebowy KALIA z Wadowic podejmuje się przygotowania, jak i samego przeprowadzenia procesu ekshumacji. Firma posiada stosowne doświadczenie i wiedzę w tym zakresie oraz specjalistyczny sprzęt, umożliwiający bezpieczne jej wykonanie. W razie jakichkolwiek pytań najlepiej kontaktować się bezpośrednio z zakładem pogrzebowym.

Zakład Pogrzebowy Kalia Wadowice jest dostępny pod adresem ul. Wojska Polskiego 32 pod numerami telefonu 602 686 240 i 33 823 33 39.

Rekomendacje

Galeria

winda pogrzebowa Kalia urny pogrzebowe Wadowice akcesoria pogrzebowe Kalia zakład pogrzebowy Kalia usługi pogrzebowe Wadowice zakład pogrzebowy wadowice transport ciał wadowice usługi pogrzebowe wadowice kali całodobowy przewóz zmarłych Wadowice wieńce pogrzebowe wadowice ceremonia pogrzebowa wadowice dom pogrzebowy wadowice ceremonia pochówku wadowice godne pogrzeby Wadowice pogrzeby z trumną wadowice tanie i godne pogrzeby usługi pogrzebowe wadowice akcesoria pogrzebowe wadowice pogrzeby z trumna wadowice kwiaty na pogrzeb wadowice kremacje wadowice

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Wojska Polskiego 32, 34-100 Wadowice
(przy kaplicy cmentarza komunalnego)

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Najlepszy zakład pogrzebowy w Wadowicach. Duże zaangażowanie ze strony pracowników, widać tu ogromny profesjonalizm i doświadczenie.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *