Zakład pogrzebowy Wałbrzych

zakłady pogrzebowe Wałbrzych
Zakład pogrzebowy Wałbrzych - Niebieski
ul. Andersa 146
58-304, Wałbrzych
74 843 58 67
517 953 588
zakladniebieski@gmail.com
www.zakladniebieski.pl
Facebook
Instagram

Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI działa w branży usług pogrzebowych od 1990 roku. To pierwsza z prywatnych firm pogrzebowych, które powstały w Wałbrzychu. Na początku swojej działalności firma znana było pod nazwą Zakład Pogrzebowy Bogdan Bokwa, później – Usługi Pogrzebowe Bokwa s.c. Od 2018 roku natomiast oficjalna nazwa brzmi: Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI. Firma ta świadczy kompleksowe usługi w zakresie organizacji i obsługi ceremonii żałobnych. Obecnie Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI prowadzony jest przez Izabelę Zdziebko i Urszulę Dajdę.

Firma z Wałbrzycha posiada dwa biura w tym mieście. Pierwsze zlokalizowane jest przy ul. Andersa 146, a drugie mieści się przy ul. Hetmańskiej 70a. W obu tych miejscach Klienci otrzymają odpowiednią pomoc i wsparcie, tak potrzebne w tych najtrudniejszych chwilach, jakimi dla człowieka jest śmierć najbliższych. Pracownicy zakładu pogrzebowego z otwartością i życzliwością udzielają pomocy w przygotowaniu pogrzebu – zarówno uroczystości wyznaniowych, jak i świeckich. Firma NIEBIESKI na stałe współpracuje z wykwalifikowanym i profesjonalnym Mistrzem Ceremonii, którego obecność jest właściwie niezbędna przy uroczystościach świeckich.

Usługi pogrzebowe Wałbrzych

W zakres usług pogrzebowych, świadczonych przez firmę NIEBIESKI z Wałbrzycha, wchodzi też tak zwane mobilne biuro. Firma ta, wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, postanowiła umożliwić im załatwienie wszelkich formalności w dogodnym dla nich miejscu. Pracownicy są w stanie dojechać we wskazane miejsce, żeby dokonać wszelkich ustaleń i tym samym umożliwić organizację uroczystości w sposób jak najmniej obciążający dla rodziny Zmarłego.

Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI daje też możliwość dopełnienia wszelkich kwestii urzędowych w imieniu Klienta. W ten sposób dodatkowo zyskują Państwo czas na spokojne przeżywanie żałoby. Pracownicy zajmą się wszystkimi kwestiami formalnymi reprezentując rodzinę Zmarłego w urzędach i wszelkich innych instytucjach. W celu skorzystania z usługi wystarczy wykonać telefon pod całodobowy numer 74 843 58 67 lub 517 953 588 – zwany też Niebieskim Pogotowiem Pogrzebowym.

Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI w swoich salonach proponuje ogromny wybór wszelkiego rodzaju akcesoriów funeralnych – między innymi takich, jak wszelkiego rodzaju urny – niezbędne, gdy zapada decyzji o kremacji. Firma NIEBIESKI oferuje urny ekskluzywne, które są tworzone ręcznie, jak również urny z kamienia, mosiężne, z kompozytów oraz drewniane. Oprócz urn dostępne są także relikwiarze. Obok urn, Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI w swoich salonach posiada też bogaty asortyment trumien: od najprostszych klasycznych do tych wykonanych na specjalne zamówienie. Dodatkowo na miejscu Klienci znajdą również odzież dla zmarłych: można wybierać spośród gotowych zestawów lub skompletować ubiór dla Bliskiej Osoby samodzielnie. Pracownicy firmy NIEBIESKI chętnie pomogą w doborze odpowiedniego rozmiaru.

zakłady pogrzebowe Wałbrzych

Piękna oprawa ceremonii żałobnych

Organizacja uroczystości pogrzebowej to skomplikowany proces, składający się z wielu drobnych elementów, które razem tworzą niepowtarzalną i wyjątkową całość. Jednym z takich elementów są kwiaty, które właściwie od zawsze obecne są podczas uroczystości żałobnych. Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI oferuje ogromny wybór kwiatów i wieńców pogrzebowych. Dzięki wieloletniej współpracy z najlepszymi florystami z Wałbrzycha i okolic oferowane produkty to najwyższej jakości kompozycje, przygotowane ze świeżych kwiatów. Składając zamówienie, każdy Klient zyskuje gwarancję, że kwiaty zostaną dostarczone w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie.

Kolejnym z wyznaczników jakości usług pogrzebowych jest oprawa muzyczna ceremonii. Firma NIEBIESKI posiada także najwyższej klasy nagłośnienie, dzięki czemu wszystkie momenty ceremonii są dobrze słyszalne, nawet w dużej odległości od grobu lub od każdego innego miejsca, gdzie odbywa się uroczystość.

