Zakład pogrzebowy Świętochłowice

zakład pogrzebowy Kocel Świętochłowice
Zakład Pogrzebowy Kocel Świętochłowice
ul. Szpitalna 2, Świętochłowice
41-600, Świętochłowice
601 447 504
d.kocel@gmail.com
kocel.pl
mementis.com.pl

Zakład pogrzebowy KOCEL to firma rodzinna, która funkcjonuje na rynku branży funeralnej nieprzerwanie od 1990 roku. Pan Dariusz Kocel, osobiście odpowiada za zarządzanie firmą pogrzebową w Świętochłowicach i jej perfekcyjne działanie.

Dom pogrzebowy KOCEL Świętochłowice zajmuje się ona kompleksowym przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości pogrzebowych. Pracownicy do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny i oferują najwyższej jakości usługi pogrzebowe i cmentarne dopasowane do oczekiwań i możliwości klientów.

usługi pogrzebowe Świętochłowice

Usługi Pogrzebowe Świętochłowice

Zakład Pogrzebowy KOCEL działa głownie na terenie województwa śląskiego i posiada biura zlokalizowane w Świętochłowicach przy ulicy Szpitalnej 2 oraz w Chorzowie. W obu biurach oczekuje na rodziny w żałobie wykwalifikowana kadra, która pomoże w organizacji ceremonii żałobnej, odpowie na wszystkie pytania i ułatwi przejście przez ten trudny moment.

Firma pogrzebowa ze Świętochłowic w sposób przejrzysty i terminowy załatwia wszelkie formalności. Mowa tu między innymi o uzyskaniu aktu zgonu oraz o uzgodnieniu niezbędnych spraw w różnych instytucjach oraz urzędach (jak ZUS, KRUS, USC), w kancelariach parafialnych, biurach cmentarzy i we wszystkich miejscach, gdzie potrzebna jest wiedza związana z zawiłościami procesu organizacji pogrzebu. Poza tym Zakład Pogrzebowy w Świętochłowicach oferuje bezgotówkowe, jasne i przejrzyste rozliczenie kosztów pogrzebu.

firma pogrzebowa Świętochłowice

Zakład pogrzebowy KOCEL zajmuje się organizacją pogrzebów tradycyjnych i kremacyjnych, świeckich, jak i wyznaniowych w Świętochłowicach i okolicach. Każdorazowo dba o o zapewnienie odpowiedniej ich oprawy, a także troszczy się o przebieg samych uroczystości. Przygotowywana oprawa muzyczna jest możliwa dzięki współpracy z profesjonalnymi muzykami. Firma dokłada też troski o przygotowanie oprawy florystycznej: kompozycje kwiatowe zawsze stanowią piękny wyraz uczuć, jakimi obdarzani byli zmarli. Pracownicy posiadają doświadczenie florystyczne, wyrobiony gust i wyczucie.

Warto wspomnieć, że Zakład Pogrzebowy KOCEL Świętochłowice jako jedna z nielicznych firm pogrzebowych w tej części Śląska, posiada do dyspozycji swoich klientów własną kaplicę i salę przedpogrzebową. Istnieje możliwość każdorazowego dopasowania wystroju kaplicy do oczekiwań danej rodziny i do specyfiki danej uroczystości. Posiadanie własnej Sali pożegnań to możliwość dla uczestników pogrzeby do czuwania przy zmarłym bez ograniczeń czasowych czy presji.

prosektorium Świętochłowice
Firma pogrzebowa dysponuje także własnym nowoczesnym prosektorium, które wyposażone jest w przestronne pomieszczenia chłodnicze, pozwalające na przechowywanie ciał Zmarłych do dnia pochówku – bez generowania dodatkowych kosztów.

Oferując kompleksowe usługi pogrzebowe firma KOCEL jest w stanie także pomóc w organizacji konsolacji. Posiada on w Świętochłowicach piękną salę, w której odbywają się w uroczyste stypy. Pracownicy firmy są w stanie pomóc w ich przygotowaniu, oferując odpowiednie menu dopasowane do wymagań konkretnego zleceniodawcy.

Przewóz zwłok Świętochłowice

Zakład Pogrzebowy KOCEL oferuje także usługi z zakresu transportu zwłok, zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki posiadanemu taborowi specjalistycznych pojazdów, usługi przewozu zmarłych świadczone są na najwyższym poziomie. Sprowadzenie zwłok z zagranicy do Świętochłowic obejmuje dopełnienie formalności i wszelkich zgód. 

transport zmarłych świętochłowice

 

Kremacje Świętochłowice

Kremacja to forma pochówku, która w ostatnich latach znacząco zyskuje na popularności. Ma to związek z wieloma czynnikami – między innymi z coraz bardziej znikomą liczbą miejsc grzebalnych. Wpływ na taki stan rzeczy także mają kwestie psychologiczne i ekonomiczne. Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej w specjalnym piecu kremacyjnym i umieszczeniu prochów w urnie. Następnie prochy zostają złożone w grobie lub kolumbariach. W naszej firmie proces kremacji zawsze potwierdzony jest odpowiednim certyfikatem, który przekazujemy rodzinie. 

Zakład Pogrzebowy KOCEL zajmuje się kompleksową organizacją uroczystości pogrzebowych połączonych z kremacją na cmentarzach w Świętochłowicach i okolicach. Pracownicy są w stanie przejąć od rodzin zmarłych wszystkie kwestie formalne związane z przygotowaniem tego typu pochówku. Ponadto w biurze firmy pogrzebowej istnieje możliwość wyboru urny czy trumny kremacyjnej.

kremacje Świętochłowice

Cmentarze w Świętochłowicach

Zakład Pogrzebowy KOCEL zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe w całym województwie dolnośląskim. Mieszkańcy Świętochłowic i okolic, których pogrzeby organizuje firma KOCEL, zazwyczaj znajdują swoje miejsce pochówku na następujących cmentarzach:

  • Stary cmentarz – ul. Cmentarna 7, Świętochłowice
  • Cmentarz parafialny – ul. Cmentarna, 41-600 Świętochłowice
  • Nowy Cmentarz – ul. Szpitalna 39, 41-600 Świętochłowice
  • Cmentarz parafialny w Świętochłowicach-Chropaczowie – ul. Armii Krajowej 11, 41-608 Świętochłowice
  • Cmentarz Parafialny Świętochłowice-Lipiny – ul. dr. Bukowego 22, 41-605 Świętochłowice

Ekshumacje w Świętochłowicach

Ekshumacja to proces polegający na wydobyciu ciała lub szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku. Najczęściej jest wykonywana na zlecenie najbliższej rodziny, ale może także zostać zarządzona przez prokuraturę lub sąd. Jej wykonanie możliwe jest jedynie między 16 października a 15 kwietnia. Do jej wykonania konieczna jest zgoda miejscowego inspektora sanitarnego.

Zakład Pogrzebowy KOCEL jest w stanie pomóc osobom prywatnym i instytucjom w organizacji ekshumacji, a następnie w przeprowadzeniu jej w sposób zgodny z przepisami. Firma posiada stosowne doświadczenie i wiedzę z tego zakresu, a wykonując ekshumację z najwyższym szacunkiem względem zmarłego korzysta z profesjonalnego sprzętu.

Zakład Pogrzebowy Kocel Świętochłowice jest dostępny pod adresem ul. Szpitalna 2, Świętochłowice pod numerem telefonu 601 447 504.

Rekomendacje

Galeria

dom pogrzebowy Świętochłowice sala pożegnań Świętochłowice - kaplica sala przedpogrzebowa pogrzeby kocel Świętochłowice prosektorium Świętochłowice transport zmarłych świętochłowice całodobowy przewóz zwłok świętochłowice przewóz zwłok transport zwłok sprowadzenie zwłok z zagranicy kremacje Świętochłowice akcesoria pogrzebowe świętochłowice firma pogrzebowa kocel kwiaty na pogrzeb Świętochłowice wiązanki pogrzebowe oprawa florystyczna pogrzebu nagrobki i kamieniarstwo Świętochłowice

Kontakt z zakładem

Adres:  ul. Szpitalna 2, 41-600 Świętochłowice

Kliknij tutaj lub zeskanuj QR aby pobrać mapę dojazdu.

Opinie o zakładzie

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *