Zakład pogrzebowy Ziębice

zakład pogrzebowy Orea Rabuszko
Zakład Pogrzebowy Ziębice OREA Rabuszko
ul. Wałowa 46
57-220 , Ziębice
74 819 11 17
509 405 675
orea.rabuszko@wp.pl
pogrzebyziebice.pl

Zakład Pogrzebowy OREA to rodzinna firma, specjalizująca się w przygotowaniu i realizacji uroczystości pogrzebowych. Rodzinne tradycje kultywowane są zarówno przez Rodziców czyli Państwo Elżbietę i Tadeusza Rabuszko, jak i przez ich synów. Obejmują one zarówno kwestii świadczenia usług pogrzebowych, jak i postawy wobec Klientów , którzy zwracają się do firmy z prośbą o pomoc.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego OREA zlokalizowana jest w Ziębicach przy ulicy Wałowej 46. Działalność firmy skupiona jest głównie na terenie województwa dolnośląskiego, jednak w miarę potrzeb firma jest w stanie świadczyć swoje usługi wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Oprócz Ziębic, zakład pogrzebowy obsługuje także pogrzeby mieszkańców takich miejscowości, jak Wigańczyce, Bożnowice, Sarby, Przeworno, Szklary, Kamiennik, Osina Wielka, Lipniki, Starczówek, Biernacice, Niedźwiedź, Lubnów, Niedźwiednik, Rososznica, Starczów, Kamieniec Ząbkowicki, Stolec, Krzelków, Czerńczyce, Henryków czy Kazanów. Firma posiada także biuro w Otmuchowie.

Usługi pogrzebowe Ziębice

W biurze firmy pogrzebowej OREA w Ziębicach zatrudniony jest wykwalifikowany personel, który pomoże we wszystkich kwestiach, składających się na przygotowanie uroczystości pogrzebowych. Zdając sobie sprawę z tego, iż w tym trudnym czasie konieczność zmierzenia się ze sprawami urzędowymi może przerastać najbliższych osoby zmarłej – pracownicy firmy są w stanie przejąć na siebie wszelkie kwestie formalne, reprezentować Klientów w USC czy ZUS. Słowem: zrobić wszystko, by rodzina mogła w spokoju skupić się na przeżywaniu żałoby.

zakład pogrzebowy w ziębicach

Zakład Pogrzebowy OREA jest w stanie przygotować ceremonie tradycyjne, jak i połączone z kremacją, zapewniając kompleksową pomoc na każdym etapie przygotowań do pogrzebu. Ponadto zdając sobie sprawę z tego, jak ważne są nawet najdrobniejsze elementy, oferuje swoim Klientom szeroki wybór akcesoriów funeralnych. Posiadający ogromne doświadczenie personel firmy służy fachowym doradztwem oraz dba, aby każdy z Klientów mógł nabyć wszystkie potrzebne akcesoria. W siedzibie firmy można dokonać wyboru wśród szerokiego asortymentu trumien czy urn, ale także ubrań dla Zmarłych, krzyżyków, modlitewników, różańców, zniczy i wszystkiego, co tylko może pomóc uświetnić ceremonie żałobne.

Pracownicy firmy OREA troszczą się także o przygotowanie kompozycji florystycznych, głównie takich jak wieńce, wiązanki czy bukiety, jak i dekoracji pogrzebowych. Wszystkie te elementy odznaczają się świeżością i estetyką wykonania, zaś przygotowywane są z największą dbałością o szczegóły i w oparciu o wytyczne Klientów.

Zakład Pogrzebowy w Ziębicach oferuje także usługę transportu Zmarłych. Przewóz zwłok świadczony jest na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Flota pojazdów to, realizująca te usługi to niezawodne samochody. Tabor samochodowy obejmuje także piękne i luksusowe karawany ceremonialne, które spełniają funkcje reprezentacyjne w czasie uroczystości żałobnych.

usługi pogrzebowe Ziębice

Firma OREA przyjmuje także zlecenia na wykonanie pomników nagrobnych oraz grobowców według wzorów tradycyjnych, jak i z własnych propozycji Klientów. W razie jakichkolwiek pytań najlepiej kontaktować się bezpośrednio z pracownikami firmy.

Kremacja Ziębice

Kremacja, wybierana coraz częściej jako forma pochówku, jest alternatywą do pogrzebu tradycyjnego. Zarówno proces kremacji, jak i sam pochówek z uprzednim spopieleniem odbywa się w zgodzie z rygorystycznymi normami, dotyczącymi ochrony zdrowia ludzkiego i ochrony środowiska. Po spopieleniu prochy Zmarłego zostają umieszczone w urnie, która zostaje złożona do grobu lub umieszczona w kolumbarium.

dom pogrzebowy Ziębice

Zakład Pogrzebowy OREA Ziębice, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodzin. Firma organizuje kremacje, i jest w stanie zająć się kompleksowym przygotowaniem uroczystości pogrzebowej połączonej z certyfikowaną kremacją. Pomoc w tym zakresie obejmuje nie tylko przygotowanie do pożegnania w tej formie, ale także wszelkie kwestie formalne i logistyczne z tym związane.

Cmentarze w Ziębicach

Zakład Pogrzebowy OREA świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w całym województwie dolnośląskim. Pochówki mieszkańców Ziębic i okolic odbywają się głównie na następujących cmentarzach:

 • Cmentarz komunalny – ul. Gliwicka 10A, 57-220 Ziębice
 • Cmentarz – 57-220 Osina Wielka
 • Cmentarz – 57-220 Wigańcice
 • Cmentarz –  57-210 Krzelków
 • Cmentarz parafialny – 57-200 Ząbkowice Śląskie

dom pogrzebowy Orea Rabuszko w Ziębicach

Ekshumacje w Ziębicach

Ekshumacja polega na otwarciu dotychczasowego grobu i podjęciu z niego szczątków lub zwłok osoby zmarłej. Jest trudnym i skomplikowanym procesem, który wymaga uzyskania pozwolenia wydanego przez inspektora sanitarnego, a także zarządów cmentarzy, których dotyczy wydobycie ciała z grobu oraz jego ponowny pochówek. Wykonanie ekshumacji możliwe jest w okresie między 16 października a 15 kwietnia rano.

Zakład Pogrzebowy OREA Ziębice ma doświadczenie i wiedzę, która pozwala na przeprowadzenie procesu ekshumacji. Pracownicy zatroszczą się o wszelkie niezbędne dokumenty, jak i przeprowadzą całą procedurę. Firma dysponuje odpowiednim sprzętem, który umożliwia sprawne i bezpieczne wykonanie ekshumacji, przy najwyższym poszanowaniu godności osób zmarłych.

Zakład Pogrzebowy Ziębice OREA Rabuszko jest dostępny pod adresem ul. Wałowa 46 pod numerami telefonu 74 819 11 17 i 509 405 675.

Rekomendacje

Galeria

pogrzeby w ziębicach zakład pogrzebowy w ziębicach usługi pogrzebowe w ziębicach dom pogrzebowy w ziębicach

Kontakt z zakładem

Adres: ul. Wałowa 46, 57-220 Ziębice

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

 1. Bardzo dobry zakład pogrzebowy, u nas w Ziębicach ten zakład pogrzebowy jest chyba od zawsze. Można na nich polegać.

  (5/5)
 2. Piękne miejsce do pożegnań. Dekoracje i wystrój wnętrza zrobił atmosferę pełną zadumy i empatii

  (5/5)

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *