Zakład pogrzebowy Warszawa Praga Południe

Zakład pogrzebowy Memorial Praga Południe
Zakład pogrzebowy Memorial Praga Południe
ul. Kobielska 10
04-359, Warszawa Praga Południe
601 216 212
22 879 73 11
piotrkrolak@interia.pl
pogrzebymemorial.pl

Zakład Pogrzebowy MEMORIAL z Pragi to firma specjalizująca się w kompleksowych usługach pogrzebowych. Od samego początku działalności – czyli od 1988 roku – służy pomocą w organizacji ceremonii żałobnych mieszkańcom Pragi, innych dzielnic Warszawy i okolic. Przeszło 30 lat nieprzerwanej pracy daje temu zakładowi pogrzebowemu status jednej z najstarszych prywatnych firm działających w branży funeralnej w Warszawie.

Najczęściej ze wsparcia firmy pogrzebowej MEMORIAL korzystają osoby zamieszkujące prawobrzeżne dzielnice Warszawy – takie, jak Praga Południe, Praga Północ, Bródno czy Targówek. Tam też znajdują się biura MEMORIAL: przy ul. Kobielskiej 10 (Praga Południe), a także przy ul. Grenadierów 36 i Świętego Wincentego 84.

Usługi Pogrzebowe Praga Południe

Ceremonia żałobna jest nie tylko ostateczną formą pożegnania z osobami bliskimi sercu, ale przede wszystkim pozwala publicznie wyrazić ból i uczucie straty. Piękna i godna uroczystość ostatniego pożegnania stanowi ważny krok w przeżywaniu żałoby. Dlatego firma MEMORIAL dokłada wszelkich starań, aby takie właśnie – piękne i godne – ceremonie pogrzebowe przygotowywać.

Zakład pogrzebowy MEMORIAL Praga Południe specjalizuje się w organizacji zarówno pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich. Pogrzeby wyznaniowe to uroczystości, które organizowane są w ceremoniałach ściśle związanych z obrządkami religijnymi. Doświadczenie Zakładu Pogrzebowego MEMORIAL umożliwia przeprowadzenie tego typu uroczystości według wskazówek najbliższej Rodziny i w zgodzie z rytuałem religijnym danego wyznania. Wszystkie ceremonie przygotowywane przez zakład pogrzebowy z dzielnicy Praga Południe to ceremonie, w których widoczna jest dbałość o każdy – nawet najdrobniejszy detal – składający się na niezapomniane i wyjątkowe chwile pożegnania.

kwiaty na pogrzeb Praga południe

Pogrzeby świeckie natomiast to uroczystości, które nie związane są z żadną religią. Przewodniczenie tego typu pożegnaniom zazwyczaj powierza się Mistrzowi Ceremonii. W trakcie trwania pogrzebów świeckich rzadko słyszy się modlitwy, nieczęsto są też obecne wyraźne wątki religijne, za to uwaga uczestników ceremonii skupiona jest na Osobie Zmarłej – między innymi dzięki wcześniej przygotowanej mowie pogrzebowej, którą wygłasza któryś z członków rodziny lub wspomniany Mistrz Ceremonii. Dodatkiem typowym dla świeckich uroczystości pogrzebowych jest rozbudowana oprawa muzyczna lub multimedialna, którą również zapewnia Zakład Pogrzebowy MEMORIAL z Pragi Południe.

W zakres usług pogrzebowych, świadczonych przez firmę MEMORIAL, wchodzi także pomoc we wszystkich formalnościach urzędowych. Zdając sobie sprawę z tego, że śmierć najbliższych stanowi dla wielu osób ogromny cios i nieraz utrudnia, czy nawet uniemożliwia podjęcie się tego typu czynności, pracownicy Zakładu Pogrzebowego na Pradze Południe pomagają w takich kwestiach, jak uzyskanie aktu zgonu, wszelkich kwestii organizacyjnych i urzędowych. Jest to bezpłatna pomoc, która stanowi wyraz szacunku oraz empatii.

Zdając sobie również sprawę z tego, iż nie każda osoba, która decyduje się na skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego z Pragi Południe, jest w stanie osobiście stawić się w jednym z biur firmy MEMORIAL, uruchomiono tzw. mobilne biuro. Pracownicy firmy dojadą we wskazane przez Państwa miejsce w celu dopełnienia wszelkich formalności oraz ustalenia szczegółów uroczystości.

przewóz zmarłych Praga południe

Przewóz Zmarłych w Polsce i na świecie

Zakład Pogrzebowy MEMORIAL ma w swojej ofercie także usługę transportu zwłok. Realizowana jest ona zarówno na obszarze całej Polski, jak i poza jej granicami.  Firma MEMORIAL posiada najnowocześniejszą flotę pojazdów, które są gwarantem jakości, jak i bezpieczeństwa świadczonych usług transportowych. Pracownicy firmy chętnie pomogą także Państwu w załatwieniu wszelkich kwestii formalnych, związanych z organizacją przewozu Zmarłych. Wszystkie działania, które są podejmowane przez firmę MEMORIAL spełniają wymogi formalne oraz sanitarne. Zakład pogrzebowy z Pragi Południe obsługuje zarówno eksportacje Zmarłych, przewóz Zmarłego przed uroczystością, jak i w jej trakcie, a także zapewnia niezbędny transport niezmotoryzowanym uczestnikom pogrzebu.