Usługi pogrzebowe w Wałbrzychu, świadczone przez Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI, obejmują także transport Zmarłych. Firma specjalizuje się zarówno w przewozach zwłok oraz prochów na terenie Polski, jak i na trasach międzynarodowych. Najczęściej obsługiwanymi krajami są m.in. Niemcy, Austria, Czechy oraz Grecja. NIEBIESKI posiada flotę specjalistycznych pojazdów, zarówno ekskluzywnych karawanów, jak i atestowanych chłodni umożliwiających świadczenie tego typu usług. Duże doświadczenie w zakresie transportu i znajomość międzynarodowych przepisów dają gwarancję bezpiecznego i możliwie najszybszego wypełnienia zlecenia.

Kremacja Wałbrzych

Pogrzeb z kremacją czyli po spopieleniu ciała zmarłego w specjalnym piecu kremacyjnym, to coraz częściej wybierana forma pochówku. Za jej wyborem często przemawiają względy ekonomiczne oraz praktyczne czyli głównie ograniczone miejsce na cmentarzach i znacznie niższe całościowe koszty uroczystości żałobnych. Warto również pamiętać, że kremacja jest dopuszczona przez Kościół katolicki oraz przez część innych Kościołów i związków wyznaniowych.

Firma NIEBIESKI zajmuje się kompleksowym przygotowaniem kremacji, która odbywa się najczęściej w krematorium w pobliskim Głogowie. Po spopieleniu ciała Zmarłego jego bliscy otrzymują świadectwo kremacji.

Cmentarze w Wałbrzychu

Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI służy swoją pomocą przede wszystkim mieszkańcom województwa dolnośląskiego. Z racji lokalizacji naszych biur podejmujemy się organizacji pogrzebów głównie na cmentarzach Wałbrzycha i okolic. Są to takie nekropolie, jak:

 • Cmentarz komunalny – ul. Stefana Żeromskiego 67, 58-300 Wałbrzych
 • Cmentarz komunalny – ul. Cmentarna 1, 58-300 Wałbrzych
 • Cmentarz komunalny Śródmieście – ul. Stanisława Moniuszki 36A, 58-300 Wałbrzych
 • Cmentarz – ul. Internatowa 1, 58-303 Wałbrzych
 • Cmentarz parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej – ul. Piaskowa 4, 58-304 Wałbrzych
 • Cmentarz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego – ul. Kazimierza Pułaskiego 1, 58-302 Wałbrzych
 • Cmentarz parafii pw. Świętej Barbary – ul. Różana 9B, 58-302 Wałbrzych
 • Cmentarz – ul. Władysława Orkana 78, 58-307 Wałbrzych
 • Cmentarz Komunalny – ul. Bolesława Prusa 1, 58-310 Szczawno-Zdrój

Ekshumacje w Wałbrzychu

Ekshumacja zwłok i szczątków może być dokonana na umotywowaną prośbę osób uprawnionych do pochowania zwłok, za zezwoleniem właściwego inspektora sanitarnego oraz na zarządzenie prokuratora lub sądu lub na podstawie decyzji właściwego inspektora sanitarnego w razie zajęcia terenu cmentarza na inny cel. W przepisach sprecyzowano też, że proces ten może odbywać się w terminie od 16 października do 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zakład Pogrzebowy NIEBIESKI podejmuje się także przeprowadzania ekshumacji. Pracownicy firmy dysponują odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem, umożliwiającym sprawne jej wykonanie. Decydując się na skorzystanie z usług firmy NIEBIESKI, otrzymują Państwo gwarancję, że cała operacja zostanie zrealizowana zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi przepisami sanitarnymi oraz z poszanowaniem godności osób zmarłych.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby wałbrzych

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Andersa 146, 58-304 Wałbrzych

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. W całym nieszczęściu jakie nas spotkało, mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na Zakład Pogrzebowy Niebieski, nasz zięć zginął w wypadku komunikacyjnym, więc szok był ogromny, tym bardziej, że osierocił 2 naszych wnucząt. Pani Iza z zakładu to cudowna kobieta, ma bardzo dużo zrozumienia w sobie i ogromne pokłady współczucia, widać, że lubi ludzi. Pracownicy byli również bardzo empatyczni i pomocni. Naprawdę można było na nich liczyć w każdej sytuacji, ceny nie są też powalające, Pani Iza jest bardzo elastyczna i potrafiła dostosować się do naszych fanaberii. Zależało nam bardzo, aby uroczystość odbyła się na wysokim poziomie i aby nasza rodzina i znajomi zapamiętali to pożegnanie, bo zięć był cudownym człowiekiem i zasłużył na taką uroczystość. Firma Niebieski stanęła na wysokości zadania. Jeszcze raz dziękujemy Pani Izo.

  (5/5)
 2. Wielkie podziękowania i całą naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich pracowników Zakładu Niebieski. Nie wyobrażam sobie co byśmy zrobili gdyby nie ich wspaniała pomoc w każdym aspekcie organizacji pogrzebu naszej kochanej Mamy. Byliśmy w ciężkim stanie, strata była nagła i nieoczekiwana. Nie mieliśmy pojęcia jak zająć się pogrzebem. Na szczęście wszystkim zajęli się cudowni ludzie z Niebieskiego. Jak dobrze, że są takie firmy dla których branża pogrzebowa to misja i powołanie. Raz jeszcze dziękujemy z całego serca.

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.