Zakład pogrzebowy Wodzisław Śląski

zakład pogrzebowy Styx Wałach
Zakład pogrzebowy Wodzisław Śląski STYX
biuro mobilne
44-300, Wodzisław Śląski
602 558 257
styxrybnik@gmail.com
www.styx-walach.pl
Facebook

Zakład Pogrzebowy STYX jest firmą znaną i cenioną, działającą przede wszystkim na rzecz mieszkańców Śląska. Swoją pracę opiera ona na wieloletniej tradycji rodziny Wałach oraz na zaangażowaniu pracowników tego zakładu pogrzebowego. Zakłady pogrzebowe STYX posiadają wiele lokalizacji fizycznych – natomiast mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, oddalonego o ok. 8 km od Rybnika, mogą skorzystać z usługi mobilnego biura. Dzięki temu wszystkie ustalenia mogą dokonać się w biurze w Chwałowicach. Obecnie działaniami firmy STYX kierują Państwo Aurelia i Tomasz Wałach.

Usługi Pogrzebowe Wodzisław Śląski

Usługi pogrzebowe, które świadczy Zakład Pogrzebowy STYX w Wodzisławiu Śląskim, odznaczają się wysoką jakością, jednocześnie stanowiąc odpowiedź na oczekiwania licznych Klientów. Przebieg uroczystości jest ustalany w najdrobniejszych szczegółach podczas rozmowy z przedstawicielem firmy STYX. Jest on nie tylko doradcą w wielu kwestiach funeralnych, ale również widocznym znakiem wsparcia, jakim stara się służyć ten zakład pogrzebowy.

Ważnym elementem każdej ceremonii pogrzebowej jest jej oprawa. Dlatego Zakład Pogrzebowy STYX troszczy się także o zapewnienie pięknej muzyki na pogrzebie, przygotowywanej we współpracy z profesjonalnymi muzykami.

Pogrzeby wyznaniowe oraz świeckie

Zakład Pogrzebowy STYX z Wodzisławia Śląskiego ma doświadczenie w organizacji ceremonii żałobnych wszystkich wyznań, ale także podejmuje się przygotowywania oraz przeprowadzania pogrzebów świeckich. Każda z tych uroczystości posiada swoją specyfikę oraz wymagania, które muszą być spełnione. Firma STYX, opierając się na wiedzy oraz wieloletniej praktyce organizacji różnorodnych ceremonii żałobnych, jest w stanie przygotować każdą uroczystość tak, aby rodzina Zmarłego była spokojna o ich przebieg.

W przypadku pogrzebów świeckich – Zakład Pogrzebowy STYX z Wodzisławia Śląskiego współpracuje z Mistrzem Ceremonii Pogrzebowych, który odpowiada za każdy szczegół uroczystości, a także tworzy i wygłasza mowę pogrzebową. Jest ona nie tylko werbalnym podsumowaniem życia Zmarłego, ale także szczególnym wyrazem szacunku względem Niego.

Przewozy Zmarłych Wodzisław Śląski

Zakład Pogrzebowy STYX z Wodzisławia Śląskiego oferuje także kompleksowe usługi przewozu Zmarłych. Dzięki posiadaniu rozbudowanego taboru nowoczesnych karawanów usługi transportu ciał i prochów odbywają się zarówno na terenie Polski, jak i mogą obejmować inne kraje, głównie europejskie. STYX zapewnia dopełnienie wszystkich formalności – również związanych z przekraczaniem granicy, a także z tłumaczeniami.

Kremacja Wodzisław Śląski

Kremacja należy do tych form pochówku, które są coraz częściej wybierane przez Klientów także w Polsce. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób pytających o zorganizowanie pogrzebu kremacyjnego – Zakład Pogrzebowy STYX także mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego oferuje taką możliwość.

Kompleksowe przygotowanie kremacji wraz z dużym asortymentem akcesoriów pogrzebowych właściwych dla tej formy pochówku oraz drobiazgowe wyjaśnienie wszystkich wątpliwości sprawiają, że wielu Klientów powierza przygotowanie pogrzebu z uprzednią kremacją właśnie Zakładowi Pogrzebowemu STYX wiedząc, że wywiąże się on z tego zadania perfekcyjnie.

transport zwłok Wodzisław śląski

Cmentarze w Wodzisławiu Śląskim

Zakład Pogrzebowy STYX jest darzony wielkim zaufaniem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz okolic. Dlatego też firma ta ma doświadczenie organizacji pogrzebów na wszystkich cmentarzach tej części Śląska. Najważniejsze z nekropolii Wodzisławia Śląskiego to:

  • Cmentarz komunalny – ul. Bogumińska, 44-300 Wodzisław Śląski
  • Cmentarz parafialny – ul. Jodłowa 19, 44-286 Wodzisław Śląski
  • Cmentarz parafialny – ul. Pszowska 15, 44-300 Wodzisław Śląski
  • Cmentarz parafialny – ul. Wałowa 41, 44-286 Wodzisław Śląski

Ekshumacje w Wodzisławiu Śląskim

W pewnych okolicznościach konieczne staje się rozważenie wykonania ekshumacji. Do okoliczności tych należy m.in. wniosek wydany przez Sąd lub Prokuraturę, zlecające przeprowadzenie badań procesowych oraz innych czynności, mających na celu np. wyjaśnienie okoliczności zgonu.

Najczęściej jednak ekshumacja zostaje przeprowadzona na podstawie wniosku Rodziny Zmarłego, która chce przeniesienia szczątków Zmarłego do innego grobu lub na inny cmentarz, aby ułatwić choćby troskę o jego grób.

Niezależnie od przesłanek, na podstawie których odbywa się ekshumacja, musi ją przeprowadzić zakład pogrzebowy, który ma doświadczenie w tego typu procedurach. Należy też pamiętać, że ekshumacje mogą być przeprowadzane jedynie przez część roku – tzn. pomiędzy 16 października a 15 kwietnia.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w wodzisławiu śląskim pogrzeby w wodzisławiu śląskim pogrzeby w wodzisławiu śląskim

Kontakt z zakładem

Adres: biuro mobilne  44-300 Wodzisław Śląski

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

  1. Piękne auta, piękne palmy, i piękna ceremonia, polecam firmę Styks. W Wodzisławiu śląskim jest wiele zakładów ale to oni mnie przekonali i nie żałuje.

    (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.