Z myślą o jeszcze lepszym spersonalizowaniu uroczystości  pogrzebowych Zakład Pogrzebowy MEMORIAL posiada duży wybór akcesoriów funeralnych – w tym trumien i urn. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi kwiaciarniami w Warszawie jest on również w stanie zapewnić piękne kompozycje kwiatowe, zawsze ułożone według życzeń Klientów. Uzyskają Państwo również pomoc w zakresie organizacji stypy czy oprawy muzycznej.

Memorial Praga Południe

Kremacje Praga Południe

Kremacja to alternatywa wobec tradycyjnego pochówku. Polega ona na spopieleniu zwłok w specjalnym piecu kremacyjnym. Forma ta umożliwia umieszczenie prochów w mniejszym gabarytowo grobie, dochowanie do grobu – także  tradycyjnego – już istniejącego czy też w specjalnie przygotowanych kolumbariach. Jest to często bardziej ekonomiczny sposób pochówku, niż pogrzeb z trumną, a biorąc pod uwagę malejącą liczbę miejsc na cmentarzach, kremacja staje się czasami jedyną opcją pochówku.

W przypadku kremacji zarówno przygotowanie ciała, jak i pożegnanie, odbywa się identycznie, jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Wybierając trumnę należy jednak pamiętać, że nie może ona zostać pokryta lakierem, jak też musi być pozbawiona okuć.

kremacje praga południe

Zakład Pogrzebowy MEMORIAL z dzielnicy Praga Południe w swojej ofercie posiada usługi kremacyjne, które wykonywane są głównie dzięki współpracy z krematorium w Warszawie. Firma zajmuje się kompleksową obsługą całości procesu przygotowania, kremacji jak i odbioru urny z prochami Zmarłego.

Cmentarze na Pradze Południe

Zakład Pogrzebowy MEMORIAL działa na terenie całej Warszawy, dokonując pochówków na wszystkich stołecznych cmentarzach. Wśród nich są między innymi:

 • Cmentarz Powązkowski – ul. Powązkowska 14, 01-797 Warszawa
 • Cmentarz Wojskowy na Powązkach – 01-797 Warszawa, ul. Powązkowska 43/45
 • Cmentarz Wolski – ul. Wolska 180/182, 01-258 Warszawa
 • Cmentarz Bródnowski – ul. Św. Wincentego 83, 03-350 Warszawa
 • Cmentarz Komunalny Północny na Wólce Węglowej – 01-938 Warszawa, ul. Wóycickiego 14
 • Cmentarz Komunalny Południowy w Antoninowie – 05-503 Głosków, Antoninów 40
 • Cmentarz międzyparafialny w Marysinie Wawerskim przy ul. Korkowej – ul. Kościuszkowców 85, 04-545 Warszawa
 • Cmentarz parafialny w Rembertowie przy ul. Grzybowej – ul. Grzybowa 1, 04-498 Warszawa

Ekshumacje na Pradze Południe

Ekshumacja jest to proces polegający na wydobyciu szczątków Osoby Zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Odbywa się ona przede wszystkim na zlecenie rodziny Zmarłego w celu przeniesienia zwłok w inne miejsce, ale może również zostać zlecona na potrzeby śledztwa przez prokuraturę lub sąd. Jest procesem ściśle uregulowanym przez polskie prawo. Może zostać przeprowadzona jedynie między 16 października a 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zakład Pogrzebowy MEMORIAL z siedzibą na Pradze Południe w swojej ofercie posiada także usługę ekshumacji. Działa zgodnie z wszystkimi prawnymi przepisami oraz wszelkimi wymogami sanitarnymi. Do każdego zlecenia pracownicy podchodzą z uwagą, zaangażowaniem oraz poszanowaniem godności osób zmarłych. Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

Zakład pogrzebowy Memorial Praga Południe jest dostępny pod adresem ul. Kobielska 10 pod numerami telefonu 601 216 212 i 22 879 73 11.

Rekomendacje

Galeria

Firma Memorial praga Południe dom pogrzebowy memorial zakład pogrzebowy memorial zakład pogrzebowy Memorial Praga Południe pogrzeb urnowy Praga południe pogotowie pogrzebowe Praga południe

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Kobielska 10, 04-359 Warszawa – Praga Południe

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Wraz z rodziną dziękujemy za pomoc w organizacji pogrzebu, zajęli się wszystkim od dopełnienia formalności po doradztwo w sprawie wybrania trumny. Duży profesjonalizm oraz wyrozumiałość w tak ciężkim momencie dla rodziny.

  (5/5)
 2. Firmie Memorial należy się słusznie szacunek i wdzięczność. Ja osobiście odczułam bardzo ich wsparcie i pomoc po śmierci mojego męża. Cała uroczystość została pięknie przygotowana. Polecam z serca.

  (5/5)
 3. witam, polecam usługi firmy Memorial z Pragi, okazali się najtańsi w okolicy a sam karawan i pracownicy wyglądali bardzo elegancko.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *