Za miejsce na cmentarzu należy zapłacić. Opłaty za wykupienie oraz za korzystanie z przydzielonego miejsca zależne są nie tylko od (…)
Porady: Planowanie Pogrzebu
Kwiaty na pogrzeb – jak wybrać?
Jedną z najpowszechniejszych tradycji związanych z pochówkiem jest przynoszenie na uroczystość kwiatów i składanie ich na grobie zmarłego. W ten (…)
Mowa pogrzebowa – czym jest i kto ją wygłasza?
Wygłaszanie mowy pogrzebowej jest w polskiej tradycji nadal spotykane dość rzadko. Zazwyczaj to ksiądz wspomina zmarłego i przekazuje podziękowania w (…)
Oprawa pogrzebu – o czym nie należy zapominać?
Rodziny organizujące pochówek bliskiej osoby starają się zrobić wszystko, by uroczystość miała właściwy charakter i w jak największym stopniu oddawała (…)
Jakie dokumenty należy mieć przygotowane na wypadek śmierci?
Niezależnie od tego, czy śmierć nadchodzi niespodziewanie czy jest wynikiem długiej choroby, po tym tragicznym zdarzeniu trzeba pamiętać o ważnych (…)
Stypa – o czym warto pamiętać?
Stypa, czyli konsolacja to spotkanie z poczęstunkiem organizowane po pochówku bliskiej osoby. O czym warto pamiętać przy organizacji stypy?
Kim jest Mistrz Ceremonii Żałobnej?
Zdecydowana większość pogrzebów w Polsce odbywa się z udziałem osoby duchownej. W ciągu ostatnich lat widać jednak rosnące zainteresowanie pochówkami, (…)
Muzyka na pogrzebie – czy tylko żałobna?
W czasie uroczystości pogrzebowych dość istotnym elementem jest muzyka. Grana w tle podczas mszy i pochówku na cmentarzu, stanowi idealne (…)
Funeral planning – czyli jak zaplanować swoją ostatnią drogę?
Planowanie własnego pogrzebu w Polsce jest kwestią dość kontrowersyjną. Nasze społeczeństwo, tak chętnie przenoszące wzorce zachodnie, w dość naturalny sposób (…)
Planowanie własnego pogrzebu – dlaczego warto?
W pewnym wieku, gdy jesteśmy już w pełni dojrzali, decyzja tego rodzaju nie dziwi i nie wydaje się ekscentryczna. Jest (…)